Frankrijk stelt regionale verkiezingen drie maanden uit
PARIJS (ANP) - Frankrijk heeft besloten om de regionale verkiezingen drie maanden later te houden in verband met de coronapandemie. Het parlement nam er dinsdagavond een wet aan die mogelijk maakt dat de verkiezingen die voor volgende maand gepland stonden naar juni worden verplaatst.
De Franse regering is bezorgd dat het coronavirus zich snel kan verspreiden onder kiezers die bij het stembureau in de rij staan. Uitstel van verkiezingen is in Frankrijk zeldzaam, maar kwam vorig jaar ook al voor. Toen werden de gemeentelijke verkiezingen verplaatst van maart naar juni omdat het land in lockdown was.
Het voorstel voor het huidige uitstel werd door premier Jean Castex gedaan in november, toen het land in zijn tweede lockdown zat.
De Franse regering is momenteel huiverig om nog een derde lockdown af te kondigen. Volgens wetenschappers heeft Macron met het vooruitschuiven van dat besluit een grote gok genomen. Er bestaat een risico op "burgerlijke ongehoorzaamheid", zei Christophe Castaner, de chef van de partij van president Macron, eind vorige maand tegen de krant Le Parisien.
Frankrijk heeft het vijf na hoogste besmettingscijfer ter wereld. Het coronavirus is er al bij ruim 3,5 miljoen personen vastgesteld. Er zijn in het land bijna 83.000 personen overleden aan de gevolgen van Covid-19.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP) - Miss Mexico Fatima Bosch is vrijdag in Thailand bekroond tot Miss Universe. Volgens de BBC was de Thaise Praveenar Singh op voorhand de favoriet, de deelnemer van het thuisland eindigde uiteindelijk op de tweede plek. De rest van de top 5 bestond uit Venezuela, de Filipijnen en Ivoorkust.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens een veiling van veilinghuis Sotheby's is een schilderij van Vincent van Gogh verkocht voor 62,7 miljoen dollar (ruim 54 miljoen euro). Het gaat om een werk uit 1887, genaamd 'Piles de romans parisiens et roses dans une verre'.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De extreme en langdurige droogte in Iran zou zich niet hebben voorgedaan zonder klimaatverandering door fossiele brandstoffen. Dat is de stellige overtuiging van een groep klimaatwetenschappers die de ongekende droogte in Iran en buurlanden heeft onderzocht.
2 uur geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP) - Een aardbeving met een kracht van 5.7 heeft Bangladesh getroffen, meldt het Duitse Onderzoekscentrum voor Geowetenschappen (GFZ).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.
9 uur geledenBELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.
9 uur geleden