Frankrijk redt 134 migranten op Noordzee
CHERBOURG (ANP) - Het afgelopen weekend hebben Franse nooddiensten bij 6 reddingsoperaties op de Noordzee 134 migranten gered, meldt de kustwacht van Frankrijk. De opvarenden wilden oversteken naar het Verenigd Koninkrijk.
Een eerste bootje met 21 opvarenden raakte in de nacht van zaterdag op zondag in de problemen op het Nauw van Calais. Zij werden gered door de marine en in de haven van Duinkerke overgedragen aan de brandweer en de grenspolitie.
In de loop van zondag werden nog vijf andere boten van verschillende groottes onderschept. Een ervan had 60 opvarenden aan boord, de kleinste was een rubberboot met 2 migranten aan boord. De 21 passagiers van een boot die aanvankelijk met motorpech kampte kregen de motor aan de praat, weigerden hulp en mochten van de Franse marine verder varen.
Door het Kanaal loopt een van de drukste scheepvaartroutes ter wereld, gebruikt door meer dan 400 vrachtschepen per dag. De voorbije jaren steken steeds meer migranten de zeestraat over. In 2020 bereikten volgens cijfers van de Britse overheid 10.959 mensen op deze manier het VK, in 2021 34.443 en in 2022 ging het om 58.502 mensen, de meesten van hen uit Iran, Albanië, Irak, Afghanistan en Syrië. Op 3 oktober stond de teller voor dit jaar op 25.330.
Meer uit Buitenland
CLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.
8 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.
12 uur geledenROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.
14 uur geledenORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.
14 uur geleden