Frankrijk stelt teleur tegen Oekraïne
PARIJS (ANP) - Frankrijk heeft de status van titelverdediger in het eerst kwalificatieduel voor het WK voetbal van 2022 in Qatar niet kunnen onderschrijven. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps kwam op eigen veld tegen Oekraïne niet verder dan 1-1.
De Fransen kwamen in het lege Stade de France in de 19e minuut op voorsprong. Antoine Griezmann krulde de bal vanaf de rand van het strafschopgebied in de linkerbovenhoek. Het was zijn 34e doelpunt voor Frankrijk, waarmee hij inmiddels gedeeld vierde staat op de eeuwige ranglijst van zijn land. Die wordt aangevoerd door Thierry Henry met 51 treffers.
Oekraïne kwam goed weg toen doelman Heorhiy Boestsjan Kingsley Coman onderuit liep. Scheidsrechter Tobias Stieler zag er geen strafschop in, een VAR ontbreekt in de WK-kwalificatie.
Gelijkmaker
De Oekraïners kwamen na een klein uur op gelijke hoogte. Serji Sidortsjoek leverde een houdbaar schot af, maar de Franse verdediger Presnel Kimpembe veranderde de bal van richting waardoor doelman Hugo Lloris kansloos in de verkeerde hoek lag. De Fransen met Paul Pogba en Ousmane Dembélé als invallers na die gelijkmaker drongen aan maar doelman Boestsjan liet zich niet passeren.
In het andere duel in groep D speelden Finland en Bosnië en Herzegovina met 2-2 gelijk. Miralem Pjanic benutte namens Bosnië een door hem zelf gemiste strafschop via de rebound. Finland kwam via twee doelpunten van Teemu Pukki op voorsprong, maar zes minuten voor tijd werd het gelijk via Miroslav Stevanovic.
Meer uit Voetbal
CÓRDOBA (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal heeft zijn eerste interland na de verloren WK-finale tegen Spanje met overtuigende cijfers gewonnen. Het team won in Córdoba met 4-0 van Bolivia in een vriendschappelijk duel.
1 uur geledenLYON (ANP) - Voetbalsters Veerle Buurman en Wieke Kaptein hebben met Chelsea in de Champions League gelijkgespeeld bij OL Lyonnes. Het duel in Lyon eindigde in 0-0. Bij de Franse topclub speelden international Damaris Egurrola en voormalig Ajax-speelster Lily Yohannes.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Vedette Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van het Portugese elftal verlaten een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Denemarken. De 41-jarige voetballer heeft dat gedaan na uitspraken van bondscoach Jorge Jesus op de persconferentie, die eerder zei dat er niets aan de hand was.
13 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Crysencio Summerville kreeg na het voorbije wereldkampioenschap voetbal met het Nederlands elftal aanbiedingen van meerdere clubs, ook uit Europa. Dat zei de rechtsbuiten woensdag in Thessaloniki, waar hij zich met Oranje voorbereidt op de Nations League-ontmoeting met Griekenland van donderdag.
13 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk gaat donderdag bij het Nederlands elftal in geval van nood rechts centraal in de verdediging spelen. De 35-jarige aanvoerder doet dat liever niet, maar heeft in een gesprek met Xavi Hernández aangegeven daartoe wel bereid te zijn. Dat gaf de Spaanse bondscoach woensdag aan tijdens een persconferentie in Thessaloniki. Oranje speelt donderdag voor de Nations League tegen Griekenland.
13 uur geledenROME (ANP) - Voetbalsters Esmee Brugts en Renee van Asten hebben met FC Barcelona in de Champions League een ruime overwinning geboekt tegen AS Roma. In Rome won de Spaanse titelhouder met 6-0.
13 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández baalt van de vele blessures bij het Nederlands elftal. "We zijn niet echt gelukkig, het is vooral pure pech", zei de Spanjaard op een persconferentie in Thessaloniki, waar Oranje het donderdag in de Nations League opneemt tegen Griekenland.
13 uur geleden