Frankrijk op koers voor 15 miljoen gevaccineerden eind juni
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk ontvangt de komende periode genoeg coronavaccins om eind juni 15 miljoen mensen volledig te hebben ingeënt. Minister van Industrie Agnès Pannier-Runacher zegt in gesprek met televisiezender LCI dat er nog genoeg doses van de vaccins binnenkomen om aan de vraag te voldoen.
In Frankrijk wonen ongeveer 67 miljoen mensen. Het land is zwaar getroffen door het coronavirus, met zeker 3,6 miljoen besmettingen en een geregistreerd dodental van ruim 85.000.
Pannier-Runacher zegt ook dat het belangrijk is om, indien mogelijk, nog meer vaccins goed te keuren voor gebruik in Europa. "Zodra is vastgesteld dat een middel veilig en effectief is, moet het worden goedgekeurd. Het maakt niet uit of het dan Europees, Chinees of Russisch is."
Voor het Russische vaccin Spoetnik-V is volgens de minister nog geen verzoek tot goedkeuring ingediend bij het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA). "Het Russische vaccin is niet zo simpel te doorgronden, waardoor het waarschijnlijk niet geschikt is voor de Europese markt."
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Begoña Gómez, de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, is officieel in staat van beschuldiging gesteld voor verschillende corruptiemisdrijven. Dit na een jarenlang strafrechtelijk onderzoek naar Gómez in haar rol als programmadirecteur aan de Madrileense universiteit Complutense. Die aanstelling kreeg ze in 2020, nadat Sánchez in 2018 premier was geworden.
57 minuten geledenPARIJS (ANP) - Aan de Atlantische kust in Frankrijk zijn afgelopen winter meer dan 45.000 aangespoelde papegaaiduikers geteld, meldt de Franse vogelbescherming (LPO). Een groot deel van de vogels werd dood aangetroffen. De LPO denkt dat het om slechts "een heel klein deel" van het totale aantal dode dieren gaat, schrijft het Franse medium Ici.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran "heel, heel graag" een deal zou willen sluiten met de Verenigde Staten. Een vertegenwoordiger van Teheran zou deze ochtend hebben gebeld om aan te dringen op een snelle overeenkomst. Iran heeft dat niet bevestigd.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.
4 uur geleden