Frankrijk stelt teleur tegen Oekraïne
PARIJS (ANP) - Frankrijk heeft de status van titelverdediger in het eerst kwalificatieduel voor het WK voetbal van 2022 in Qatar niet kunnen onderschrijven. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps kwam op eigen veld tegen Oekraïne niet verder dan 1-1.
De Fransen kwamen in het lege Stade de France in de 19e minuut op voorsprong. Antoine Griezmann krulde de bal vanaf de rand van het strafschopgebied in de linkerbovenhoek. Het was zijn 34e doelpunt voor Frankrijk, waarmee hij inmiddels gedeeld vierde staat op de eeuwige ranglijst van zijn land. Die wordt aangevoerd door Thierry Henry met 51 treffers.
Oekraïne kwam goed weg toen doelman Heorhiy Boestsjan Kingsley Coman onderuit liep. Scheidsrechter Tobias Stieler zag er geen strafschop in, een VAR ontbreekt in de WK-kwalificatie.
Gelijkmaker
De Oekraïners kwamen na een klein uur op gelijke hoogte. Serji Sidortsjoek leverde een houdbaar schot af, maar de Franse verdediger Presnel Kimpembe veranderde de bal van richting waardoor doelman Hugo Lloris kansloos in de verkeerde hoek lag. De Fransen met Paul Pogba en Ousmane Dembélé als invallers na die gelijkmaker drongen aan maar doelman Boestsjan liet zich niet passeren.
In het andere duel in groep D speelden Finland en Bosnië en Herzegovina met 2-2 gelijk. Miralem Pjanic benutte namens Bosnië een door hem zelf gemiste strafschop via de rebound. Finland kwam via twee doelpunten van Teemu Pukki op voorsprong, maar zes minuten voor tijd werd het gelijk via Miroslav Stevanovic.
Meer uit Voetbal
SION (ANP) - Ajax is dicht bij een plaats in het hoofdtoernooi van de Conference League. De Amsterdammers maakten in de play-offs na rust een achterstand tegen de Zwitserse club FC Sion ongedaan: 2-4. Volgende week is in de Johan Cruijff ArenA de tweede ontmoeting. De winnaar plaatst zich voor het hoofdtoernooi.
4 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de eerste wedstrijd in de play-offs voor het hoofdtoernooi van de Conference League verloren. In het eigen stadion in Enschede ging de ploeg van coach John van den Brom met 1-0 onderuit tegen Qarabağ FK uit Azerbeidzjan.
16 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott maakt de overstap van AZ naar de Spaanse club Real Betis. Dat meldt de Alkmaarse club donderdagavond.
1 uur geledenSION (ANP) - Marcos Leonardo heeft donderdag in de uitwedstrijd tegen FC Sion in de play-offs van de Conference League een basisplaats bij Ajax. De Braziliaanse spits krijgt de voorkeur boven de Deen Kasper Dolberg, die op de reservebank zit. Dolberg was zondag in het Eredivisieduel met sc Heerenveen (2-2) nog basisspeler.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente begint de thuiswedstrijd tegen het Azerbeidzjaanse Qarabağ FK in de play-offs van de Conference League met dezelfde basisspelers als zondag tegen PEC Zwolle. De Enschedeërs wonnen toen met 3-1.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Troy Parrott vervolgt zijn voetballoopbaan in Spanje. De 24-jarige Ierse spits van AZ is donderdag aangekomen in Sevilla om zijn transfer naar Real Betis af te ronden. Op beelden op X is te zien hoe Parrott een sjaal van zijn nieuwe club omhoog houdt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de selectie versterkt met Marius Broholm. De 21-jarige Noorse jeugdinternational komt op huurbasis over van de Franse club Lille.
5 uur geleden