Frankrijk stelt teleur tegen Oekraïne
PARIJS (ANP) - Frankrijk heeft de status van titelverdediger in het eerst kwalificatieduel voor het WK voetbal van 2022 in Qatar niet kunnen onderschrijven. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps kwam op eigen veld tegen Oekraïne niet verder dan 1-1.
De Fransen kwamen in het lege Stade de France in de 19e minuut op voorsprong. Antoine Griezmann krulde de bal vanaf de rand van het strafschopgebied in de linkerbovenhoek. Het was zijn 34e doelpunt voor Frankrijk, waarmee hij inmiddels gedeeld vierde staat op de eeuwige ranglijst van zijn land. Die wordt aangevoerd door Thierry Henry met 51 treffers.
Oekraïne kwam goed weg toen doelman Heorhiy Boestsjan Kingsley Coman onderuit liep. Scheidsrechter Tobias Stieler zag er geen strafschop in, een VAR ontbreekt in de WK-kwalificatie.
Gelijkmaker
De Oekraïners kwamen na een klein uur op gelijke hoogte. Serji Sidortsjoek leverde een houdbaar schot af, maar de Franse verdediger Presnel Kimpembe veranderde de bal van richting waardoor doelman Hugo Lloris kansloos in de verkeerde hoek lag. De Fransen met Paul Pogba en Ousmane Dembélé als invallers na die gelijkmaker drongen aan maar doelman Boestsjan liet zich niet passeren.
In het andere duel in groep D speelden Finland en Bosnië en Herzegovina met 2-2 gelijk. Miralem Pjanic benutte namens Bosnië een door hem zelf gemiste strafschop via de rebound. Finland kwam via twee doelpunten van Teemu Pukki op voorsprong, maar zes minuten voor tijd werd het gelijk via Miroslav Stevanovic.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft zijn steun uitgesproken voor het Surinaamse voetbalelftal vanwege racistische incidenten tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Guatemala. Dat laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond dinsdag weten aan het ANP.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - "Het moment is gekomen. Ik vertrek in vrede. Ik heb alles gegeven." Zo begint Lionel Messi aan een afscheidsboodschap voorafgaand aan zijn laatste wedstrijd in het shirt van Argentinië. De 39-jarige Messi, die door velen wordt beschouwd als de beste voetballer aller tijden, speelt in de nacht van dinsdag op woensdag in het Estadio Monumental in Buenos Aires zijn afscheidswedstrijd tegen Benin.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA zou een speler van Congo hebben laten meespelen op het WK en in kwalificatiewedstrijden, terwijl hij niet speelgerechtigd was. Dat meldt Le Monde dinsdag op basis van documenten die zijn ingezien door de Franse krant. Het zou gaan om doelman Lionel Mpasi (32), die in Franse jeugdelftallen heeft gespeeld. Mpasi zou het proces van overstappen van Frankrijk naar Congo nooit volledig hebben afgerond, waardoor hij niet speelgerechtigd zou zijn geweest voor Congo.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Volgens bondscoach Arjan Veurink leeft er bij de voetbalsters van Oranje "geen enkele vorm van onderschatting" voor de WK-kwalificatieduels met Hongarije. De nummer 45 van de wereld is de laagstgerangschikte tegenstander voor de 'Leeuwinnen' onder Veurink. "Wij nemen het uiterst serieus. Deze wedstrijden gaan erom", zei de coach tijdens een persconferentie in Zeist.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft over afgelopen seizoen een nettowinst van bijna 7 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit het jaarverslag dat de Eindhovense voetbalclub dinsdag openbaar heeft gemaakt. Het eigen vermogen van de landskampioen is gestegen naar 55 miljoen euro.
3 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA gaat een vermeend spuugincident tijdens de Nations League-wedstrijd tussen Ierland en Israël van afgelopen zondag onderzoeken. Dat bevestigt een woordvoerder van de Europese voetbalbond dinsdag aan het ANP. Bij het ingaan van de rust zou een Israëlische speler een staflid van de Ierse selectie hebben bespuugd. De Israëlische voetbalbond ontkent dat het incident heeft plaatsgevonden.
4 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft een serie klachten ingediend bij twee commissies van de FIFA. Dat heeft de bond dinsdag bekendgemaakt in een uitgebreide verklaring. De klachten hebben betrekking op drie onderwerpen: de FIFA-vredesprijs, de ingetrokken schorsing van Folarin Balogun tijdens het WK en het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond FIFA Forward Enterprise.
6 uur geleden