Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk opent onderzoek naar 'internethaat' boksster Khelif

Frankrijk opent onderzoek naar 'internethaat' boksster Khelif

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk maakt serieus werk van de klacht over 'internethaat' van de Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif. De afdeling tegen onlinehaat van het Openbaar Ministerie is een onderzoek gestart.

Khelif werd er tijdens de Spelen van beschuldigd dat ze een man was en naar aanleiding daarvan werd ze op sociale netwerken beledigd en beschimpt. Volgens haar advocaat staan in de aanklacht onder anderen de namen van techmagnaat Elon Musk en schrijfster J. K. Rowling (Harry Potter), die de Algerijnse ook hadden aangevallen.

De boksster raakte ongewild betrokken in een publieke discussie over haar sekse. Vorig jaar werd ze geweerd van het WK in New Delhi. De internationale boksbond IBA stelde dat Khelif niet door een gendertest was gekomen. Ze zou voor een vrouw een te hoge testosteronspiegel hebben. De organisatie van de Olympische Spelen erkent de IBA niet en gaf Khelif toestemming mee te doen aan het olympisch toernooi in de klasse tot 66 kilogram. Volgens IOC-baas Thomas Bach was er geen enkele twijfel over het vrouw-zijn van de Algerijnse.

"Khelif heeft besloten een nieuwe strijd te beginnen, een strijd voor gerechtigheid, waardigheid en eer", gaf haar advocaat Nabil Boudi als toelichting bij de klacht tegen 'digitaal lynchen' die hij indiende nadat de boksster goud had gewonnen. De Franse aanklager kondigde woensdag een onderzoek aan wegens "cyberintimidatie op basis van geslacht, publieke belediging op basis van geslacht, publiek aanzetten tot discriminatie en publieke belediging op basis van afkomst."

Meer uit Sport

Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

2 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

3 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

21 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 dag geleden