Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk neemt penalty's beter dan Portugal en treft Spanje

Frankrijk neemt penalty's beter dan Portugal en treft Spanje

HAMBURG (ANP) - Frankrijk heeft zich ten koste van Portugal geplaatst voor de halve finales op het EK voetbal. Na de reguliere speeltijd en de verlenging stond het 0-0. Vervolgens namen de Fransen de penalty's beter (3-5). Portugees João Félix miste als enige in de strafschoppenreeks.

Dinsdag speelt Frankrijk de halve finale tegen Spanje. In München wordt dan om 21.00 uur afgetrapt.

De eerste helft in Hamburg was ronduit teleurstellend. Het enige schot op doel kwam van de voet van de Franse verdediger Theo Hernández. De Portugese doelman Diogo Costa keerde zijn inzet.

Na rust was er meer spektakel, vooral na ruim een uur spelen. Eerst onderscheidde de Franse keeper Mike Maignan zich met reddingen op pogingen van Bruno Fernandes en Vitinha. Vervolgens misten Randal Kolo Muani en Eduardo Camavinga grote kansen voor Frankrijk.

Richting het einde van de tweede helft nam de spanning toe. Beide landen kwamen niet tot scoren, waardoor een verlenging noodzakelijk was. Daarin werd ook niet gescoord. In de strafschoppenreeks was de misser van Felix bepalend. Hij trof de paal.

Meer uit Voetbal

Dick Advocaat mist belangrijke wedstrijd Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.

1 uur geleden
Denen doen ondanks gelijkspel goede zaken in WK-kwalificatie

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.

4 uur geleden
Zwitserland na zege op Zweden dicht bij WK-kwalificatie

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.

4 uur geleden
Cambuur verspeelt punten bij FC Eindhoven door gelijkspel

EINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.

4 uur geleden
Voetbalster Brugts van Barcelona loopt blessure op in Clásico

BARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.

7 uur geleden
Spanje na zege vrijwel zeker van WK voetbal, Turkije wint ook

TBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.

7 uur geleden
Geblesseerde Dumfries mist ook laatste WK-kwalificatieduel Oranje

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.

10 uur geleden