Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk: Rusland moet kiezen tussen confrontatie en diplomatie

Frankrijk: Rusland moet kiezen tussen confrontatie en diplomatie

PARIJS/MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland moet kiezen tussen confrontatie of overleg, het is aan president Poetin om een keuze te maken. De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Yves Le Drian zei dat nadat president Macron Poetin telefonisch had gesproken over de spanningen rond Oekraïne. Poetin belt later op de dag nog met zijn Oekraïense ambtgenoot Zelenski.

Macron sprak eerder de hoop uit dat het telefoontje met Poetin leidt tot een "stevige dialoog en verduidelijkingen". Hij wil een pad uitstippelen naar de-escalatie, nu meer dan 100.000 Russische militairen bij de Oekraïense grens zijn samengetrokken. Diplomatiek overleg heeft tot nu niet veel opgeleverd.

Het Kremlin meldde dat Poetin tegen Macron nog eens heeft benadrukt dat het Westen de zorgen over veiligheid in Moskou heeft genegeerd. Hij stelde vast dat de Verenigde Staten en de NAVO de Russische eis dat Oekraïne geen lid van de NAVO kan worden heeft verworpen. Dat geldt ook voor Poetins eis dat NAVO-troepen Oost-Europa verlaten.

Een formele reactie van Rusland volgt nog. "De bal ligt nu in het Russische kamp", zei Le Drian. Volgens hem bestaat "natuurlijk" nog het risico dat Rusland Oekraïne binnenvalt. Hij herhaalde dat dat zware gevolgen zou hebben voor Moskou.

Meer uit Buitenland

Oekraïne: delen van noorden, oosten en zuiden zonder stroom

KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.

1 uur geleden
Oekraïne: delen van noorden, oosten en zuiden zonder stroom

KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.

1 uur geleden
Thailand en Cambodja raken weer slaags

BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.

6 uur geleden
Politie Nedersaksen ontruimt kerstmarkt na melding man met wapen

DUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.

6 uur geleden
VS-gezant Witkoff ontmoet Zelensky en Europese leiders in Berlijn

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.

8 uur geleden
Duitsland bekritiseert Israël om nieuwe nederzettingen Westoever

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.

8 uur geleden
In beslag genomen Venezolaans schip onderweg naar Houston

HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.

10 uur geleden