Frankrijk stelt teleur tegen Oekraïne
PARIJS (ANP) - Frankrijk heeft de status van titelverdediger in het eerst kwalificatieduel voor het WK voetbal van 2022 in Qatar niet kunnen onderschrijven. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps kwam op eigen veld tegen Oekraïne niet verder dan 1-1.
De Fransen kwamen in het lege Stade de France in de 19e minuut op voorsprong. Antoine Griezmann krulde de bal vanaf de rand van het strafschopgebied in de linkerbovenhoek. Het was zijn 34e doelpunt voor Frankrijk, waarmee hij inmiddels gedeeld vierde staat op de eeuwige ranglijst van zijn land. Die wordt aangevoerd door Thierry Henry met 51 treffers.
Oekraïne kwam goed weg toen doelman Heorhiy Boestsjan Kingsley Coman onderuit liep. Scheidsrechter Tobias Stieler zag er geen strafschop in, een VAR ontbreekt in de WK-kwalificatie.
Gelijkmaker
De Oekraïners kwamen na een klein uur op gelijke hoogte. Serji Sidortsjoek leverde een houdbaar schot af, maar de Franse verdediger Presnel Kimpembe veranderde de bal van richting waardoor doelman Hugo Lloris kansloos in de verkeerde hoek lag. De Fransen met Paul Pogba en Ousmane Dembélé als invallers na die gelijkmaker drongen aan maar doelman Boestsjan liet zich niet passeren.
In het andere duel in groep D speelden Finland en Bosnië en Herzegovina met 2-2 gelijk. Miralem Pjanic benutte namens Bosnië een door hem zelf gemiste strafschop via de rebound. Finland kwam via twee doelpunten van Teemu Pukki op voorsprong, maar zes minuten voor tijd werd het gelijk via Miroslav Stevanovic.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.
32 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
19 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.
19 uur geledenAUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.
19 uur geleden