Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk passeert grens van 100.000 coronadoden

Frankrijk passeert grens van 100.000 coronadoden

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Frankrijk is de grens van 100.000 coronadoden gepasseerd. Alleen in zeven andere landen zijn meer sterfgevallen geregistreerd dan in Frankrijk.

In de afgelopen dertig dagen registreerde Frankrijk zo'n 9000 nieuwe sterfgevallen. Tijdens de tweede lockdown, die eind november eindigde, ging het om circa 16.000 overlijdens van coronapatiënten per maand. Tijdens de piek van de eerste golf in april 2020 werden 21.000 sterfgevallen genoteerd.

Dankzij de coronavaccins is het aantal sterfgevallen onder ouderen, die als eerste aan de beurt komen voor een prik, flink teruggelopen. Halverwege november stierven wekelijks meer dan 1500 ouderen, begin januari waren het er 800 en vorige week slechts 48.

Langzame vaccinatiecampagne

Volgens critici gaat de vaccinatiecampagne in Frankrijk te langzaam. In het land met 67 miljoen inwoners zijn 15,8 miljoen prikken gezet. Er liggen momenteel meer dan 4900 coronapatiënten op de intensive cares van de ziekenhuizen. Dat is het hoogste aantal sinds de eerste golf in de lente van 2020.

Wereldwijd zijn meer dan drie miljoen coronagerelateerde sterfgevallen gemeld. Een derde daarvan is afkomstig uit Europa. Binnen Europa tellen alleen het Verenigd Koninkrijk en Italië meer sterfgevallen dan Frankrijk. Het gaat in alle landen om gevallen die bekend zijn bij de autoriteiten. De werkelijke aantallen kunnen hoger liggen.

Meer uit Buitenland

VS: visumbeperkingen vanwege rassendiscriminatie Zuid-Afrika

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben visumbeperkingen aangekondigd voor Zuid-Afrikanen die volgens Washington betrokken zijn bij "rassendiscriminatie" tegen witte Zuid-Afrikanen. Dat heeft de minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Raming: oorlog tegen Iran kostte de VS al 38 miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran heeft de VS al circa 38 miljard dollar (32 miljoen euro) gekost. Dat meldt het van de Amerikaanse regering onafhankelijke Congressional Budget Office (CBO) na vragen vanuit het Amerikaanse Congres.

5 uur geleden
VS bevestigen heimelijk overleg met Golfstaten in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben afgelopen week in Duitsland op hoog niveau onaangekondigd overleg gehad met landen in het Midden-Oosten. Dat bevestigt de Amerikaanse overheid desgevraagd tegenover persbureau dpa, na berichtgeving van het Amerikaanse Axios. Dat medium meldde eerder op dinsdag dat op een niet nader genoemde plaats in Duitsland werd gesproken met onder meer Israël en Golfstaten.

6 uur geleden
Rechtbank zet opnieuw streep door naam Trump op Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - Een federale rechtbank in Washington verbiedt het Kennedy Center de naam van president Donald Trump op de gevel te zetten of het bijbehorende plein naar hem te vernoemen. Dat oordeelde de U.S. District Court of Columbia dinsdag, nadat het Democratische Congreslid Joyce Beatty de rechtbank had verzocht een hernieuwde poging tot hernoeming te voorkomen.

8 uur geleden
Italië verlengt grenscontroles Spanje met nog eens vijftien dagen

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft de grenscontroles voor reizigers uit Spanje met nog eens vijftien dagen verlengd, meldt het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De maatregel werd aanvankelijk ingevoerd nadat eind juli tienduizenden mensen vanuit Marokko de Spaanse enclave Ceuta probeerden te bereiken. De Italiaanse premier Giorgia Meloni uitte felle kritiek op hoe Spanje met deze situatie is omgegaan.

10 uur geleden
Turkse politie pakt 150 pro-lhbtqi-demonstranten op

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - Minstens 150 mensen zijn in Istanbul tijdens een pro-lhbtqi-demonstratie opgepakt door de Turkse politie. De demonstranten hadden zich verzameld voor het gerechtshof in Çağlayan, een wijk in Istanbul. De politie hield ze aan voordat ze een persverklaring konden afleggen.

11 uur geleden
Europarlement heft immuniteit op van Pool om ontkenning gaskamers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft de onschendbaarheid van de Poolse politicus Grzegorz Braun opgeheven. Hij werd drie weken geleden in Polen aangeklaagd voor het ontkennen van nazi-misdaden, omdat hij openlijk het bestaan van de gaskamers in vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau in twijfel had getrokken, aldus TVP World.

12 uur geleden