Frankrijk: Prigozjin liet overal massagraven achter
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk zegt dat Wagner-baas Jevgeni Prigozjin "massagraven heeft achtergelaten" in grote delen van de wereld. Regeringswoordvoerder Olivier Véran noemde op de Franse televisie Afrika, Oekraïne en Rusland als voorbeelden van plaatsen waar de huurlingenorganisatie heeft huisgehouden.
Prigozjin kwam mogelijk om het leven bij een vliegtuigcrash in Rusland. Er bestaat nog onduidelijkheid over wat precies is voorgevallen. "We kennen de omstandigheden nog niet", aldus Véran. Hij omschreef Prigozjin als de man die "het vuile werk opknapte" van de Russische president Vladimir Poetin.
De Amerikaanse president Joe Biden verklaarde eerder dat "weinig in Rusland gebeurt waar Poetin niet achter zit". De Franse regeringswoordvoerder zei het daar in algemene zin wel mee eens te zijn.
Het staat nog niet helemaal vast dat Prigozjin is omgekomen. Hij zat mogelijk in een vliegtuig dat crashte in Rusland. De oorzaak van die crash en de identiteit van de slachtoffers moet nog definitief worden vastgesteld. Prigozjin gold lange tijd als bondgenoot van Poetin, maar zijn huurlingenleger kwam eerder dit jaar in opstand tegen de Russische defensietop en trok kortstondig richting Moskou.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
13 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
14 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
14 uur geleden