Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk pakt doelpuntenrecord met 14 treffers tegen Gibraltar

Frankrijk pakt doelpuntenrecord met 14 treffers tegen Gibraltar

NICE (ANP) - Frankrijk heeft de grootste overwinning ooit in de EK-kwalificatie geboekt. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps versloeg Gibraltar, komende dinsdag de tegenstander van Oranje, met 14-0 in de Allianz Riviera van Nice.

Frankrijk verbeterde het doelpuntenrecord van Duitsland in de EK-kwalificatie. De Duitsers vernederden San Marino in 2006 met 13-0. Frankrijk leidde halverwege al met 7-0. De ploeg was al zeker van de groepszege en deelname aan het EK van volgend jaar in Duitsland.

De vorige recordzege van Frankrijk dateerde uit 1995, toen Azerbeidzjan met 10-0 werd verslagen. Frankrijk kreeg van Gibraltar alle kans om een dergelijke monsterzege te benaderen. De finalist van het laatste WK leidde binnen 5 minuten met 2-0, na eigen doelpunten van Ethan Santos en Aymen Mouelhi. Warren Zaïre-Emery bekroonde zijn debuut voor de nationale ploeg in de 16e minuut met een doelpunt (3-0). De 17-jarige middenvelder van Paris Saint-Germain was de jongste debutant bij de Fransen sinds 2014.

Frankrijk speelde na die derde treffer met een man meer. Want Santos kreeg na een eigen doelpunt ook nog eens een rode kaart voor een overtreding op Zaïre-Emery. Kylian Mbappé, Jonathan Clauss, Kingsley Coman en Youssouf Fofana leidden de thuisploeg voor rust naar 7-0. Adrien Rabiot, Coman, Ousmane Dembélé lieten de Fransen naar 10-0 uitlopen. Vervolgens trof Mbappé nog tweemaal doel. De aanvaller was met drie treffers en drie assists de man van de wedstrijd. Olivier Giroud bepaalde met twee treffers een historische eindstand.

Meer uit Voetbal

Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

2 uur geleden
Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

17 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

18 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

20 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

20 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

21 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

21 uur geleden