Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk schort hulp aan Burkina Faso op

Frankrijk schort hulp aan Burkina Faso op

PARIJS (ANP) - Frankrijk heeft ontwikkelingshulp aan Burkina Faso stopgezet. Dat heeft het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken zondagavond bekendgemaakt.

Het bericht volgt op de aankondiging van Burkina Faso en Mali afgelopen week dat zij zich achter de coupplegers in buurland Niger scharen. De twee naties lieten weten dat zij militaire interventie in Niger zouden zien als een oorlogsverklaring aan alle drie de landen.

Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken liet zaterdag weten achter het plan te staan van West-Afrikaanse leiders om in te grijpen in Niger als de democratisch gekozen president Mohamed Bazoum niet in zijn functie wordt hersteld. De Economische Gemeenschap van West-Afrikaanse Staten (ECOWAS) heeft de coupplegers tot zondag middernacht gegeven om aan die eis te voldoen.

Meer uit Buitenland

Vliegtuigen onderschept in luchtruim boven golfclub van Trump

BEDMINSTER (ANP/RTR/DPA) - Amerikaanse gevechtsvliegtuigen hebben twee vliegtuigen onderschept in de buurt van president Donald Trumps golfclub in Bedminster in de staat New Jersey. Dat bevestigt het North American Aerospace Defense Command (NORAD). De vliegtuigen schonden een tijdelijk vliegverbod in het gebied en werden door de F-16's het luchtruim uit begeleid.

1 uur geleden
Burnham wil einde maken aan misleidende abonnementen en kortingen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham heeft zijn eerste plannen aangekondigd om de hoge kosten van levensonderhoud aan te pakken. Hij wil hard optreden tegen nepkortingen en abonnementen die moeilijk op te zeggen zijn of automatisch verlengd worden tegen hogere kosten. Dat meldt Downing Street zondag.

2 uur geleden
Trump wil economische druk op Iran laten oplopen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in gesprek met Axios gezegd dat hij de economische druk op Iran wil laten oplopen. Vorige week dreigde Trump nog met een hervatting van de aanvallen op Iran, maar nu lijkt hij een andere strategie te kiezen.

6 uur geleden
Jihadisten doden zeker tien Malinese soldaten bij aanval op basis

SAN (ANP/AFP) - Zeker tien Malinese soldaten zijn zondag omgekomen in hun basis in de stad San, in het hart van Mali. De aanval werd opgeëist door JNIM, een jihadistische groep die banden heeft met al-Qaeda. Dat meldt persbureau AFP op basis van veiligheids- en lokale bronnen.

6 uur geleden
Houthi's vallen Saudische troepen en wapendepots in Jemen aan

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-rebellen hebben Saudische troepen en wapendepots aangevallen in Mokka, een havenstad in Jemen aan de Rode Zee. Bij de aanvallen werd "een groot aantal ballistische raketten en drones" ingezet, meldt een woordvoerder van de Houthi's. De aangevallen zone wordt gecontroleerd door de Jemenitische regering, die gesteund wordt door Saudi-Arabië.

13 uur geleden
Grote natuurbrand in Spaanse Niebla rukt op richting Sevilla

SEVILLA (ANP) - De natuurbrand bij de Zuid-Spaanse plaats Niebla heeft zo'n 8000 hectare getroffen en rukt op richting Sevilla, zei zondag Antonio Sanz, de minister van Volksgezondheid en Noodsituaties van de regio Andalusië. Dat meldt onder meer de nieuwssite Sevilla Actualidad.

13 uur geleden
Netanyahu: Israël verwerpt Gazaplan, IDF trekt zich niet terug

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Israël verwerpt het vredesplan voor Gaza dat onder leiding van de VS werd opgesteld. Zolang Hamas niet volledig ontwapend is, trekt de Israëlische krijgsmacht (IDF) zich ook niet terug, heeft premier Benjamin Netanyahu gezegd. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde vorige maand aan dat er een doorbraak was en dat zowel Israël als Hamas daarmee had ingestemd.

14 uur geleden