Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk redt 134 migranten op Noordzee

Frankrijk redt 134 migranten op Noordzee

CHERBOURG (ANP) - Het afgelopen weekend hebben Franse nooddiensten bij 6 reddingsoperaties op de Noordzee 134 migranten gered, meldt de kustwacht van Frankrijk. De opvarenden wilden oversteken naar het Verenigd Koninkrijk.

Een eerste bootje met 21 opvarenden raakte in de nacht van zaterdag op zondag in de problemen op het Nauw van Calais. Zij werden gered door de marine en in de haven van Duinkerke overgedragen aan de brandweer en de grenspolitie.

In de loop van zondag werden nog vijf andere boten van verschillende groottes onderschept. Een ervan had 60 opvarenden aan boord, de kleinste was een rubberboot met 2 migranten aan boord. De 21 passagiers van een boot die aanvankelijk met motorpech kampte kregen de motor aan de praat, weigerden hulp en mochten van de Franse marine verder varen.

Door het Kanaal loopt een van de drukste scheepvaartroutes ter wereld, gebruikt door meer dan 400 vrachtschepen per dag. De voorbije jaren steken steeds meer migranten de zeestraat over. In 2020 bereikten volgens cijfers van de Britse overheid 10.959 mensen op deze manier het VK, in 2021 34.443 en in 2022 ging het om 58.502 mensen, de meesten van hen uit Iran, Albanië, Irak, Afghanistan en Syrië. Op 3 oktober stond de teller voor dit jaar op 25.330.

Meer uit Buitenland

Kallas verwacht maandag akkoord over EU-missie in Libanon

BEIROET (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken maandag formeel besluiten tot een nieuwe EU-missie in Libanon. Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie in Beiroet. "Deze missie zal een cruciale bijdrage leveren aan de veiligheid in Libanon."

36 minuten geleden
Franse politie grijpt weer in bij schoolprotesten Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie is in Parijs opnieuw slaags geraakt met scholieren die protesteren voor hervormingen in het onderwijs. De politie greep in bij de Place de la Bastille, waar duizenden jongeren naartoe waren gekomen.

38 minuten geleden
4 jaar voor Russische politica om donatie aan stichting Navalny

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositiepolitica Jelena Perepelitsa is veroordeeld tot vier jaar strafkamp omdat ze een donatie zou hebben gedaan aan de anticorruptiestichting (FBK), opgericht door Aleksej Navalny. Die stichting staat in Rusland op een lijst met extremistische organisaties en is verboden.

1 uur geleden
ICC acht Filipijnse ex-president Duterte fit genoeg voor proces

DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden vervolgd. Een deskundigenpanel is tot deze conclusie gekomen. Advocaten van de 81-jarige Duterte hielden vol dat hij vanwege zijn gezondheid niet voor het hof kan verschijnen.

1 uur geleden
Houthi's zeggen luchthaven van Riyad te hebben aangevallen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen de internationale luchthaven in Riyad te hebben aangevallen met een ballistische raket. De raket heeft volgens de groep het doel geraakt. Saudi-Arabië zei eerder twee raketten te hebben onderschept.

2 uur geleden
Politie VK: huiszoekingsbevelen bij ex-prins Andrew onrechtmatig

LONDEN (ANP) - De Britse politie erkent dat de huiszoekingsbevelen die eerder dit jaar werden gebruikt om de oude woning van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor te doorzoeken, onrechtmatig waren. Andrew spande maandag een rechtszaak aan tegen de Thames Valley Police en die geeft nu toe dat die huiszoekingsbevelen niet op de juiste manier zijn verkregen.

2 uur geleden
Opgepakte chef geheime dienst BND had banden met Chinese generaal

BERLIJN (ANP) - De deze week gearresteerde ex-chef van de Duitse inlichtingendienst BND, August Hanning, had volgens Duitse media goede banden met een Chinese generaal en zakenman. Justitie onderzoekt de relatie tussen de twee, meldt onder meer Der Spiegel.

2 uur geleden