Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk redt 67 migranten op Noordzee

Frankrijk redt 67 migranten op Noordzee

CHERBOURG-EN-COTENTIN (ANP) - Het afgelopen weekend hebben Franse nooddiensten bij twee reddingsoperaties op de Noordzee 67 migranten onderschept, meldt de kustwacht van Frankrijk volgens lokale media. Ze wilden waarschijnlijk oversteken naar het Verenigd Koninkrijk.

Een eerste bootje met 38 opvarenden raakte in de nacht van zaterdag op zondag in de problemen voor de kust van Plage Sainte-Cécile in het departement Nord-Pas-de-Calais, bericht nieuwszender BFM. Zij werden gered door de marine en overgedragen aan de brandweer en de grenspolitie.

Niet veel later werd nog eens een bootje met 29 mensen aan boord onderschept op het Nauw van Calais. De opvarenden werden terug naar land gebracht. Twee van hen waren onderkoeld.

Het komt vaak voor dat migranten de oversteek van het Europese vasteland naar Engeland proberen te maken. In mei werden 63 migranten onderschept op het Nauw van Calais, een van de drukste maritieme routes ter wereld. De oversteek is gevaarlijk omdat er vaak lastige weersomstandigheden zijn.

Meer uit Buitenland

Stroomuitval in Italiaanse steden door extreme hitte

FLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.

6 uur geleden
Poetin en Macron hebben na jaren weer met elkaar gebeld

MOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.

8 uur geleden
Russische oud-onderminister Defensie veroordeeld voor corruptie

MOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.

8 uur geleden
Trump wint slag om belastingverlaging en hogere staatsschuld

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.

8 uur geleden
Rock Werchter neemt maatregelen voor verwachte hitte

WERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.

10 uur geleden
Trump zinspeelt op deportatie Tesla-baas Musk

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.

10 uur geleden
Recordaantal migranten steekt Kanaal over in eerste helft 2025

LONDEN (ANP/AFP) - Bijna 20.000 migranten zijn de afgelopen zes maanden in kleine bootjes het Kanaal overgestoken naar het Verenigd Koninkrijk. Dat is een record voor de eerste helft van een jaar.

10 uur geleden