Frankrijk niet van plan voetbalduel met Israël te verplaatsen
PARIJS (ANP) - Frankrijk is niet van plan het voetbalduel met Israël in de Nations League te verplaatsen. Dat zegt Bruno Retailleau, de minister van Binnenlandse Zaken van Frankrijk, enkele uren na de gebeurtenissen in Amsterdam. De landen treffen elkaar donderdag, in het Stade de France in Parijs.
"Sommigen roepen op om de wedstrijd Frankrijk - Israël te verplaatsen. Ik accepteer dat niet: Frankrijk trekt zich niet terug, omdat dat zou neerkomen op afstand doen van de dreiging van geweld en antisemitisme. Op mijn verzoek treft de politie de nodige veiligheidsmaatregelen om deze wedstrijd, zoals gewoonlijk, in het Stade de France te laten plaatsvinden", schreef Retailleau vrijdagochtend op X.
Drie dagen na het duel met de Fransen neemt Israël het in de Nations League ook nog op tegen België. Dat is op papier een thuisduel, maar de wedstrijd wordt gespeeld in Boedapest.
In de nacht van donderdag op vrijdag werden supporters van Maccabi Tel Aviv aangevallen in Amsterdam. Hun club speelde donderdagavond tegen Ajax in de Europa League.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
4 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
5 uur geleden