Frankrijk staat klaar om Duitsland gas te leveren
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk staat klaar om Duitsland gas te leveren deze winter, mocht dat nodig zijn. Volgens de Franse president Emmanuel Macron gaat zijn land de verbindingen met Duitsland snel afmaken. De stap zou Duitsland in staat stellen meer stroom te produceren en ook meer stroom aan Frankrijk te leveren tijdens piekuren, zei Macron na een videogesprek met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz.
Een gasverbinding met Spanje afbouwen is voor Frankrijk niet noodzakelijk, zei Macron. De afgelopen weken werd van de bestaande verbinding maar de helft van de capaciteit benut en de stroom ging volgens Macron grotendeels richting Spanje terwijl dat land geen gastekorten heeft.
Tegelijkertijd riep Macron zijn landgenoten opnieuw op om energie te besparen. Ze zouden nu hun airconditioner en de komende maanden hun verwarming bijvoorbeeld minder hard moeten zetten. Macron zei ook voorstander te zijn van gezamenlijke Europese gasinkopen. Daardoor zouden verschillende Europese landen niet tegen elkaar opbieden en kan de prijs lager uitvallen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
4 uur geledenEMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.
5 uur geleden