
Frankrijk scherpt inreisbeleid aan voor reizigers uit Nederland
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk scherpt het inreisbeleid aan voor reizigers uit Nederland en meerdere andere Europese landen. Wie niet volledig is gevaccineerd heeft vanaf middernacht in de nacht van zaterdag op zondag een negatieve uitslag nodig van een coronatest die uiterlijk 24 uur eerder is afgenomen. De nieuwe regel gaat ook gelden voor reizigers uit het Verenigd Koninkrijk, Cyprus, Spanje, Portugal en Griekenland.
Niet-gevaccineerde reizigers uit Nederland kunnen nu nog volstaan met een test die uiterlijk 72 uur oud is. Om aan de testplicht te ontkomen, moeten ze aantonen dat ze volledig zijn gevaccineerd met een coronavaccin dat is goedgekeurd door het Europees Geneesmiddelenbureau.
Premier Jean Castex kondigde aan dat mensen een week na hun tweede prik met de middelen van Pfizer/BioNTech, Moderna en AstraZeneca worden gezien als volledig gevaccineerd. Dat was eerder nog 14 dagen. Reizigers die het Nederlandse Janssen-vaccin hebben gekregen moeten 28 dagen wachten.
Reiswijzer
De aanscherping in Frankrijk is niet echt een verrassing voor de ANWB . "Nederland kleurt rood, dus je kunt aanpassingen verwachten", aldus de woordvoerster. De ANWB raadt Nederlandse vakantiegangers aan slim te plannen en goed voorbereid op reis te gaan. De nieuwe aanscherping in Frankrijk is verwerkt op de ANWB Reiswijzer, de internetpagina waar voor populaire vakantielanden informatie over de coronamaatregelen is te vinden.
De Franse regering scherpt het beleid steeds verder aan nu het coronavirus in meerdere landen weer steeds sneller om zich heen lijkt te grijpen. Fransen hebben straks ook een zogeheten gezondheidspas nodig als ze naar openbare gelegenheden gaan. Met zo'n 'pas sanitaire' kunnen ze laten zien dat ze ingeënt, negatief getest of recent hersteld zijn van het coronavirus.
Coronakaart
Franse volwassenen hebben zo'n pas vanaf 21 juli nodig bij bijvoorbeeld grote evenementen, bioscopen en pretparken. In augustus komen ook horecazaken en winkelcentra op die lijst te staan. Nederlanders kunnen de CoronaCheck-app gebruiken om in Frankrijk aan te tonen dat ze aan de regels voldoen.
Ook andere landen besloten onlangs tot een strenger beleid voor Nederland. Dat kleurt sinds donderdag weer helemaal rood op de coronakaart van het ECDC, het Europese RIVM. In België wordt vanaf zaterdag geëist dat reizigers vanuit Nederland een negatieve coronatest laten zien als ze niet volledig zijn gevaccineerd. Duitsland bestempelt Nederland vanaf zondag weer als risicogebied.
Meer uit Binnenland
ZWOLLE (ANP) - Faissal T., de zoon van Ridouan Taghi, heeft in zijn strafzaak procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie. Dat bleek woensdag tijdens een voorbereidende zitting in de rechtbank in Zwolle. Wat die afspraken precies inhouden, is niet bekendgemaakt.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten baalt er een beetje van dat de leden van zijn partij 'kroonjuwelen' als de rechtstreeks gekozen premier en burgemeester uit het verkiezingsprogramma hebben geschrapt. "Ik was het niet zo eens met die keuze van de leden", zei hij in een lijsttrekkersinterview met BNR.
11 minuten geledenZWIJNDRECHT (ANP) - PFAS, bestrijdingsmiddelen en broeikasgassen staan de komende jaren hoger op de prioriteitenlijst van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). De inspectie gaat haar toezicht en handhaving meer richten op schadelijke stoffen en hun risico's voor de gezondheid en het milieu. Naar andere aandachtsgebieden, zoals toezicht op de luchtvaart, gaat daardoor minder capaciteit. De inspectie maakt duidelijk dat niet alles kan.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens Joost Eerdmans zijn huurders niet de dupe van plannen van zijn partij, JA21. "Nee, volgens mij niet. Dus dat kunnen wij direct factchecken", antwoordde Eerdmans toen het NOS Radio 1 Journaal hem dat voorlegde op basis van de doorrekeningen van het Centraal Planbureau (CPB).
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens D66-leider Rob Jetten is Caroline van der Plas (BBB) de "voorzitter van de fanclub van Geert Wilders geworden". Dat zegt Jetten in de Volkskrant. "Ze kopieert zijn teksten en doet er nog een schepje bovenop."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - In Nederland liggen 162 basisscholen langs wegen waar auto's 50 kilometer per uur mogen rijden en waar geen vrijliggend fietspad is. Dat meldt de Fietsersbond op basis van openbare data. De belangenorganisatie dringt aan op snelle invoering van een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur rond alle basisscholen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het OM doet grootschalig onderzoek naar sadistische onlinenetwerken, waarin jonge mensen worden gedwongen tot extreem gewelddadige handelingen zoals zelfbeschadiging en seksueel misbruik. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van Zembla. Het onderzoeksprogramma achterhaalde dat de politie een destijds 24-jarige man uit Eindhoven arresteerde op verdenking van terrorisme.
2 uur geleden