Frankrijk schenkt honderden oude pantservoertuigen aan Oekraïne
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk gaat honderden pantservoertuigen en raketten leveren aan Oekraïne. Het gaat om materieel dat het Franse leger zelf vervangt, maar volgens minister van Defensie Sebastien Lecornu nog in goede staat is.
Lecornu besprak zijn plannen afgelopen week al in de regionale krant Var-Matin. "We hebben veel materieel dat nog operationeel is, maar uit de roulatie gaat. In plaats van het weg te gooien of aan andere landen te geven, geven we het aan het Oekraïense leger", liet hij toen weten. Zaterdag ging hij daar in een interview met La Tribune gedetailleerder op in. Het gaat onder meer om afgeschreven VAB-pantservoertuigen. "We hebben het over honderden, voor 2024 en begin 2025", aldus de minister.
Lecornu liet ook weten dat Frankrijk alles op alles zet om munitie naar Oekraïne te sturen. De Franse overheid zou defensiefabrikanten aansporen hun productie te verhogen om zowel aan de vraag van het eigen leger te voldoen, als hulp aan Oekraïne te kunnen garanderen. Kyiv heeft afgelopen week laten weten door de munitievoorraad heen te raken. Zonder hulp van buitenaf zal het Oekraïense leger zich moeten terugtrekken, liet president Volodymyr Zelensky vrijdag weten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft voormalig procureur-generaal Pam Bondi benoemd tot lid van een adviescommissie van het Witte Huis die zich richt op kunstmatige intelligentie. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.
18 minuten geledenAUSTIN (ANP) - De procureur-generaal van Texas, Ken Paxton, heeft dinsdag de zittende Amerikaanse senator John Cornyn verslagen in de Republikeinse voorverkiezing ('primary') in die staat. Paxton werd gesteund door president Donald Trump. De uitslag werd kort na sluiting van de stembussen in de meest westelijke districten van Texas bekendgemaakt.
20 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
12 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.
13 uur geleden