Frankrijk neemt penalty's beter dan Portugal en treft Spanje
HAMBURG (ANP) - Frankrijk heeft zich ten koste van Portugal geplaatst voor de halve finales op het EK voetbal. Na de reguliere speeltijd en de verlenging stond het 0-0. Vervolgens namen de Fransen de penalty's beter (3-5). Portugees João Félix miste als enige in de strafschoppenreeks.
Dinsdag speelt Frankrijk de halve finale tegen Spanje. In München wordt dan om 21.00 uur afgetrapt.
De eerste helft in Hamburg was ronduit teleurstellend. Het enige schot op doel kwam van de voet van de Franse verdediger Theo Hernández. De Portugese doelman Diogo Costa keerde zijn inzet.
Na rust was er meer spektakel, vooral na ruim een uur spelen. Eerst onderscheidde de Franse keeper Mike Maignan zich met reddingen op pogingen van Bruno Fernandes en Vitinha. Vervolgens misten Randal Kolo Muani en Eduardo Camavinga grote kansen voor Frankrijk.
Richting het einde van de tweede helft nam de spanning toe. Beide landen kwamen niet tot scoren, waardoor een verlenging noodzakelijk was. Daarin werd ook niet gescoord. In de strafschoppenreeks was de misser van Felix bepalend. Hij trof de paal.
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
2 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
9 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
10 uur geleden