Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk na eigen doelpunt Belg Vertonghen naar kwartfinales EK

Frankrijk na eigen doelpunt Belg Vertonghen naar kwartfinales EK

DÜSSELDORF (ANP) - Frankrijk heeft de kwartfinales van het EK voetbal bereikt. In Düsseldorf versloeg de ploeg van bondscoach Didier Deschamps België met 1-0, na een eigen doelpunt van de Belg Jan Vertonghen.

Vertonghen is daarmee de eerste Belg die een eigen doelpunt maakt op een groot eindtoernooi. In de 85e minuut schoot de pas net ingevallen Randal Kolo Muani de bal tegen de knie van de oud-Ajacied aan. De bal belandde vervolgens achter doelman Koen Casteels. Een Belgisch slotoffensief leverde niets meer op. Net als in 2018, op het WK in Rusland, gingen de Belgen op het nippertje onderuit tegen Frankrijk.

Muani kwam na een uur in het veld als vervanger van Marcus Thuram, die net als de rest van de Franse aanvallers weinig inspirerend was. Alleen zijn kopbal in de 34e minuut, na een voorzet van Jules Koundé op rechts, scheerde rakelings langs Casteels, voordat Aurélien Tchouaméni twee inzetten op doel had. Een derde grote kans, aan het begin van de tweede helft, werd gepareerd door Casteels. Kylian Mbappé schoot in de 53e minuut net over.

Deschamps: je moet ervan genieten

De Belgen creëerden eveneens kansen. Zo moest de Franse doelman Mike Maignan in de 24e minuut een vrije trap van Kevin De Bruyne met zijn voet wegduwen. Later volgde een kans van Romelu Lukaku. In de slotfase kreeg De Bruyne een kans om de wedstrijd te beslissen. Het schot landde in de handen van Maignan.

"We hadden best veel kansen, maar helaas kregen we er niet veel op doel", zei Deschamps na afloop. "Je moet ervan genieten, je moet het niet bagatelliseren, we staan in de kwartfinales en zij gaan naar huis", zei hij.

Mogelijke tegenstander

Het elftal van Deschamps maakte in de groepsfase nog niet zoveel indruk. Frankrijk won de eerste wedstrijd tegen Oostenrijk dankzij een eigen doelpunt van Maximilian Wöber (1-0). De duels met Nederland (0-0) en Polen (1-1) eindigden onbeslist.

Frankrijk treft in de kwartfinales Portugal of Slovenië. Die twee landen trappen om 21.00 uur af in Frankfurt voor hun achtste finale. De Portugezen wonnen het EK in 2016. In de finale versloegen ze Frankrijk met 1-0.

Meer uit Voetbal

Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

38 minuten geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

1 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

7 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

9 uur geleden
Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

22 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

22 uur geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

1 dag geleden