Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk roept burgers op Oekraïne per direct te verlaten

Frankrijk roept burgers op Oekraïne per direct te verlaten

PARIJS (ANP) - Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft landgenoten in Oekraïne opgeroepen het land onmiddellijk te verlaten. Vanwege de oplopende spanningen is goede consulaire hulp er straks wellicht niet meer mogelijk.

In een verklaring schrijft het ministerie dat de "Russische troepensamentrekking langs de Oekraïense grenzen, de onafhankelijkheidsverklaring van de separatistische regio's en de afgekondigde noodtoestand voor enorme spanningen zorgen".

Andere landen riepen eerder al hun burgers op Oekraïne onmiddellijk te verlaten, waaronder de VS, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Australië en een aantal EU-landen. Nederlanders kregen ruim een week geleden het advies Oekraïne zo snel mogelijk te verlaten. KLM vliegt sindsdien ook niet meer naar Kiev.

De Franse president Emmanuel Macron benadrukte woensdag opnieuw zijn steun aan Oekraïne, schreef het Elysée laat op de avond in een verklaring. Macron prees eerder die dag in een telefoongesprek met Volodimir Zelenski "ook de kalmte van de Oekraïense president in de huidige situatie".

Meer uit Buitenland

Dodental na aardbevingen in Venezuela loopt op tot 1430

LA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.

34 minuten geleden
Politie Berlijn zet waterkanonnen in om mensen af te koelen

BERLIJN (ANP) - De politie van Berlijn heeft zaterdag twee waterkanonnen ingezet, maar dit keer niet om demonstranten uit elkaar te drijven. Agenten in de Duitse hoofdstad gebruikten de spuiten nu om burgers af te koelen die last hebben van de uitzonderlijke hitte, melden Duitse media als Tagesspiegel en Bild.

35 minuten geleden
Aantal verdrinkingen tijdens Franse hittegolf verder opgelopen

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn sinds het begin van de hittegolf al 74 mensen verdronken. Volgens de autoriteiten zoeken veel mensen vanwege het warme weer verkoeling in het water, maar gebeurt dat ook op plekken waar het gevaarlijk is om te zwemmen.

1 uur geleden
Israël: troepen pas weg na ontwapening Hezbollah

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël trekt zijn troepen pas terug uit Libanon als Hezbollah volledig is ontwapend. Dat heeft de Israëlische defensieminister Israel Katz verklaard, berichten verschillende media.

1 uur geleden
Meer dan 10.000 bij eerste Pride Boedapest sinds aftreden Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - In de Hongaarse hoofdstad Boedapest hebben meer dan 10.000 mensen deelgenomen aan de jaarlijkse pride-mars. Het was de eerste keer dat het lhbti-evenement werd gehouden sinds Viktor Orbán de macht heeft overgedragen aan Peter Magyar. Activisten hopen dat de nieuwe premier meer lhbti-rechten zal erkennen.

2 uur geleden
Levende baby onder het puin gevonden in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - Hulpverleners hebben een pasgeboren baby gered onder het puin van een ingestort gebouw in de zwaar getroffen kuststad La Guaira. Dat gebeurde 32 uur nadat een dubbele aardbeving delen van Venezuela zwaar verwoestte.

2 uur geleden
Ook heetste dag ooit gemeten in Denemarken en Tsjechië

KOPENHAGEN/PRAAG (ANP/AFP) - In Denemarken en Tsjechië zijn de hoogste temperaturen ooit gemeten. In Denemarken was het zaterdag 37 graden in Aarhus en in Tsjechië werd het even ten noorden van Praag 40,6 graden.

3 uur geleden