Frankrijk redt 67 migranten op Noordzee
CHERBOURG-EN-COTENTIN (ANP) - Het afgelopen weekend hebben Franse nooddiensten bij twee reddingsoperaties op de Noordzee 67 migranten onderschept, meldt de kustwacht van Frankrijk volgens lokale media. Ze wilden waarschijnlijk oversteken naar het Verenigd Koninkrijk.
Een eerste bootje met 38 opvarenden raakte in de nacht van zaterdag op zondag in de problemen voor de kust van Plage Sainte-Cécile in het departement Nord-Pas-de-Calais, bericht nieuwszender BFM. Zij werden gered door de marine en overgedragen aan de brandweer en de grenspolitie.
Niet veel later werd nog eens een bootje met 29 mensen aan boord onderschept op het Nauw van Calais. De opvarenden werden terug naar land gebracht. Twee van hen waren onderkoeld.
Het komt vaak voor dat migranten de oversteek van het Europese vasteland naar Engeland proberen te maken. In mei werden 63 migranten onderschept op het Nauw van Calais, een van de drukste maritieme routes ter wereld. De oversteek is gevaarlijk omdat er vaak lastige weersomstandigheden zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
5 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
7 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
10 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
10 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
12 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
12 uur geledenTURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.
13 uur geleden