Frankrijk: niet juiste moment voor erkenning Palestijnse staat
PARIJS (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Het is voor Frankrijk "niet het juiste moment" om de Palestijnse staat officieel te erkennen. Dat zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Stéphane Séjourné in reactie op de stap van Ierland, Spanje en Noorwegen, die wel overgaan tot erkenning.
"Onze positie is helder: de erkenning van een Palestijnse staat is geen taboe voor Frankrijk", zegt Séjourné. Hij is wel voorstander van een tweestatenoplossing, waarbij op termijn een Israëlische en een Palestijnse staat naast elkaar kunnen bestaan. "Frankrijk is van mening dat de voorwaarden tot nu toe niet aanwezig zijn om met dit besluit een echte impact in dit proces te hebben."
Ook Duitsland benadrukt de steun voor een tweestatenoplossing. Maar een woordvoerder van Buitenlandse Zaken zegt dat dat wel via een dialoog moet gebeuren en dat er geen "sluiproute" is voor zo'n uitkomst. "Een onafhankelijke Palestijnse staat blijft een vast doel van het Duitse buitenlandbeleid."
Een aantal Europese landen overweegt het voorbeeld van Ierland, Spanje en Noorwegen te volgen. Ook in België gaan binnen de politiek veel stemmen op om de Palestijnse staat te erkennen. Meerdere regeringspartijen grijpen dit moment aan om de druk op te voeren. Het kabinet overlegt woensdagmiddag over de kwestie, bevestigt een woordvoerder van premier Alexander De Croo.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
17 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.
4 uur geledenMALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.
4 uur geleden