Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk: niet juiste moment voor erkenning Palestijnse staat

Frankrijk: niet juiste moment voor erkenning Palestijnse staat

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Het is voor Frankrijk "niet het juiste moment" om de Palestijnse staat officieel te erkennen. Dat zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Stéphane Séjourné in reactie op de stap van Ierland, Spanje en Noorwegen, die wel overgaan tot erkenning.

"Onze positie is helder: de erkenning van een Palestijnse staat is geen taboe voor Frankrijk", zegt Séjourné. Hij is wel voorstander van een tweestatenoplossing, waarbij op termijn een Israëlische en een Palestijnse staat naast elkaar kunnen bestaan. "Frankrijk is van mening dat de voorwaarden tot nu toe niet aanwezig zijn om met dit besluit een echte impact in dit proces te hebben."

Ook Duitsland benadrukt de steun voor een tweestatenoplossing. Maar een woordvoerder van Buitenlandse Zaken zegt dat dat wel via een dialoog moet gebeuren en dat er geen "sluiproute" is voor zo'n uitkomst. "Een onafhankelijke Palestijnse staat blijft een vast doel van het Duitse buitenlandbeleid."

Een aantal Europese landen overweegt het voorbeeld van Ierland, Spanje en Noorwegen te volgen. Ook in België gaan binnen de politiek veel stemmen op om de Palestijnse staat te erkennen. Meerdere regeringspartijen grijpen dit moment aan om de druk op te voeren. Het kabinet overlegt woensdagmiddag over de kwestie, bevestigt een woordvoerder van premier Alexander De Croo.

Meer uit Buitenland

VN roepen op tot onmiddellijke vrijlating flotilla-arrestanten

NEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.

26 minuten geleden
Politie Londen zet speciaal team op voor bescherming Joden

LONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.

27 minuten geleden
Kyiv: Rusland heeft staakt-het-vuren geschonden

KYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.

2 uur geleden
Pyongyang spreekt in nieuwe grondwet niet langer van één Korea

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.

2 uur geleden
Rubio en Russische collega Lavrov voeren 'constructief gesprek'

WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.

4 uur geleden
Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

7 uur geleden
Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

9 uur geleden