Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk pakt doelpuntenrecord met 14 treffers tegen Gibraltar

Frankrijk pakt doelpuntenrecord met 14 treffers tegen Gibraltar

NICE (ANP) - Frankrijk heeft de grootste overwinning ooit in de EK-kwalificatie geboekt. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps versloeg Gibraltar, komende dinsdag de tegenstander van Oranje, met 14-0 in de Allianz Riviera van Nice.

Frankrijk verbeterde het doelpuntenrecord van Duitsland in de EK-kwalificatie. De Duitsers vernederden San Marino in 2006 met 13-0. Frankrijk leidde halverwege al met 7-0. De ploeg was al zeker van de groepszege en deelname aan het EK van volgend jaar in Duitsland.

De vorige recordzege van Frankrijk dateerde uit 1995, toen Azerbeidzjan met 10-0 werd verslagen. Frankrijk kreeg van Gibraltar alle kans om een dergelijke monsterzege te benaderen. De finalist van het laatste WK leidde binnen 5 minuten met 2-0, na eigen doelpunten van Ethan Santos en Aymen Mouelhi. Warren Zaïre-Emery bekroonde zijn debuut voor de nationale ploeg in de 16e minuut met een doelpunt (3-0). De 17-jarige middenvelder van Paris Saint-Germain was de jongste debutant bij de Fransen sinds 2014.

Frankrijk speelde na die derde treffer met een man meer. Want Santos kreeg na een eigen doelpunt ook nog eens een rode kaart voor een overtreding op Zaïre-Emery. Kylian Mbappé, Jonathan Clauss, Kingsley Coman en Youssouf Fofana leidden de thuisploeg voor rust naar 7-0. Adrien Rabiot, Coman, Ousmane Dembélé lieten de Fransen naar 10-0 uitlopen. Vervolgens trof Mbappé nog tweemaal doel. De aanvaller was met drie treffers en drie assists de man van de wedstrijd. Olivier Giroud bepaalde met twee treffers een historische eindstand.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

3 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

3 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

4 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

4 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

5 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

7 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

8 uur geleden