Frankrijk: Prigozjin liet overal massagraven achter
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk zegt dat Wagner-baas Jevgeni Prigozjin "massagraven heeft achtergelaten" in grote delen van de wereld. Regeringswoordvoerder Olivier Véran noemde op de Franse televisie Afrika, Oekraïne en Rusland als voorbeelden van plaatsen waar de huurlingenorganisatie heeft huisgehouden.
Prigozjin kwam mogelijk om het leven bij een vliegtuigcrash in Rusland. Er bestaat nog onduidelijkheid over wat precies is voorgevallen. "We kennen de omstandigheden nog niet", aldus Véran. Hij omschreef Prigozjin als de man die "het vuile werk opknapte" van de Russische president Vladimir Poetin.
De Amerikaanse president Joe Biden verklaarde eerder dat "weinig in Rusland gebeurt waar Poetin niet achter zit". De Franse regeringswoordvoerder zei het daar in algemene zin wel mee eens te zijn.
Het staat nog niet helemaal vast dat Prigozjin is omgekomen. Hij zat mogelijk in een vliegtuig dat crashte in Rusland. De oorzaak van die crash en de identiteit van de slachtoffers moet nog definitief worden vastgesteld. Prigozjin gold lange tijd als bondgenoot van Poetin, maar zijn huurlingenleger kwam eerder dit jaar in opstand tegen de Russische defensietop en trok kortstondig richting Moskou.
Meer uit Buitenland
BOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
39 minuten geledenISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.
52 minuten geledenWENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.
1 uur geledenASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
7 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
9 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
16 uur geleden