Frankrijk neemt diplomatieke maatregelen tegen Venezuela
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk komt met nieuwe diplomatieke maatregelen tegen Venezuela. Het Zuid-Amerikaanse land moet het diplomatieke personeel in Parijs inkrimpen.
Venezuela had eerder een vergelijkbare maatregel genomen tegen Frankrijk, Italië en Nederland. Het Venezolaanse regime vindt dat die landen "vijandig" hebben gereageerd op de nieuwe ambtsperiode van president Nicolás Maduro.
Frankrijk geeft sommige Venezolaanse diplomaten nu vijf dagen om het land te verlaten. "Dit besluit is een tegenmaatregel naar aanleiding van de beslissing van de Venezolaanse autoriteiten op 14 januari om onze diplomatieke aanwezigheid in Caracas te verminderen", staat in een verklaring.
Derde ambtstermijn Maduro
De Venezolaanse president Maduro trad deze maand aan voor een derde ambtstermijn. De oppositie stelt dat is gefraudeerd bij de presidentsverkiezingen en dat de eigen kandidaat Edmundo González Urrutia de echte winnaar is.
Nederland had eerder ook al het aantal Venezolaanse diplomaten beperkt van vier naar twee.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
1 uur geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
3 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
15 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
17 uur geleden