Frankrijk ontkent stopzetten van levering stroom aan Italië
ROME (ANP/RTR) - Frankrijk ontkent dat het de stroomexport naar Italië tijdelijk wil verbieden. Volgens eerdere berichten had het nutsbedrijf Électricité de France (EDF) Italië laten weten dat de levering van elektriciteit mogelijk twee jaar stopgezet zal worden. Door problemen bij kerncentrales van EDF dreigt een tekort aan stroom.
Een Italiaanse regeringswoordvoerder bevestigde berichtgeving van La Repubblica, maar het Franse ministerie van energietransitie spreekt tegen dat van een leveringsstop sprake is. "De Franse autoriteiten ontkennen deze berichten en bevestigen nogmaals hun solidariteit op het gebied van elektriciteit en gas met al onze Europese buren." EDF ontkent dat het bedrijf Italië heeft gewaarschuwd voor een mogelijke opschorting van de energielevering.
Italië is voor ongeveer 13 procent van alle stroomverbruik afhankelijk van import. De invoer uit Frankrijk dekt ongeveer 5 procent van het jaarlijkse verbruik.
EDF kampt met langer dan gepland onderhoud aan een aantal verouderde kernreactoren. Daardoor daalt de stroomproductie bij het staatsbedrijf naar verwachting tot het laagste niveau in ruim dertig jaar. Frankrijk ziet zich genoodzaakt elektriciteit te importeren, terwijl het land normaal gesproken de grootste netto-exporteur is van Europa.
De problemen bij EDF verhevigen de energiecrisis die is ontstaan door de hoge gasprijzen. Aardgas is door de Russische inval in Oekraïne vele malen duurder geworden dan in deze periode normaal is omdat Rusland de toevoer naar Europa flink heeft verlaagd. Met het dichtdraaien van de gaskraan reageert Moskou op sancties die de Europese Unie heeft ingesteld tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Financieel
MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omlaag. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende onrust op de oliemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen verder omhoog, ondanks de recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Dat besluit wijst er volgens oliehandelaren juist op hoe groot het risico op een olietekort is en dat het agentschap niet gelooft in een snel einde van de oorlog.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.
2 uur geleden