Frankrijk pleit voor hoger minimum belastingtarief op G20-top
VENETIË (ANP/BLOOMBERG) - Frankrijk wil een hoger minimumtarief voor belastingen voor bedrijven wereldwijd dan de tot nu toe voorgestelde minimale 15 procent. Dat heeft de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire gezegd tijdens de G20-top die momenteel in het Italiaanse Venetië plaatsvindt. Le Maire sprak ook zijn vertrouwen uit in het bereiken van een belastingdeal op de top van de belangrijkste landen van de wereldhandel.
Le Maire zei "erg overtuigd" te zijn dat er een "baanbrekend" akkoord gesloten kan worden over internationale belastingen. "Frankrijk zet in op een hoger tarief, van meer dan 15 procent", aldus Le Maire.
Eerder bereikten de ministers van Financiën van de G7 (Frankrijk, Italië, Japan, Canada, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten) al een historisch akkoord op hoofdlijnen over een minimumtarief voor vennootschapsbelasting. Daar valt ook onder dat winsten van grote bedrijven in landen waar deze behaald worden extra mogen worden belast.
Belastingplan
Het is nog niet duidelijk of de landen van de G20, waaronder Rusland en China, daarmee akkoord gaan. De onderhandelingen gaan waarschijnlijk door tijdens de zomer en pas in oktober wordt een definitief besluit verwacht. Zo wil Peking dat er gelet wordt op wensen en bedenkingen van alle partijen. De VS willen geen speciale behandeling voor China of andere landen. Dat zou het belastingplan kunnen afzwakken. Er moet ook nog gesproken worden over hoe en wanneer landen digitale heffingen zullen intrekken als de deal rond is.
Het belastingplan kreeg ook al de steun van 130 van de 139 landen die met de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) meepraatten over de plannen. Een van die ondertekenaars was Nederland. "Nederland is groot voorstander van een wereldwijd minimumtarief. Er moeten internationale stappen worden gezet om belastingontwijking te voorkomen en de race naar de bodem te stoppen. Eerder het G7-akkoord, daarna de OESO en nu hopelijk de G20 spelen daar een belangrijke rol in", aldus minister Wopke Hoekstra van Financiën, die namens Nederland ook bij de top aanwezig is. Nederland is formeel geen lid van de G20, de Europese Unie is dat wel.
De landen van de G20 vertegenwoordigen circa 80 procent van de wereldhandel.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag hard omlaaggegaan. Vooral techaandelen moesten het ontgelden door slecht ontvangen cijfers van grote techbedrijven en nieuwe zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen in AI. Onder meer Meta Platforms verloor fors nadat het moederbedrijf van Facebook de boeken had geopend.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.
9 uur geledenSOESTERBERG (ANP) - Nederland moet vanwege de personeelskrapte in de bouwsector scherpere keuzes maken over wat het wil realiseren en wanneer. Dat heeft de directeur van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd bij de presentatie van een rapport over de verwachtingen voor de arbeidsmarkt in de bouw de komende jaren. Nederland wil veel meer nieuwe woningen bouwen, het net uitbreiden, verduurzamen en infrastructuur onderhouden, maar dat kan niet allemaal tegelijk, waarschuwt EIB-directeur Taco van Hoek. Bepaalde doelen, zoals gasloze wijken in 2050, zijn niet haalbaar en hebben meer tijd nodig, vindt hij.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van luxemerk Gucci zijn in het derde kwartaal harder gedaald dan kenners alom hadden verwacht, vooral door zwakke cijfers in China. Het herstelplan van het merk van het Franse luxeconcern Kering loopt al jaren moeizaam. Toch hebben niet alle westerse merken het moeilijk in het economisch minder goed presterende China. L'Oréal, dat ook veel producten heeft in lagere prijsklassen, groeit er juist hard.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.
12 uur geleden