Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Frankrijk staat achter aandelenuitgifte Air France-KLM'

'Frankrijk staat achter aandelenuitgifte Air France-KLM'

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Frankrijk steunt Air France-KLM als dat luchtvaartconcern geld op wil halen door extra aandelen uit te geven. Ook een obligatielening, die later in aandelen kan worden omgezet, is geen probleem. Dat zegt Martin Vial, het hoofd van het Franse staatsorgaan dat investeringen in bedrijven beheert.

Welke middelen Air France-KLM in zal zetten en wanneer, zal de Franse overheid met het concern bespreken. Ook zal tijdens die gesprekken worden gekeken hoeveel aandelen de onderneming uit kan geven.

Frankrijk is met een belang van bijna 14,3 procent de grootste aandeelhouder van Air France-KLM. Nederland volgt met 14 procent van de aandelen. Als Air France-KLM nieuwe aandelen of een converteerbare obligatielening uitgeeft, zou dat kunnen beteken dat de belangen van de twee landen kleiner worden.

Luchtvaartmaatschappijen zitten wereldwijd in grote problemen door de coronacrisis. Er wordt veel minder gevlogen terwijl veel vaste kosten doorlopen. Air France kreeg inmiddels staatssteun vanuit Frankrijk en de Nederlandse overheid schoot KLM te hulp.

Meer uit Financieel

Recordaantal buitenlandse toeristen in Frankrijk in 2025

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.

55 minuten geleden
Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in platform Herbalife

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.

1 uur geleden
Maaltijdbezorger DoorDash stijgt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - DoorDash behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het maaltijdbezorgbedrijf zag het totale aantal bestellingen in het vierde kwartaal met bijna een derde stijgen ten opzichte van een jaar eerder. De omzet steeg met 38 procent. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel werd daarop 4,6 procent hoger gezet.

1 uur geleden
BAM: dit jaar mogelijk meer last van stikstofproblemen

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer BAM had vorig jaar last van tragere vergunningverlening voor de bouw van nieuwe woningen door de stikstofcrisis. Daardoor kon het grootste bouwbedrijf van Nederland minder nieuwe huizen realiseren dan gepland, zei topman Ruud Joosten van BAM tijdens een gesprek met journalisten over de jaarresultaten. Hij verwacht dat zijn bedrijf hier dit jaar mogelijk nog meer last van krijgt.

2 uur geleden
VolkerWessels-dochters krijgen 480.000 euro boete voor omkoping

ZWOLLE (ANP) - Twee dochterbedrijven van bouwconcern VolkerWessels moeten samen 480.000 euro boete betalen voor de omkoping van politicus Theo Heyliger in Sint Maarten, heeft de rechtbank in Zwolle geoordeeld. Een voormalige directeur krijgt een geldstraf van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie.

3 uur geleden
Kinepolis ontvangt minder bezoekers door 'minder topfilms'

GENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis ontving vorig jaar opnieuw minder bezoekers. Ook in Nederland, waar het bedrijf achttien vestigingen heeft, liep het bezoekersaantal verder terug. De keten wijt het aan een "onvolledig Hollywood-aanbod" en "het ontbreken van Franse succesfilms".

3 uur geleden
Philips achtervolgd door juridische zaken slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - Philips wordt nog steeds achtervolgd door juridische zaken rond de grote terugroepactie van slaapapneuapparaten die in 2021 begon. Amerikaanse beleggers die enkele jaren terug al een claimprocedure waren gestart, hebben in december een verzoek ingediend om ook Philips-topman Roy Jakobs in die zaak te betrekken. Dit volgt uit het donderdag verschenen jaarverslag en ook NRC berichtte over de kwestie.

4 uur geleden