Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk probeert nog honderden mensen te evacueren

Frankrijk probeert nog honderden mensen te evacueren

KABUL/PARIJS (ANP/DPA/AFP) - Frankrijk probeert nog steeds enkele honderden personen weg te krijgen uit Afghanistan. De bekendmaking van de Franse president Macron volgde kort na een dodelijke aanslag bij de luchthaven van de Afghaanse hoofdstad Kabul. Het vliegveld is cruciaal voor de evacuaties.

Volgens Macron zal Parijs zich maximaal inzetten, maar kan hij geen garantie geven door de "extreem gespannen" veiligheidssituatie. Hij zei dat er nog twintig bussen met evacués zijn die Frankrijk wil evacueren. Het gaat om enkele honderden mensen die nog steeds in gevaar zijn, aldus de president.

Onder meer uit vrees voor aanslagen beëindigde Duitsland zijn evacuaties uit Afghanistan. Het laatste militaire toestel vertrok donderdag uit Kabul. De Duitsers voegen zich daarmee in de groeiende rij westerse landen die geen vluchten meer uitvoeren door het naderende vertrek van de Amerikanen, die de luchtbrug coördineren.

Sinds de radicaalislamitische Taliban ruim anderhalve week geleden de macht overnamen na een verrassend snelle opmars, willen veel mensen zo snel mogelijk weg uit Afghanistan. Door de deadline van 31 augustus waarop alle buitenlandse troepen uit het land moeten zijn vertrokken, lijken veel mensen achter te moeten blijven.

Meer uit Buitenland

Ministerie: dodental loopt op na treinongeluk Spanje

MADRID (ANP/AFP) - Het dodental na het treinongeluk in Spanje ten zuiden van Madrid op woensdagochtend is opgelopen tot 74, meldt het ministerie van Transport. Het regiobestuur van Castilla-La Mancha houdt volgens nieuwswebsite 20 minutos nog een dodental van 69 aan, wachtend op DNA-onderzoek van menselijke resten bij de locatie van het ongeluk.

4 minuten geleden
NYT: privéjet voor vlucht Bolsonaro werd geregeld door Witte Huis

MIAMI (ANP) - De vlucht van de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten werd volgens The New York Times geregeld door een functionaris van het Witte Huis. De krant schrijft dat die man, Jason Miller genaamd, daarover contact had gehad met zijn broer Eduardo Bolsonaro. Die verbleef al in de VS.

16 minuten geleden
Trump noemt Braziliaanse verkiezingen 'een schande'

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verkiezingen in Brazilië van afgelopen zondag "een schande" genoemd. Hij wilde niet zeggen of hij het presidentschap van Luiz Inácio Lula da Silva erkent.

1 uur geleden
Fins persbureau STT stopt na 140 jaar om financiële problemen

HELSINKI (ANP) - Het Finse persbureau STT stopt eind maart met het maken van nieuwsberichten en verspreiden van nieuwsfoto's. Vanwege financiële problemen komt er na 140 jaar een einde aan de journalistieke werkzaamheden bij het belangrijkste persbureau van Finland.

1 uur geleden
Von der Leyen blijft inzetten op geassocieerd lidmaatschap Canada

MONTREAL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen blijft op een top in Canada spreken over een geassocieerd EU-lidmaatschap voor het Noord-Amerikaanse land, ondanks dat enkele EU-lidstaten hebben aangegeven die term niet te zien zitten. Desondanks zegt Von der Leyen dat "het idee dat Canada het eerste geassocieerde lid van de Europese Unie zou kunnen worden" de komende twee dagen wordt besproken.

3 uur geleden
Abbas ziet in Israëlische verkiezingen kans voor vredesgesprekken

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas hoopt dat een nieuwe Israëlische regering nieuw leven kan blazen in vredesbesprekingen over de Palestijnse gebieden. Dat meldt het Palestijnse persbureau Wafa. In Cyprus zei hij kansen te zien voor "het vervolgen van serieuze politieke dialoog en het stimuleren van vrede".

4 uur geleden
Leider Hongkong biedt excuses aan na rapport over dodelijke brand

HONGKONG (ANP) - John Lee, de leider van Hongkong, heeft zijn excuses aangeboden voor de grote brand waarbij vorig jaar 168 mensen om het leven kwamen, melden The New York Times en nieuwssite Hong Kong Free Press. Donderdag werden de bevindingen van een rapport over de ramp bekendgemaakt. De minister van Volkshuisvesting moest naar aanleiding van het onderzoek opstappen.

4 uur geleden