Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk ontvangt 5,1 miljard euro voor herstelplan

Frankrijk ontvangt 5,1 miljard euro voor herstelplan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft 5,1 miljard euro overgemaakt naar de Franse regering om te kunnen beginnen met haar herstelplan. Het geld is bedoeld voor de voorfinanciering van projecten die zijn goedgekeurd in het kader van het tijdelijke Europese coronaherstelfonds. Frankrijk heeft in totaal recht op 39,4 miljard euro aan subsidies.

De regeringsleiders van de EU zetten het miljardenfonds vorig jaar kort na de uitbraak van de coronapandemie op poten om de door Covid-19 getroffen landen te steunen en de Europese economie een extra injectie te geven. Er is bijna 700 miljard euro beschikbaar, aan subsidies en leningen. Afgesproken is dat ten minste 37 procent van het geld aan klimaatmaatregelen wordt besteed, en 20 procent aan digitalisering.

Ook bepaalden de leiders dat de landen elk hervormingen moeten doorvoeren om hun economie te versterken. De uitbetalingen uit het fonds worden gekoppeld aan het nakomen van afspraken met de commissie en de lidstaten daarover. Voor de uitvoer van de plannen zijn tijdschema’s afgesproken.

Nieuwe regering

Sinds april hebben 25 lidstaten hun herstelplannen in Brussel ingeleverd, van 16 landen zijn die al helemaal goedgekeurd. De lidstaten met een goedgekeurd plan hebben recht op een voorfinanciering van maximaal 13 procent van het bedrag dat ze volgens een bepaalde verdeelsleutel krijgen. Eerder deze week ontving Spanje 9 miljard euro en Litouwen 289 miljoen. Italië, Griekenland, België, Portugal en Luxemburg kregen al eerder geld gestort, voor in totaal 32 miljard euro.

Nederland en Bulgarije zijn de enige landen die nog geen herstelplan hebben ingediend. Den Haag wil wachten tot er een nieuwe regering is.

Meer uit Financieel

Lagere winst voor met kosten worstelend ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een lagere winst geboekt. Het financiële concern zag de rente-inkomsten vergeleken met een jaar eerder teruglopen. De cijfers laten zien dat de onlangs aangetreden topvrouw Marguerite Bérard nog een opgave heeft in het terugdringen van de kosten.

9 minuten geleden
Ethiopië rekent op Chinese investeringen van 1,75 miljard dollar

ADDIS ABEBA (ANP/BLOOMBERG) - Ethiopië verwacht dat vijf Chinese bedrijven in totaal 1,75 miljard dollar (1,56 miljard euro) gaan investeren in het Oost-Afrikaanse land, voornamelijk in de productie van zonnecellen en de exploratie van grondstoffen. Dat meldt de Ethiopische minister van Financiën, Ahmed Shide.

1 uur geleden
Aantal vergunningen voor tijdelijke woningen weer fors gestegen

DEN HAAG (ANP) - Om het woningtekort tegen te gaan komen er in Nederland steeds meer tijdelijke huizen bij, zoals containerwoningen, kant-en-klare flexhuizen of kantoren die zijn omgebouwd tot tijdelijke studio's. Vorig jaar is voor meer dan 6000 van deze woningen een vergunning verstrekt. Dit zijn bijna drie keer zo veel als in 2020, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgezocht. In 2023 ging het nog om ruim 4000 vergunningen.

1 uur geleden
UnitedHealth keldert op Wall Street na onverwacht vertrek topman

NEW YORK (ANP) - UnitedHealth Group is dinsdag flink onderuitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse zorgconcern heeft onverwacht topman Andrew Witty vervangen door voormalig topman Stephen Hemsley. UnitedHealth kelderde 17,8 procent.

9 uur geleden
Google kondigt grootste Android-update in jaren aan

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft dinsdag de grootste update van zijn besturingssysteem Android in jaren aangekondigd. Android is het meest gebruikte besturingssysteem ter wereld en zit bijvoorbeeld in smartphones van Samsung, Oppo, Xiaomi en de eigen Pixel-smartphones.

10 uur geleden
Knot: onafhankelijkheid centrale banken eurozone niet onder druk

AMSTERDAM (ANP) - President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) maakt zich geen zorgen over de onafhankelijkheid van centrale banken in de eurozone. "In het eurogebied voelen we ons helemaal niet onder druk staan, want ik denk dat we van alle centrale banken wereldwijd waarschijnlijk de sterkste wettelijke onafhankelijkheid hebben die mogelijk is", zei hij dinsdag tijdens een bijeenkomst van de Foreign Bankers' Association (FBA) in Amsterdam.

12 uur geleden
AEX eindigt hoger, laadpalenmaker Alfen fors onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam sloot dinsdag opnieuw hoger. Beleggers waren wel terughoudender geworden, na de opluchting maandag over de afspraken tussen de Verenigde Staten en China om de importheffingen op elkaars goederen flink te verlagen. Laadpalenmaker Alfen ging fors onderuit bij de kleinere fondsen op het Damrak na tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Het bedrijf raakte meer dan een kwart van zijn beurswaarde kwijt.

13 uur geleden