Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk redt 134 migranten op Noordzee

Frankrijk redt 134 migranten op Noordzee

CHERBOURG (ANP) - Het afgelopen weekend hebben Franse nooddiensten bij 6 reddingsoperaties op de Noordzee 134 migranten gered, meldt de kustwacht van Frankrijk. De opvarenden wilden oversteken naar het Verenigd Koninkrijk.

Een eerste bootje met 21 opvarenden raakte in de nacht van zaterdag op zondag in de problemen op het Nauw van Calais. Zij werden gered door de marine en in de haven van Duinkerke overgedragen aan de brandweer en de grenspolitie.

In de loop van zondag werden nog vijf andere boten van verschillende groottes onderschept. Een ervan had 60 opvarenden aan boord, de kleinste was een rubberboot met 2 migranten aan boord. De 21 passagiers van een boot die aanvankelijk met motorpech kampte kregen de motor aan de praat, weigerden hulp en mochten van de Franse marine verder varen.

Door het Kanaal loopt een van de drukste scheepvaartroutes ter wereld, gebruikt door meer dan 400 vrachtschepen per dag. De voorbije jaren steken steeds meer migranten de zeestraat over. In 2020 bereikten volgens cijfers van de Britse overheid 10.959 mensen op deze manier het VK, in 2021 34.443 en in 2022 ging het om 58.502 mensen, de meesten van hen uit Iran, Albanië, Irak, Afghanistan en Syrië. Op 3 oktober stond de teller voor dit jaar op 25.330.

Meer uit Buitenland

Twaalfde testvlucht van SpaceX met raket Starship uitgesteld

STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.

1 uur geleden
VS-minister Rubio: 'goede tekenen' in besprekingen met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - ​Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.

2 uur geleden
VS sturen 5000 militairen naar Polen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.

5 uur geleden
Demonstratie bij opening Amerikaans consulaat in Groenland

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.

5 uur geleden
Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

8 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

11 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

13 uur geleden