Frankrijk na eigen doelpunt Belg Vertonghen naar kwartfinales EK
DÜSSELDORF (ANP) - Frankrijk heeft de kwartfinales van het EK voetbal bereikt. In Düsseldorf versloeg de ploeg van bondscoach Didier Deschamps België met 1-0, na een eigen doelpunt van de Belg Jan Vertonghen.
Vertonghen is daarmee de eerste Belg die een eigen doelpunt maakt op een groot eindtoernooi. In de 85e minuut schoot de pas net ingevallen Randal Kolo Muani de bal tegen de knie van de oud-Ajacied aan. De bal belandde vervolgens achter doelman Koen Casteels. Een Belgisch slotoffensief leverde niets meer op. Net als in 2018, op het WK in Rusland, gingen de Belgen op het nippertje onderuit tegen Frankrijk.
Muani kwam na een uur in het veld als vervanger van Marcus Thuram, die net als de rest van de Franse aanvallers weinig inspirerend was. Alleen zijn kopbal in de 34e minuut, na een voorzet van Jules Koundé op rechts, scheerde rakelings langs Casteels, voordat Aurélien Tchouaméni twee inzetten op doel had. Een derde grote kans, aan het begin van de tweede helft, werd gepareerd door Casteels. Kylian Mbappé schoot in de 53e minuut net over.
Deschamps: je moet ervan genieten
De Belgen creëerden eveneens kansen. Zo moest de Franse doelman Mike Maignan in de 24e minuut een vrije trap van Kevin De Bruyne met zijn voet wegduwen. Later volgde een kans van Romelu Lukaku. In de slotfase kreeg De Bruyne een kans om de wedstrijd te beslissen. Het schot landde in de handen van Maignan.
"We hadden best veel kansen, maar helaas kregen we er niet veel op doel", zei Deschamps na afloop. "Je moet ervan genieten, je moet het niet bagatelliseren, we staan in de kwartfinales en zij gaan naar huis", zei hij.
Mogelijke tegenstander
Het elftal van Deschamps maakte in de groepsfase nog niet zoveel indruk. Frankrijk won de eerste wedstrijd tegen Oostenrijk dankzij een eigen doelpunt van Maximilian Wöber (1-0). De duels met Nederland (0-0) en Polen (1-1) eindigden onbeslist.
Frankrijk treft in de kwartfinales Portugal of Slovenië. Die twee landen trappen om 21.00 uur af in Frankfurt voor hun achtste finale. De Portugezen wonnen het EK in 2016. In de finale versloegen ze Frankrijk met 1-0.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
6 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
12 uur geleden