Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk op koers voor 15 miljoen gevaccineerden eind juni

Frankrijk op koers voor 15 miljoen gevaccineerden eind juni

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk ontvangt de komende periode genoeg coronavaccins om eind juni 15 miljoen mensen volledig te hebben ingeënt. Minister van Industrie Agnès Pannier-Runacher zegt in gesprek met televisiezender LCI dat er nog genoeg doses van de vaccins binnenkomen om aan de vraag te voldoen.

In Frankrijk wonen ongeveer 67 miljoen mensen. Het land is zwaar getroffen door het coronavirus, met zeker 3,6 miljoen besmettingen en een geregistreerd dodental van ruim 85.000.

Pannier-Runacher zegt ook dat het belangrijk is om, indien mogelijk, nog meer vaccins goed te keuren voor gebruik in Europa. "Zodra is vastgesteld dat een middel veilig en effectief is, moet het worden goedgekeurd. Het maakt niet uit of het dan Europees, Chinees of Russisch is."

Voor het Russische vaccin Spoetnik-V is volgens de minister nog geen verzoek tot goedkeuring ingediend bij het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA). "Het Russische vaccin is niet zo simpel te doorgronden, waardoor het waarschijnlijk niet geschikt is voor de Europese markt."

Meer uit Buitenland

Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

1 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

1 uur geleden
Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

4 uur geleden
Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

8 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

8 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

8 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

15 uur geleden