Frankrijk pakt doelpuntenrecord met 14 treffers tegen Gibraltar
NICE (ANP) - Frankrijk heeft de grootste overwinning ooit in de EK-kwalificatie geboekt. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps versloeg Gibraltar, komende dinsdag de tegenstander van Oranje, met 14-0 in de Allianz Riviera van Nice.
Frankrijk verbeterde het doelpuntenrecord van Duitsland in de EK-kwalificatie. De Duitsers vernederden San Marino in 2006 met 13-0. Frankrijk leidde halverwege al met 7-0. De ploeg was al zeker van de groepszege en deelname aan het EK van volgend jaar in Duitsland.
De vorige recordzege van Frankrijk dateerde uit 1995, toen Azerbeidzjan met 10-0 werd verslagen. Frankrijk kreeg van Gibraltar alle kans om een dergelijke monsterzege te benaderen. De finalist van het laatste WK leidde binnen 5 minuten met 2-0, na eigen doelpunten van Ethan Santos en Aymen Mouelhi. Warren Zaïre-Emery bekroonde zijn debuut voor de nationale ploeg in de 16e minuut met een doelpunt (3-0). De 17-jarige middenvelder van Paris Saint-Germain was de jongste debutant bij de Fransen sinds 2014.
Frankrijk speelde na die derde treffer met een man meer. Want Santos kreeg na een eigen doelpunt ook nog eens een rode kaart voor een overtreding op Zaïre-Emery. Kylian Mbappé, Jonathan Clauss, Kingsley Coman en Youssouf Fofana leidden de thuisploeg voor rust naar 7-0. Adrien Rabiot, Coman, Ousmane Dembélé lieten de Fransen naar 10-0 uitlopen. Vervolgens trof Mbappé nog tweemaal doel. De aanvaller was met drie treffers en drie assists de man van de wedstrijd. Olivier Giroud bepaalde met twee treffers een historische eindstand.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
17 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
17 uur geleden