Frankrijk redt 134 migranten op Noordzee
CHERBOURG (ANP) - Het afgelopen weekend hebben Franse nooddiensten bij 6 reddingsoperaties op de Noordzee 134 migranten gered, meldt de kustwacht van Frankrijk. De opvarenden wilden oversteken naar het Verenigd Koninkrijk.
Een eerste bootje met 21 opvarenden raakte in de nacht van zaterdag op zondag in de problemen op het Nauw van Calais. Zij werden gered door de marine en in de haven van Duinkerke overgedragen aan de brandweer en de grenspolitie.
In de loop van zondag werden nog vijf andere boten van verschillende groottes onderschept. Een ervan had 60 opvarenden aan boord, de kleinste was een rubberboot met 2 migranten aan boord. De 21 passagiers van een boot die aanvankelijk met motorpech kampte kregen de motor aan de praat, weigerden hulp en mochten van de Franse marine verder varen.
Door het Kanaal loopt een van de drukste scheepvaartroutes ter wereld, gebruikt door meer dan 400 vrachtschepen per dag. De voorbije jaren steken steeds meer migranten de zeestraat over. In 2020 bereikten volgens cijfers van de Britse overheid 10.959 mensen op deze manier het VK, in 2021 34.443 en in 2022 ging het om 58.502 mensen, de meesten van hen uit Iran, Albanië, Irak, Afghanistan en Syrië. Op 3 oktober stond de teller voor dit jaar op 25.330.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP) - De radicaal-rechtse mars ter nagedachtenis aan de gedode activist Quentin Deranque in Lyon gaat zaterdag gewoon door. De burgemeester van die stad had opgeroepen tot een verbod, maar de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez heeft tegen de Franse nieuwszender RTL gezegd dat de demonstratie doorgaat.
42 minuten geledenWINDSOR (ANP) - Het onderzoek naar activiteiten van Andrew Mountbatten-Windsor wordt voortgezet in zijn voormalige woning in het park van Windsor, de Royal Lodge. De politie heeft bekendgemaakt dat het onderzoek in zijn huidige woning op het landgoed Sandringham in Norfolk is afgerond.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is vrijgelaten na de goedkeuring van een amnestiewet door het parlement. De wetgeving moet ervoor zorgen dat politieke gevangenen vrijkomen.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Venezolaanse parlement heeft een langverwachte amnestiewet goedgekeurd die ervoor zou kunnen zorgen dat honderden politieke gevangenen vrijkomen. Aan de wet zijn echter uitzonderingen toegevoegd, waardoor veel gevangenen waarschijnlijk blijven vastzitten.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur Eric Dane, vooral bekend van de series Grey's Anatomy en Euphoria, is op 53-jarige leeftijd overleden. "Met pijn in ons hart delen we dat Eric Dane donderdagmiddag is overleden na een moedige strijd tegen ALS", aldus zijn familie in een verklaring aan de BBC en andere media.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De voormalige president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, heeft zijn excuses aangeboden voor de "moeilijkheden" die zijn veroorzaakt door het uitroepen van de militaire noodtoestand in 2024.
3 uur geledenCHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
3 uur geleden