Frankrijk neemt diplomatieke maatregelen tegen Venezuela
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk komt met nieuwe diplomatieke maatregelen tegen Venezuela. Het Zuid-Amerikaanse land moet het diplomatieke personeel in Parijs inkrimpen.
Venezuela had eerder een vergelijkbare maatregel genomen tegen Frankrijk, Italië en Nederland. Het Venezolaanse regime vindt dat die landen "vijandig" hebben gereageerd op de nieuwe ambtsperiode van president Nicolás Maduro.
Frankrijk geeft sommige Venezolaanse diplomaten nu vijf dagen om het land te verlaten. "Dit besluit is een tegenmaatregel naar aanleiding van de beslissing van de Venezolaanse autoriteiten op 14 januari om onze diplomatieke aanwezigheid in Caracas te verminderen", staat in een verklaring.
Derde ambtstermijn Maduro
De Venezolaanse president Maduro trad deze maand aan voor een derde ambtstermijn. De oppositie stelt dat is gefraudeerd bij de presidentsverkiezingen en dat de eigen kandidaat Edmundo González Urrutia de echte winnaar is.
Nederland had eerder ook al het aantal Venezolaanse diplomaten beperkt van vier naar twee.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
59 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
9 uur geleden