Frankrijk niet van plan voetbalduel met Israël te verplaatsen
PARIJS (ANP) - Frankrijk is niet van plan het voetbalduel met Israël in de Nations League te verplaatsen. Dat zegt Bruno Retailleau, de minister van Binnenlandse Zaken van Frankrijk, enkele uren na de gebeurtenissen in Amsterdam. De landen treffen elkaar donderdag, in het Stade de France in Parijs.
"Sommigen roepen op om de wedstrijd Frankrijk - Israël te verplaatsen. Ik accepteer dat niet: Frankrijk trekt zich niet terug, omdat dat zou neerkomen op afstand doen van de dreiging van geweld en antisemitisme. Op mijn verzoek treft de politie de nodige veiligheidsmaatregelen om deze wedstrijd, zoals gewoonlijk, in het Stade de France te laten plaatsvinden", schreef Retailleau vrijdagochtend op X.
Drie dagen na het duel met de Fransen neemt Israël het in de Nations League ook nog op tegen België. Dat is op papier een thuisduel, maar de wedstrijd wordt gespeeld in Boedapest.
In de nacht van donderdag op vrijdag werden supporters van Maccabi Tel Aviv aangevallen in Amsterdam. Hun club speelde donderdagavond tegen Ajax in de Europa League.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "zeer dankbaar" dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn "oorspronkelijke plan om Groenland te annexeren heeft laten varen". Dat zei hij voorafgaand aan een ingelaste EU-top over de Groenland-kwestie. "En ik ben ook dankbaar dat hij heeft afgezien van het opleggen van extra tarieven op 1 februari", zei hij.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn officieel geen lid meer van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). President Donald Trump trok zijn land een jaar geleden op de eerste dag van zijn presidentschap al terug uit die VN-organisatie, maar moest nog een jaar wachten tot de stap formeel werd gezet.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oud-speciaal aanklager Jack Smith een "gestoord beest" genoemd. Smith wordt donderdag onder ede gehoord voor het Amerikaanse Congres, waar hij verklaart over zijn gestaakte onderzoek naar Trumps pogingen de verkiezingsuitslag van 2020 ongedaan te maken.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De afgelopen periode heeft laten zien dat een eensgezind Europa dat voor zichzelf opkomt resultaten oplevert, zei de Deense premier Mette Frederiksen. Ze doelt op de Groenland-crisis waar nu de angel uit is.
16 minuten geledenDAVOS/BRUSSEL (ANP) - De versterking van Groenland en het Noordpoolgebied door de NAVO gebeurt mogelijk onder een andere naam. Om de Verenigde Staten gerust te stellen en ervan te weerhouden Groenland in te lijven, opperden NAVO-landen aanvankelijk de missie Noordpoolschildwacht (Arctic Sentry). Nu er na een knallende ruzie een nieuw compromis in de maak is, is het voor een frisse start volgens NAVO-diplomaten beter een andere naam te bedenken.
56 minuten geledenNUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen zegt niet te weten wat Donald Trump en Mark Rutte woensdag hebben afgesproken over zijn land. Trump meldde een deal over Groenland, maar de details daarvan zijn nog onduidelijk.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De afspraken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn klaar en kunnen worden getekend. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Davos, waar hij op het World Economic Forum eerder op donderdag de Amerikaanse president Donald Trump sprak.
1 uur geleden