Frankrijk sluit af met bescheiden zege
TIRANA (ANP) - Wereldkampioen Frankrijk heeft met een bescheiden zege van 2-0 in Tirana op Albanië de kwalificatiereeks voor het EK voetbal van 2020 afgesloten. Beide treffers vielen in de eerste helft. Corentin Tolisso en Antoine Griezmann scoorden voor 'Les Bleus', die voor het duel al zeker waren van deelname aan het EK en met 25 punten uit tien wedstrijden bovenaan eindigden in groep H.
Het was de honderdste interland van Frankrijk met Didier Deschamps als bondscoach op de bank.
Turkije, dat deelname voor het EK ook al had zekergesteld, sloot eveneens af in stijl door de laatste kwalificatiewedstrijd met 2-0 te winnen in en tegen Andorra. Enes Ünal maakte in de eerste helft binnen 5 minuten twee doelpunten, waarvan de tweede uit een strafschop. De Turken eindigden als tweede met 23 punten.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Virgil van Dijk baalde dat het Nederlands elftal ook tijdens het gewonnen groepsduel met Tunesië (3-1) een doelpunt na een hoekschop moest incasseren. "Weer een tegentreffer na een spelhervatting", mopperde de aanvoerder. "Ik werd opnieuw geblokt, dat moeten we beter doen."
50 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman benadrukte dat het Nederlands elftal tegen Marokko beter moet spelen dan in de poule van het WK. "Ik zag slordige momenten die je de kop kunnen kosten", zei de bondscoach na een zege op Tunesië (3-1) in de laatste groepswedstrijd in Kansas City.
52 minuten geledenDALLAS (ANP) - Japan en Zweden hebben zich op het wereldkampioenschap voetbal voor de zestiende finales geplaatst. De landen speelden in Dallas met 1-1 tegen elkaar gelijk en eindigden in groep F respectievelijk als tweede en derde achter het Nederlands elftal.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich als groepswinnaar geplaatst voor de knock-outfase op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in Kansas City met 3-1 winnen van het al uitgeschakelde Tunesië.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Memphis Depay is naast Frank de Boer gekomen op de ranglijst van spelers met de meeste interlands voor het Nederlands elftal. De 32-jarige aanvaller van Corinthians kwam in de laatste groepswedstrijd van het WK tegen Tunesië als invaller in het veld voor Brian Brobbey en begon daarmee aan zijn 112e interland. Depay debuteerde in oktober 2013 in het door Oranje met 2-0 gewonnen uitduel met Turkije.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Justin Kluivert heeft vrijdag zijn debuut gemaakt op het wereldkampioenschap voetbal. De 27-jarige aanvallende middenvelder van Bournemouth kwam in de derde groepswedstrijd tegen Tunesië in de 72e minuut in het veld voor Tijjani Reijnders.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Jan Paul van Hecke heeft zijn eerste doelpunt voor het Nederlands elftal gemaakt. De verdediger, die eerder deze maand de overstap maakte van Brighton & Hove Albion naar Tottenham Hotspur, kopte in de laatste groepswedstrijd op het WK in de 62e minuut uit een hoekschop de 3-1 binnen.
1 uur geleden