
Frankrijk: Prigozjin liet overal massagraven achter
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk zegt dat Wagner-baas Jevgeni Prigozjin "massagraven heeft achtergelaten" in grote delen van de wereld. Regeringswoordvoerder Olivier Véran noemde op de Franse televisie Afrika, Oekraïne en Rusland als voorbeelden van plaatsen waar de huurlingenorganisatie heeft huisgehouden.
Prigozjin kwam mogelijk om het leven bij een vliegtuigcrash in Rusland. Er bestaat nog onduidelijkheid over wat precies is voorgevallen. "We kennen de omstandigheden nog niet", aldus Véran. Hij omschreef Prigozjin als de man die "het vuile werk opknapte" van de Russische president Vladimir Poetin.
De Amerikaanse president Joe Biden verklaarde eerder dat "weinig in Rusland gebeurt waar Poetin niet achter zit". De Franse regeringswoordvoerder zei het daar in algemene zin wel mee eens te zijn.
Het staat nog niet helemaal vast dat Prigozjin is omgekomen. Hij zat mogelijk in een vliegtuig dat crashte in Rusland. De oorzaak van die crash en de identiteit van de slachtoffers moet nog definitief worden vastgesteld. Prigozjin gold lange tijd als bondgenoot van Poetin, maar zijn huurlingenleger kwam eerder dit jaar in opstand tegen de Russische defensietop en trok kortstondig richting Moskou.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is begonnen aan het laatste onderdeel van de eerste grote internationale reis van zijn tweede ambtsperiode. Hij landde na bezoeken aan Saudi-Arabië en Qatar donderdagmiddag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten.
21 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/DPA) - Een nieuw wetsvoorstel van de Fidesz-partij in Hongarije is bedoeld om media, denktanks en mensenrechtenorganisaties het zwijgen op te leggen, vinden 62 organisaties die donderdag een open brief hebben gedeeld. Ze vinden het wetsvoorstel van de partij van premier Viktor Orbán een "autoritaire poging om aan de macht te blijven".
43 minuten geledenANTALYA (ANP) - De NAVO "houdt nauw contact met Estland" over een incident met een Russisch gevechtsvliegtuig dat het Estse luchtruim zou hebben geschonden. Ze zorgen ervoor dat ze weten wat er precies is gebeurd, verzekert NAVO-topman Mark Rutte.
43 minuten geledenTIRANA (ANP/AFP) - De Britse regering kijkt of het mogelijk is om zogenoemde terugkeerhubs voor migranten in te richten. Minister-president Keir Starmer zegt in gesprek te zijn met andere landen om te kijken of van daaruit mensen uitgezet kunnen worden die niet in het VK mogen blijven, omdat hun asielaanvraag is afgewezen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beledigd voor een vredesoverleg in het Turkse Istanbul. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky omschreef de Russische delegatie als een "nepdelegatie". Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken noemde hem vervolgens onder meer een "clown" en een "loser".
1 uur geledenDOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij een bezoek aan Amerikaanse militairen in Qatar weer gezinspeeld op een derde ambtstermijn. Hij zei tijdens een toespraak op luchtmachtbasis Al Udeid dat "sommige mensen" willen dat hij een vierde keer meedoet aan de verkiezingen. "Daar moeten we dan maar over nadenken", zei de president.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse strijdkrachten blijven vooralsnog optreden tegen de PKK, die heeft aangekondigd zichzelf op te heffen. Het Turkse ministerie van Defensie zegt er zeker van te willen zijn dat de beweging geen gevaar meer vormt voor Turkije.
2 uur geleden