Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk stelt avondklok in om 20.00 uur vanaf 15 december

Frankrijk stelt avondklok in om 20.00 uur vanaf 15 december

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk stelt in de strijd tegen het coronavirus vanaf 15 december een avondklok in vanaf 20.00 uur, ook op oudejaarsavond. Dat kondigde premier Jean Castex donderdag aan. De 24e december, kerstavond, is ervan uitgezonderd.

Tegelijk zal op 15 december een zes weken durende landelijke lockdown worden opgeheven. Castex zei dat gezinnen mogen reizen om samen Kerstmis te vieren, maar dat musea, theaters en bioscopen nog drie weken gesloten blijven. Het aantal nieuwe Covid-19-infecties begint weer langzaam te stijgen in Frankrijk.

Frankrijk kende al een avondklok in de grote steden en de meeste departementen van 21.00 uur tot 6.00 uur. Zo'n 46 miljoen van de 67 miljoen inwoners van Frankrijk hadden te maken met die noodmaatregel.

Vertraagde daling

De situatie is wel "aanzienlijk verbeterd" sinds het land op 30 oktober een tweede lockdown in ging, zei hij, erop wijzend dat het aantal nieuwe besmettingen was gedaald van bijna 50.000 per dag eind oktober tot ongeveer 10.000. Maar de daling "is de afgelopen dagen vertraagd", voegde Castex eraan toe.

Minister van Volksgezondheid Olivier Veran gaf toe dat Frankrijk nog ver achterblijft bij het doel van maximaal 5000 nieuwe gevallen per dag tegen dinsdag, wanneer de lockdown eindigt.

Tweede golf

Donderdag registreerde het land bijna 14.000 infecties in de afgelopen 24 uur, vergeleken met 12.000 een week eerder. "We zijn nog steeds niet uit de tweede golf" van de epidemie, zei hij. "Het is nodig om grote bijeenkomsten op oudejaarsavond te vermijden om een mogelijke derde lockdown in 2021 te voorkomen."

Het totale dodental in Frankrijk sinds het begin van de pandemie bedraagt ​​meer dan 55.000.

Meer uit Buitenland

Vermeend Epstein-slachtoffer Giuffre door zelfdoding omgekomen

PERTH (ANP) - Virginia Giuffre, de vrouw die prins Andrew beschuldigde van seksueel misbruik, is door zelfdoding om het leven gekomen. Haar familie laat in een verklaring aan NBC News weten dat Giuffre op 41-jarige leeftijd stierf in Neergabby, even ten noorden van de Australische stad Perth.

3 uur geleden
Vermiste teckel overleeft bijna anderhalf jaar op eiland Australië

ADELAIDE (ANP) - Een teckel heeft 529 dagen overleefd op een Australisch eiland. Het beestje, Valerie, werd gevonden door vrijwilligers van Kangala Wildlife Centre, maakte de dierenwelzijnsorganisatie vrijdag via sociale media bekend. Er doken vorige maand al beelden op waaruit bleek dat het hondje nog in leven was.

4 uur geleden
Trump in Rome: deal Oekraïne en Rusland is heel dichtbij

ROME (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft na aankomst in Italië laten weten dat Rusland en Oekraïne "heel dicht bij" een deal zijn. "De twee partijen moeten elkaar ontmoeten, op heel hoog niveau, om het akkoord te sluiten", schreef Trump op zijn platform Truth Social. Trump is in Rome voor de begrafenis van paus Franciscus zaterdag.

6 uur geleden
Sint-Pietersbasiliek waar paus ligt opgebaard dicht voor publiek

VATICAAN (ANP/AFP) - Gelovigen kunnen in de Sint-Pietersbasiliek geen afscheid meer nemen van de overleden paus. Om 19.00 uur werden de deuren gesloten van de kerk waar de maandag overleden paus Franciscus ligt opgebaard. Het Vaticaan meldt dat in drie dagen ongeveer 250.000 mensen afscheid hebben kunnen nemen.

10 uur geleden
Amerikaanse gezant Witkoff praat drie uur met Poetin

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse Oekraïne-gezant Steve Witkoff heeft vrijdag in Moskou drie uur gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Het Kremlin spreekt van een constructief gesprek en stelt dat het onder meer ging om de mogelijkheid directe onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland te hervatten.

13 uur geleden
FBI-directeur Patel: rechter opgepakt voor belemmering

MILWAUKEE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft een rechter in de staat Wisconsin gearresteerd voor het belemmeren van een operatie rond immigratie. Dat meldt FBI-directeur Kash Patel in een inmiddels verwijderd bericht op X.

13 uur geleden
EU-ministers demonstratief naar Oekraïne op Russische feestdag

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van de EU-landen willen op een Russische feestdag vol militair machtsvertoon bijeenkomen in Oekraïne. Mogelijk worden ook Europese leiders die 9 mei in hoofdstad Kyiv verwacht.

13 uur geleden