Frankrijk opent onderzoek naar 'internethaat' boksster Khelif
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk maakt serieus werk van de klacht over 'internethaat' van de Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif. De afdeling tegen onlinehaat van het Openbaar Ministerie is een onderzoek gestart.
Khelif werd er tijdens de Spelen van beschuldigd dat ze een man was en naar aanleiding daarvan werd ze op sociale netwerken beledigd en beschimpt. Volgens haar advocaat staan in de aanklacht onder anderen de namen van techmagnaat Elon Musk en schrijfster J. K. Rowling (Harry Potter), die de Algerijnse ook hadden aangevallen.
De boksster raakte ongewild betrokken in een publieke discussie over haar sekse. Vorig jaar werd ze geweerd van het WK in New Delhi. De internationale boksbond IBA stelde dat Khelif niet door een gendertest was gekomen. Ze zou voor een vrouw een te hoge testosteronspiegel hebben. De organisatie van de Olympische Spelen erkent de IBA niet en gaf Khelif toestemming mee te doen aan het olympisch toernooi in de klasse tot 66 kilogram. Volgens IOC-baas Thomas Bach was er geen enkele twijfel over het vrouw-zijn van de Algerijnse.
"Khelif heeft besloten een nieuwe strijd te beginnen, een strijd voor gerechtigheid, waardigheid en eer", gaf haar advocaat Nabil Boudi als toelichting bij de klacht tegen 'digitaal lynchen' die hij indiende nadat de boksster goud had gewonnen. De Franse aanklager kondigde woensdag een onderzoek aan wegens "cyberintimidatie op basis van geslacht, publieke belediging op basis van geslacht, publiek aanzetten tot discriminatie en publieke belediging op basis van afkomst."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
1 dag geleden