Frankrijk neemt diplomatieke maatregelen tegen Venezuela
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk komt met nieuwe diplomatieke maatregelen tegen Venezuela. Het Zuid-Amerikaanse land moet het diplomatieke personeel in Parijs inkrimpen.
Venezuela had eerder een vergelijkbare maatregel genomen tegen Frankrijk, Italië en Nederland. Het Venezolaanse regime vindt dat die landen "vijandig" hebben gereageerd op de nieuwe ambtsperiode van president Nicolás Maduro.
Frankrijk geeft sommige Venezolaanse diplomaten nu vijf dagen om het land te verlaten. "Dit besluit is een tegenmaatregel naar aanleiding van de beslissing van de Venezolaanse autoriteiten op 14 januari om onze diplomatieke aanwezigheid in Caracas te verminderen", staat in een verklaring.
Derde ambtstermijn Maduro
De Venezolaanse president Maduro trad deze maand aan voor een derde ambtstermijn. De oppositie stelt dat is gefraudeerd bij de presidentsverkiezingen en dat de eigen kandidaat Edmundo González Urrutia de echte winnaar is.
Nederland had eerder ook al het aantal Venezolaanse diplomaten beperkt van vier naar twee.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.
1 minuut geledenOSLO (ANP) - Het Noorse Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Oslo een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist tegen Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Dat melden Noorse media woensdagochtend. Høiby wordt verdacht van onder meer verkrachtingen en mishandeling.
6 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.
34 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.
1 uur geledenKABUL/KARACHI (ANP/RTR) - Bij het recente bombardement op een kliniek voor verslaafden in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn 143 doden gevallen. De VN-organisatie voor hulp aan Afghanistan heeft dat bekendgemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid doet berichtenapps WhatsApp en Messenger in de ban voor ambtenaren en militairen. In plaats daarvan is er voor de overheidsapp Beam gekozen. Die moeten ongeveer 750.000 ambtenaren en militairen gaan gebruiken ter vervanging van veelgebruikte berichtenapps. Dat meldt de Belgische krant De Standaard woensdag.
1 uur geledenPARIJS/JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft erkend eerder deze maand met een tank een positie van de VN-macht in Libanon, UNIFIL, te hebben beschoten. Daarbij raakten Ghanese blauwhelmen gewond.
2 uur geleden