Frankrijk schenkt honderden oude pantservoertuigen aan Oekraïne
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk gaat honderden pantservoertuigen en raketten leveren aan Oekraïne. Het gaat om materieel dat het Franse leger zelf vervangt, maar volgens minister van Defensie Sebastien Lecornu nog in goede staat is.
Lecornu besprak zijn plannen afgelopen week al in de regionale krant Var-Matin. "We hebben veel materieel dat nog operationeel is, maar uit de roulatie gaat. In plaats van het weg te gooien of aan andere landen te geven, geven we het aan het Oekraïense leger", liet hij toen weten. Zaterdag ging hij daar in een interview met La Tribune gedetailleerder op in. Het gaat onder meer om afgeschreven VAB-pantservoertuigen. "We hebben het over honderden, voor 2024 en begin 2025", aldus de minister.
Lecornu liet ook weten dat Frankrijk alles op alles zet om munitie naar Oekraïne te sturen. De Franse overheid zou defensiefabrikanten aansporen hun productie te verhogen om zowel aan de vraag van het eigen leger te voldoen, als hulp aan Oekraïne te kunnen garanderen. Kyiv heeft afgelopen week laten weten door de munitievoorraad heen te raken. Zonder hulp van buitenaf zal het Oekraïense leger zich moeten terugtrekken, liet president Volodymyr Zelensky vrijdag weten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.
4 uur geleden