Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk opent onderzoek naar 'internethaat' boksster Khelif

Frankrijk opent onderzoek naar 'internethaat' boksster Khelif

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk maakt serieus werk van de klacht over 'internethaat' van de Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif. De afdeling tegen onlinehaat van het Openbaar Ministerie is een onderzoek gestart.

Khelif werd er tijdens de Spelen van beschuldigd dat ze een man was en naar aanleiding daarvan werd ze op sociale netwerken beledigd en beschimpt. Volgens haar advocaat staan in de aanklacht onder anderen de namen van techmagnaat Elon Musk en schrijfster J. K. Rowling (Harry Potter), die de Algerijnse ook hadden aangevallen.

De boksster raakte ongewild betrokken in een publieke discussie over haar sekse. Vorig jaar werd ze geweerd van het WK in New Delhi. De internationale boksbond IBA stelde dat Khelif niet door een gendertest was gekomen. Ze zou voor een vrouw een te hoge testosteronspiegel hebben. De organisatie van de Olympische Spelen erkent de IBA niet en gaf Khelif toestemming mee te doen aan het olympisch toernooi in de klasse tot 66 kilogram. Volgens IOC-baas Thomas Bach was er geen enkele twijfel over het vrouw-zijn van de Algerijnse.

"Khelif heeft besloten een nieuwe strijd te beginnen, een strijd voor gerechtigheid, waardigheid en eer", gaf haar advocaat Nabil Boudi als toelichting bij de klacht tegen 'digitaal lynchen' die hij indiende nadat de boksster goud had gewonnen. De Franse aanklager kondigde woensdag een onderzoek aan wegens "cyberintimidatie op basis van geslacht, publieke belediging op basis van geslacht, publiek aanzetten tot discriminatie en publieke belediging op basis van afkomst."

Meer uit Sport

Golfer Clark wint US Open voor de tweede keer na spannend slot

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.

29 minuten geleden
Serena Williams maakt op Wimbledon ook rentree in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.

13 uur geleden
Nederlandse volleybalsters verslaan Thailand in Nations League

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.

15 uur geleden
Pogačar wint slotrit en klassement in Ronde van Zwitserland

VILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.

16 uur geleden
Argentijn Cerúndolo wint tennistoernooi Queen's

LONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.

16 uur geleden
Schilder wint met ontstoken vinger kogelstoten op FBK Games

HENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.

16 uur geleden
Laros viert rentree met sterke zege op 800 meter bij FBK Games

HENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.

16 uur geleden