Frankrijk schenkt honderden oude pantservoertuigen aan Oekraïne
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk gaat honderden pantservoertuigen en raketten leveren aan Oekraïne. Het gaat om materieel dat het Franse leger zelf vervangt, maar volgens minister van Defensie Sebastien Lecornu nog in goede staat is.
Lecornu besprak zijn plannen afgelopen week al in de regionale krant Var-Matin. "We hebben veel materieel dat nog operationeel is, maar uit de roulatie gaat. In plaats van het weg te gooien of aan andere landen te geven, geven we het aan het Oekraïense leger", liet hij toen weten. Zaterdag ging hij daar in een interview met La Tribune gedetailleerder op in. Het gaat onder meer om afgeschreven VAB-pantservoertuigen. "We hebben het over honderden, voor 2024 en begin 2025", aldus de minister.
Lecornu liet ook weten dat Frankrijk alles op alles zet om munitie naar Oekraïne te sturen. De Franse overheid zou defensiefabrikanten aansporen hun productie te verhogen om zowel aan de vraag van het eigen leger te voldoen, als hulp aan Oekraïne te kunnen garanderen. Kyiv heeft afgelopen week laten weten door de munitievoorraad heen te raken. Zonder hulp van buitenaf zal het Oekraïense leger zich moeten terugtrekken, liet president Volodymyr Zelensky vrijdag weten.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De Noorse politie heeft zondagavond Marius Borg Høiby, de zoon van kroonprinses Mette-Marit, opgepakt. Dat hebben de advocaat van Høiby en de politie van Oslo maandag bevestigd aan het Noorse persbureau NTB. Er zijn nieuwe aanklachten tegen hem ingediend, namelijk bedreiging met een mes, mishandeling en het schenden van een contactverbod.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwerpt het besluit van Iran om legers van EU-landen voortaan als terroristische groeperingen te bestempelen, laat een woordvoerder weten. Iran nam dat besluit als vergelding nadat de EU vorige week besloot de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Dat deed de EU vanwege de duizenden doden die zijn gevallen door hard ingrijpen van het Iraanse regime bij protesten.
39 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn militaire leiders opdracht gegeven te reageren op een reeks aanvallen op de Oekraïense logistiek. Vooral de spoorweginfrastructuur ligt onder vuur, meldt hij op X. "Er waren met name aanvallen in de regio Dnipro en in Zaporizja, specifiek gericht op spoorwegfaciliteiten."
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een veroordeelde Britse seriemoordenaar, bekend als de Suffolk Strangler, heeft toegegeven schuldig te zijn aan nog een moord. Het 17-jarige slachtoffer, Victoria Hall, werd in 1999 ontvoerd en gedood.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
3 uur geleden