Frankrijk pakt doelpuntenrecord met 14 treffers tegen Gibraltar
NICE (ANP) - Frankrijk heeft de grootste overwinning ooit in de EK-kwalificatie geboekt. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps versloeg Gibraltar, komende dinsdag de tegenstander van Oranje, met 14-0 in de Allianz Riviera van Nice.
Frankrijk verbeterde het doelpuntenrecord van Duitsland in de EK-kwalificatie. De Duitsers vernederden San Marino in 2006 met 13-0. Frankrijk leidde halverwege al met 7-0. De ploeg was al zeker van de groepszege en deelname aan het EK van volgend jaar in Duitsland.
De vorige recordzege van Frankrijk dateerde uit 1995, toen Azerbeidzjan met 10-0 werd verslagen. Frankrijk kreeg van Gibraltar alle kans om een dergelijke monsterzege te benaderen. De finalist van het laatste WK leidde binnen 5 minuten met 2-0, na eigen doelpunten van Ethan Santos en Aymen Mouelhi. Warren Zaïre-Emery bekroonde zijn debuut voor de nationale ploeg in de 16e minuut met een doelpunt (3-0). De 17-jarige middenvelder van Paris Saint-Germain was de jongste debutant bij de Fransen sinds 2014.
Frankrijk speelde na die derde treffer met een man meer. Want Santos kreeg na een eigen doelpunt ook nog eens een rode kaart voor een overtreding op Zaïre-Emery. Kylian Mbappé, Jonathan Clauss, Kingsley Coman en Youssouf Fofana leidden de thuisploeg voor rust naar 7-0. Adrien Rabiot, Coman, Ousmane Dembélé lieten de Fransen naar 10-0 uitlopen. Vervolgens trof Mbappé nog tweemaal doel. De aanvaller was met drie treffers en drie assists de man van de wedstrijd. Olivier Giroud bepaalde met twee treffers een historische eindstand.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
6 uur geleden