Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk pleit voor hoger minimum belastingtarief op G20-top

Frankrijk pleit voor hoger minimum belastingtarief op G20-top

VENETIË (ANP/BLOOMBERG) - Frankrijk wil een hoger minimumtarief voor belastingen voor bedrijven wereldwijd dan de tot nu toe voorgestelde minimale 15 procent. Dat heeft de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire gezegd tijdens de G20-top die momenteel in het Italiaanse Venetië plaatsvindt. Le Maire sprak ook zijn vertrouwen uit in het bereiken van een belastingdeal op de top van de belangrijkste landen van de wereldhandel.

Le Maire zei "erg overtuigd" te zijn dat er een "baanbrekend" akkoord gesloten kan worden over internationale belastingen. "Frankrijk zet in op een hoger tarief, van meer dan 15 procent", aldus Le Maire.

Eerder bereikten de ministers van Financiën van de G7 (Frankrijk, Italië, Japan, Canada, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten) al een historisch akkoord op hoofdlijnen over een minimumtarief voor vennootschapsbelasting. Daar valt ook onder dat winsten van grote bedrijven in landen waar deze behaald worden extra mogen worden belast.

Belastingplan

Het is nog niet duidelijk of de landen van de G20, waaronder Rusland en China, daarmee akkoord gaan. De onderhandelingen gaan waarschijnlijk door tijdens de zomer en pas in oktober wordt een definitief besluit verwacht. Zo wil Peking dat er gelet wordt op wensen en bedenkingen van alle partijen. De VS willen geen speciale behandeling voor China of andere landen. Dat zou het belastingplan kunnen afzwakken. Er moet ook nog gesproken worden over hoe en wanneer landen digitale heffingen zullen intrekken als de deal rond is.

Het belastingplan kreeg ook al de steun van 130 van de 139 landen die met de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) meepraatten over de plannen. Een van die ondertekenaars was Nederland. "Nederland is groot voorstander van een wereldwijd minimumtarief. Er moeten internationale stappen worden gezet om belastingontwijking te voorkomen en de race naar de bodem te stoppen. Eerder het G7-akkoord, daarna de OESO en nu hopelijk de G20 spelen daar een belangrijke rol in", aldus minister Wopke Hoekstra van Financiën, die namens Nederland ook bij de top aanwezig is. Nederland is formeel geen lid van de G20, de Europese Unie is dat wel.

De landen van de G20 vertegenwoordigen circa 80 procent van de wereldhandel.

Meer uit Financieel

Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

55 minuten geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

1 uur geleden
Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

2 uur geleden
TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

3 uur geleden
Tata Steel boekt flink meer winst door sterke Indiase vraag

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.

3 uur geleden
TikTok is te verslavend en overtreedt daarmee EU-regels

BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

4 uur geleden
Toyota benoemt nieuwe topman en verhoogt winstverwachting

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.

5 uur geleden