Frankrijk na eigen doelpunt Belg Vertonghen naar kwartfinales EK
DÜSSELDORF (ANP) - Frankrijk heeft de kwartfinales van het EK voetbal bereikt. In Düsseldorf versloeg de ploeg van bondscoach Didier Deschamps België met 1-0, na een eigen doelpunt van de Belg Jan Vertonghen.
Vertonghen is daarmee de eerste Belg die een eigen doelpunt maakt op een groot eindtoernooi. In de 85e minuut schoot de pas net ingevallen Randal Kolo Muani de bal tegen de knie van de oud-Ajacied aan. De bal belandde vervolgens achter doelman Koen Casteels. Een Belgisch slotoffensief leverde niets meer op. Net als in 2018, op het WK in Rusland, gingen de Belgen op het nippertje onderuit tegen Frankrijk.
Muani kwam na een uur in het veld als vervanger van Marcus Thuram, die net als de rest van de Franse aanvallers weinig inspirerend was. Alleen zijn kopbal in de 34e minuut, na een voorzet van Jules Koundé op rechts, scheerde rakelings langs Casteels, voordat Aurélien Tchouaméni twee inzetten op doel had. Een derde grote kans, aan het begin van de tweede helft, werd gepareerd door Casteels. Kylian Mbappé schoot in de 53e minuut net over.
Deschamps: je moet ervan genieten
De Belgen creëerden eveneens kansen. Zo moest de Franse doelman Mike Maignan in de 24e minuut een vrije trap van Kevin De Bruyne met zijn voet wegduwen. Later volgde een kans van Romelu Lukaku. In de slotfase kreeg De Bruyne een kans om de wedstrijd te beslissen. Het schot landde in de handen van Maignan.
"We hadden best veel kansen, maar helaas kregen we er niet veel op doel", zei Deschamps na afloop. "Je moet ervan genieten, je moet het niet bagatelliseren, we staan in de kwartfinales en zij gaan naar huis", zei hij.
Mogelijke tegenstander
Het elftal van Deschamps maakte in de groepsfase nog niet zoveel indruk. Frankrijk won de eerste wedstrijd tegen Oostenrijk dankzij een eigen doelpunt van Maximilian Wöber (1-0). De duels met Nederland (0-0) en Polen (1-1) eindigden onbeslist.
Frankrijk treft in de kwartfinales Portugal of Slovenië. Die twee landen trappen om 21.00 uur af in Frankfurt voor hun achtste finale. De Portugezen wonnen het EK in 2016. In de finale versloegen ze Frankrijk met 1-0.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
10 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
1 dag geleden