Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk pakt doelpuntenrecord met 14 treffers tegen Gibraltar

Frankrijk pakt doelpuntenrecord met 14 treffers tegen Gibraltar

NICE (ANP) - Frankrijk heeft de grootste overwinning ooit in de EK-kwalificatie geboekt. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps versloeg Gibraltar, komende dinsdag de tegenstander van Oranje, met 14-0 in de Allianz Riviera van Nice.

Frankrijk verbeterde het doelpuntenrecord van Duitsland in de EK-kwalificatie. De Duitsers vernederden San Marino in 2006 met 13-0. Frankrijk leidde halverwege al met 7-0. De ploeg was al zeker van de groepszege en deelname aan het EK van volgend jaar in Duitsland.

De vorige recordzege van Frankrijk dateerde uit 1995, toen Azerbeidzjan met 10-0 werd verslagen. Frankrijk kreeg van Gibraltar alle kans om een dergelijke monsterzege te benaderen. De finalist van het laatste WK leidde binnen 5 minuten met 2-0, na eigen doelpunten van Ethan Santos en Aymen Mouelhi. Warren Zaïre-Emery bekroonde zijn debuut voor de nationale ploeg in de 16e minuut met een doelpunt (3-0). De 17-jarige middenvelder van Paris Saint-Germain was de jongste debutant bij de Fransen sinds 2014.

Frankrijk speelde na die derde treffer met een man meer. Want Santos kreeg na een eigen doelpunt ook nog eens een rode kaart voor een overtreding op Zaïre-Emery. Kylian Mbappé, Jonathan Clauss, Kingsley Coman en Youssouf Fofana leidden de thuisploeg voor rust naar 7-0. Adrien Rabiot, Coman, Ousmane Dembélé lieten de Fransen naar 10-0 uitlopen. Vervolgens trof Mbappé nog tweemaal doel. De aanvaller was met drie treffers en drie assists de man van de wedstrijd. Olivier Giroud bepaalde met twee treffers een historische eindstand.

Meer uit Voetbal

Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

55 minuten geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

1 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

1 uur geleden
NEC-coach Schreuder: onzeker of Chery speelt na paspoortkwestie

NIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.

1 uur geleden
Roemeense oud-bondscoach Lucescu krijgt hartaanval in ziekenhuis

BOEKAREST (ANP/DPA) - De voormalig bondscoach van Roemenië, Mircea Lucescu, heeft een dag na zijn aftreden in het ziekenhuis een hartaanval gehad. Volgens Roemeense media gebeurde dat vlak voor zijn geplande ontslag uit het ziekenhuis. Zijn toestand is momenteel stabiel en hij is bij bewustzijn, meldt het ziekenhuis in Boekarest.

2 uur geleden
PSV-coach Bosz verwerkte teleurstelling op skivakantie in Italië

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft de nederlagen tegen NEC (2-3) en Telstar verwerkt op een skivakantie in Italië. Dat vertelde hij vrijdag op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven.

2 uur geleden
Vitesse-supporters vragen KNVB om duidelijkheid over licentie

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse roept de KNVB op om duidelijkheid te geven in de langlopende zaak over de proflicentie van de club uit Arnhem. De vereniging kondigt voor de komende tijd "publieksvriendelijke acties" aan om de KNVB daartoe te bewegen, staat in een verklaring op de website. Wat die acties inhouden, is onduidelijk.

2 uur geleden