Frankrijk redt 134 migranten op Noordzee
CHERBOURG (ANP) - Het afgelopen weekend hebben Franse nooddiensten bij 6 reddingsoperaties op de Noordzee 134 migranten gered, meldt de kustwacht van Frankrijk. De opvarenden wilden oversteken naar het Verenigd Koninkrijk.
Een eerste bootje met 21 opvarenden raakte in de nacht van zaterdag op zondag in de problemen op het Nauw van Calais. Zij werden gered door de marine en in de haven van Duinkerke overgedragen aan de brandweer en de grenspolitie.
In de loop van zondag werden nog vijf andere boten van verschillende groottes onderschept. Een ervan had 60 opvarenden aan boord, de kleinste was een rubberboot met 2 migranten aan boord. De 21 passagiers van een boot die aanvankelijk met motorpech kampte kregen de motor aan de praat, weigerden hulp en mochten van de Franse marine verder varen.
Door het Kanaal loopt een van de drukste scheepvaartroutes ter wereld, gebruikt door meer dan 400 vrachtschepen per dag. De voorbije jaren steken steeds meer migranten de zeestraat over. In 2020 bereikten volgens cijfers van de Britse overheid 10.959 mensen op deze manier het VK, in 2021 34.443 en in 2022 ging het om 58.502 mensen, de meesten van hen uit Iran, Albanië, Irak, Afghanistan en Syrië. Op 3 oktober stond de teller voor dit jaar op 25.330.
Meer uit Buitenland
LA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.
12 minuten geledenBEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
58 minuten geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
59 minuten geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
3 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
10 uur geleden