Frankrijk schenkt honderden oude pantservoertuigen aan Oekraïne
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk gaat honderden pantservoertuigen en raketten leveren aan Oekraïne. Het gaat om materieel dat het Franse leger zelf vervangt, maar volgens minister van Defensie Sebastien Lecornu nog in goede staat is.
Lecornu besprak zijn plannen afgelopen week al in de regionale krant Var-Matin. "We hebben veel materieel dat nog operationeel is, maar uit de roulatie gaat. In plaats van het weg te gooien of aan andere landen te geven, geven we het aan het Oekraïense leger", liet hij toen weten. Zaterdag ging hij daar in een interview met La Tribune gedetailleerder op in. Het gaat onder meer om afgeschreven VAB-pantservoertuigen. "We hebben het over honderden, voor 2024 en begin 2025", aldus de minister.
Lecornu liet ook weten dat Frankrijk alles op alles zet om munitie naar Oekraïne te sturen. De Franse overheid zou defensiefabrikanten aansporen hun productie te verhogen om zowel aan de vraag van het eigen leger te voldoen, als hulp aan Oekraïne te kunnen garanderen. Kyiv heeft afgelopen week laten weten door de munitievoorraad heen te raken. Zonder hulp van buitenaf zal het Oekraïense leger zich moeten terugtrekken, liet president Volodymyr Zelensky vrijdag weten.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
8 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
10 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
13 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
19 uur geleden