Frankrijk neemt penalty's beter dan Portugal en treft Spanje
HAMBURG (ANP) - Frankrijk heeft zich ten koste van Portugal geplaatst voor de halve finales op het EK voetbal. Na de reguliere speeltijd en de verlenging stond het 0-0. Vervolgens namen de Fransen de penalty's beter (3-5). Portugees João Félix miste als enige in de strafschoppenreeks.
Dinsdag speelt Frankrijk de halve finale tegen Spanje. In München wordt dan om 21.00 uur afgetrapt.
De eerste helft in Hamburg was ronduit teleurstellend. Het enige schot op doel kwam van de voet van de Franse verdediger Theo Hernández. De Portugese doelman Diogo Costa keerde zijn inzet.
Na rust was er meer spektakel, vooral na ruim een uur spelen. Eerst onderscheidde de Franse keeper Mike Maignan zich met reddingen op pogingen van Bruno Fernandes en Vitinha. Vervolgens misten Randal Kolo Muani en Eduardo Camavinga grote kansen voor Frankrijk.
Richting het einde van de tweede helft nam de spanning toe. Beide landen kwamen niet tot scoren, waardoor een verlenging noodzakelijk was. Daarin werd ook niet gescoord. In de strafschoppenreeks was de misser van Felix bepalend. Hij trof de paal.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
22 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
44 minuten geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
3 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
14 uur geleden