Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk passeert grens van 100.000 coronadoden

Frankrijk passeert grens van 100.000 coronadoden

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Frankrijk is de grens van 100.000 coronadoden gepasseerd. Alleen in zeven andere landen zijn meer sterfgevallen geregistreerd dan in Frankrijk.

In de afgelopen dertig dagen registreerde Frankrijk zo'n 9000 nieuwe sterfgevallen. Tijdens de tweede lockdown, die eind november eindigde, ging het om circa 16.000 overlijdens van coronapatiënten per maand. Tijdens de piek van de eerste golf in april 2020 werden 21.000 sterfgevallen genoteerd.

Dankzij de coronavaccins is het aantal sterfgevallen onder ouderen, die als eerste aan de beurt komen voor een prik, flink teruggelopen. Halverwege november stierven wekelijks meer dan 1500 ouderen, begin januari waren het er 800 en vorige week slechts 48.

Langzame vaccinatiecampagne

Volgens critici gaat de vaccinatiecampagne in Frankrijk te langzaam. In het land met 67 miljoen inwoners zijn 15,8 miljoen prikken gezet. Er liggen momenteel meer dan 4900 coronapatiënten op de intensive cares van de ziekenhuizen. Dat is het hoogste aantal sinds de eerste golf in de lente van 2020.

Wereldwijd zijn meer dan drie miljoen coronagerelateerde sterfgevallen gemeld. Een derde daarvan is afkomstig uit Europa. Binnen Europa tellen alleen het Verenigd Koninkrijk en Italië meer sterfgevallen dan Frankrijk. Het gaat in alle landen om gevallen die bekend zijn bij de autoriteiten. De werkelijke aantallen kunnen hoger liggen.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse senator Lindsey Graham (71) overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse senator Lindsey Graham (71) is zaterdagavond overleden na een korte en plotselinge ziekte. De Republikein en bondgenoot van president Donald Trump vertegenwoordigde sinds 2003 de staat South Carolina en zat eerder in het Huis van Afgevaardigden.

38 minuten geleden
Bemanning gered na brand op schip in Straat van Hormuz

MASQAT (ANP) - De bemanning van een containerschip waar brand uitbrak in de Straat van Hormuz, is gered door de lokale autoriteiten, meldt de Britse maritieme organisatie UKMTO. De opvarenden verlieten het vaartuig eerder met een reddingsboot.

1 uur geleden
Nieuwe arrestatie om moord op Ann Widdecombe

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 28-jarige man aangehouden op verdenking van de moord op de voormalige Britse minister Ann Widdecombe. De arrestatie vond plaats in South Yorkshire, maakte de politie zaterdag bekend.

7 uur geleden
Albanezen betogen tegen hotelplan Trump-familie en Ye

TIRANA (ANP/AFP) - Duizenden Albanezen hebben zaterdag in Tirana het vertrek geëist van premier Edi Rama. Het was de 42e avond op rij dat werd gedemonstreerd tegen onder meer een omstreden resortproject waarbij Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, betrokken is.

8 uur geleden
Zelensky wil snellere wapenleveringen van bondgenoten

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat bondgenoten meer haast maken met wapenleveringen. In een videoboodschap zegt hij de diplomatieke aanpak van Oekraïne om die redenen te willen veranderen.

10 uur geleden
Duitse politie doet onderzoek naar vermoedelijke spoorsabotage

LEVERKUSEN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse politie doet onderzoek naar een nieuw geval van vermoedelijke sabotage op het spoor. Een extreemlinkse groepering heeft de verantwoordelijkheid opgeëist.

12 uur geleden
Tyfoon Bavi aan land aan oostkust China

YUHUAN (ANP/AFP) - De tyfoon Bavi is in het oosten van China in de stad Yuhuan aan land gegaan met windsnelheden tot 144 kilometer per uur. De autoriteiten hadden naar eigen zeggen uit voorzorg bijna 2 miljoen mensen uit de bedreigde kustgebieden geëvacueerd.

13 uur geleden