
Frankrijk: spoedberaad VN-Veiligheidsraad over Nagorno-Karabach
PARIJS/WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk wil de situatie in Nagorno-Karabach met spoed bespreken in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties. Parijs spreekt van een "onaanvaardbaar offensief" door Azerbeidzjan en zegt met andere landen in Europa en de Verenigde Staten samen te werken om een "krachtig antwoord" te kunnen geven.
Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken uit in een verklaring kritiek op het gebruik van zware wapens, ook in bewoonde gebieden. "Er is geen enkel excuus voor een dergelijke eenzijdige daad die duizenden burgers bedreigt die al maanden getroffen worden door illegale blokkades, en ingaat tegen inspanningen van de internationale gemeenschap om te onderhandelen over een gemeenschappelijke regeling."
De Armeense premier Nikol Pashinyan heeft in een televisietoespraak gezegd dat Azerbeidzjan begonnen is aan een "grondoperatie gericht op de etnische zuivering van Armeniërs in Karabach". Hij stelde dat de Armeense krijgsmacht op dit moment niet betrokken is bij gevechten en dat het Armeense leger op dit moment niet aanwezig is in het gebied.
De regering van Azerbeidzjan zegt bezig te zijn om Armeense militairen te verdrijven en de orde te herstellen. Volgens het ministerie van Defensie worden precisiewapens gebruikt om militaire doelen aan te vallen. Er zouden geen burgers onder vuur genomen worden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Een uitgestelde conferentie van de Verenigde Naties om te werken aan een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen staat nu gepland voor 28 en 29 juli, aldus diplomaten. De conferentie werd vorige maand afgeblazen toen Israël een militaire aanval op Iran begon.
1 uur geledenGÉNÉRAC (ANP) - In de Zuid-Franse plaats Générac is een man overleden nadat hij gewond was geraakt bij het stierenrennen. De burgemeester van het plaatsje ten zuiden van Nîmes heeft dat bekendgemaakt.
2 uur geledenLJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering wil af van de voorgenomen referenda over het NAVO-lidmaatschap en het bijbehorende fors hogere defensiebudget. Het parlement moet dat laatste referendum terugdraaien, vindt premier Robert Golob volgens persbureau STA. Dan kan het andere ook van tafel.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt "lessen" te hebben geleerd van de incidenten bij de hulpdistributiepunten in de Gazastrook. Volgens de Verenigde Naties zijn daar sinds eind mei bijna 800 mensen omgekomen toen ze voedsel probeerden op te halen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun sluit normalisatie tussen zijn land en Israël uit. Hij hoopt wel op vreedzame betrekkingen met het zuidelijke buurland, dat nog steeds delen van Zuid-Libanon bezet.
5 uur geledenAMMAN (ANP) - De topman van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) stelt dat het hoog tijd is om in actie te komen voor de inwoners van Gaza. "Onder ons toezicht is Gaza het kerkhof van kinderen en uitgehongerde mensen geworden", verklaart hij op X.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De herdenking in het Duitse parlement van de genocide in Srebrenica is overschaduwd door opmerkingen van de extreemrechtse Alternative für Deutschland (AfD). De grootste oppositiepartij bekritiseerde het gebruik van het begrip volkerenmoord.
6 uur geleden