
Frankrijk naar kwartfinales WK na simpele zege op Marokko
ADELAIDE (ANP) - De voetbalsters van Frankrijk hebben zich ten koste van Marokko geplaatst voor de kwartfinales van het WK. In Adelaide maakte de formatie van bondscoach Hervé Renard voor rust met drie treffers al het verschil: 4-0.
Zaterdag om 09.00 uur Nederlandse tijd neemt de Franse ploeg het bij de laatste acht op tegen gastland Australië.
Kadidiatou Diani opende tegen WK-debutant Marokko na een kwartier spelen met het hoofd de score en was vervolgens de aangeefster bij de 2-0 van Kenza Dali en de 3-0 van Eugénie Le Sommer. In de tweede helft kopte Le Sommer een voorzet vanaf rechts bij de tweede paal binnen.
Schade beperkt
Marokko, dat dit WK van Zuid-Korea en Colombia won, hield vervolgens de schade nog enigszins beperkt. In de groepsfase was Duitsland wel al met 6-0 te sterk. De in Nederland geboren Rkia Mazrouai bleef de hele wedstrijd op de bank bij het Noord-Afrikaanse land.
Frankrijk versloeg eerder dit WK in de groepsfase Brazilië (2-1) en Panama (6-3). Tegen Jamaica kwam de nummer 5 van de wereld niet verder dan een 0-0-gelijkspel.
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea-trainer Enzo Maresca roemde zijn aankoop João Pedro, die het duel met Fluminense in de halve finale van het WK voor clubteams besliste met twee treffers. "Ik ben heel blij voor João. Hij heeft de kwaliteit om wedstrijden zoals deze te beslissen, maar hij was ook op vakantie, dus hij is iets frisser dan de rest", aldus de coach.
5 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea staat zondag in de finale van het WK voetbal voor clubs. De Londenaren wonnen in het MetLife Stadium van East Rutherford voor ruim 70.000 toeschouwers met 2-0 van het Braziliaanse Fluminense. Chelsea speelt de eindstrijd in hetzelfde stadion tegen de winnaar van de andere halve finale tussen Real Madrid en Paris Saint-Germain. Dit duel staat woensdag eveneens in New Jersey op het programma.
15 uur geledenLUZERN (ANP) - Zweden heeft op het EK voetbal in Zwitserland met 3-0 gewonnen van Polen. Het elftal van bondscoach Peter Gerhardsson won op dinsdagavond het tweede groepsduel door drie rake kopballen in de Swissporarena van Luzern. Zweden verzekerde zich net als Duitsland van een plaats in de kwartfinales. Polen en Denemarken zijn in Groep C uitgeschakeld.
15 uur geledenBAZEL (ANP) - Duitsland heeft de tweede groepswedstrijd op het EK in Zwitserland met 2-1 gewonnen van Denemarken. Daarmee is Duitsland dicht bij de kwartfinales. Duitsland had het eerste groepsduel met Polen ook al met 2-0 gewonnen en speelt nog tegen Zweden.
17 uur geledenZURICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft een kleine 24 uur voor het EK-duel met titelverdediger Engeland nog geen duidelijkheid over de inzetbaarheid van al zijn beoogde basisspeelsters. "We gaan zo tijdens de training bekijken of iedereen fit is. Ik heb nog geen opstelling bekendgemaakt, omdat dat niet kan", zei Jonker aan het einde van zijn persconferentie, waarna hij niet meer wilde aangeven van wie het meespelen twijfelachtig is.
19 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieprogramma voor het seizoen 2025/2026 in de Vrouwen Eredivisie bekendgemaakt. Het voetbalseizoen gaat van start met de Supercup op zaterdag 23 augustus. Dan staan kampioen FC Twente en nummer 2 PSV tegenover elkaar.
21 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Diogo Jota en zijn jongere broer André Silva reden vorige week donderdag waarschijnlijk te hard toen hun auto in Noord-Spanje van de snelweg raakte. Dat meldt de Spaanse politie na onderzoek. Beide Portugese voetballers kwamen om het leven.
22 uur geleden