Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk neemt penalty's beter dan Portugal en treft Spanje

Frankrijk neemt penalty's beter dan Portugal en treft Spanje

HAMBURG (ANP) - Frankrijk heeft zich ten koste van Portugal geplaatst voor de halve finales op het EK voetbal. Na de reguliere speeltijd en de verlenging stond het 0-0. Vervolgens namen de Fransen de penalty's beter (3-5). Portugees João Félix miste als enige in de strafschoppenreeks.

Dinsdag speelt Frankrijk de halve finale tegen Spanje. In München wordt dan om 21.00 uur afgetrapt.

De eerste helft in Hamburg was ronduit teleurstellend. Het enige schot op doel kwam van de voet van de Franse verdediger Theo Hernández. De Portugese doelman Diogo Costa keerde zijn inzet.

Na rust was er meer spektakel, vooral na ruim een uur spelen. Eerst onderscheidde de Franse keeper Mike Maignan zich met reddingen op pogingen van Bruno Fernandes en Vitinha. Vervolgens misten Randal Kolo Muani en Eduardo Camavinga grote kansen voor Frankrijk.

Richting het einde van de tweede helft nam de spanning toe. Beide landen kwamen niet tot scoren, waardoor een verlenging noodzakelijk was. Daarin werd ook niet gescoord. In de strafschoppenreeks was de misser van Felix bepalend. Hij trof de paal.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

11 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

11 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

12 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

12 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

13 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

13 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

14 uur geleden