Frankrijk op volle kracht met Griezmann, Benzema en Mbappé
MÜNCHEN (ANP) - Wereldkampioen Frankrijk begint in München op volle aanvalskracht aan de EK-topper tegen Duitsland (aanvang: 21.00 uur). Bondscoach Didier Deschamps heeft zijn drie topspitsen Antoine Griezmann, Karim Benzema en Kylian Mbappé een basisplaats gegeven. Het is de eerste keer dat het drietal gezamenlijk de voorhoede vormt in een serieuze wedstrijd.
Benzema kwam ruim 5,5 jaar niet voor de nationale ploeg uit. Deschamps riep hem niet meer op vanwege een afpersingszaak met een sekstape waarbij de trefzekere aanvaller van Real Madrid betrokken was geraakt. Later dit jaar moet hij zich voor de rechter verantwoorden voor zijn rol in de affaire.
Op het Franse middenveld krijgt Adrien Rabiot de voorkeur boven Corentin Tolisso.
Bondscoach Joachim Löw, die na het EK vertrekt bij de Duitse ploeg, heeft voor een 3-4-3-formatie gekozen. De teruggekeerde Thomas Müller speelt centraal voorin, met Kai Havertz en Serge Gnabry op de vleugels. De buitenspelers Joshua Kimmich en Robin Gosens moeten de achterhoede, die uit drie man bestaat, ondersteunen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
4 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
7 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
9 uur geleden