Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk na eigen doelpunt Belg Vertonghen naar kwartfinales EK

Frankrijk na eigen doelpunt Belg Vertonghen naar kwartfinales EK

DÜSSELDORF (ANP) - Frankrijk heeft de kwartfinales van het EK voetbal bereikt. In Düsseldorf versloeg de ploeg van bondscoach Didier Deschamps België met 1-0, na een eigen doelpunt van de Belg Jan Vertonghen.

Vertonghen is daarmee de eerste Belg die een eigen doelpunt maakt op een groot eindtoernooi. In de 85e minuut schoot de pas net ingevallen Randal Kolo Muani de bal tegen de knie van de oud-Ajacied aan. De bal belandde vervolgens achter doelman Koen Casteels. Een Belgisch slotoffensief leverde niets meer op. Net als in 2018, op het WK in Rusland, gingen de Belgen op het nippertje onderuit tegen Frankrijk.

Muani kwam na een uur in het veld als vervanger van Marcus Thuram, die net als de rest van de Franse aanvallers weinig inspirerend was. Alleen zijn kopbal in de 34e minuut, na een voorzet van Jules Koundé op rechts, scheerde rakelings langs Casteels, voordat Aurélien Tchouaméni twee inzetten op doel had. Een derde grote kans, aan het begin van de tweede helft, werd gepareerd door Casteels. Kylian Mbappé schoot in de 53e minuut net over.

Deschamps: je moet ervan genieten

De Belgen creëerden eveneens kansen. Zo moest de Franse doelman Mike Maignan in de 24e minuut een vrije trap van Kevin De Bruyne met zijn voet wegduwen. Later volgde een kans van Romelu Lukaku. In de slotfase kreeg De Bruyne een kans om de wedstrijd te beslissen. Het schot landde in de handen van Maignan.

"We hadden best veel kansen, maar helaas kregen we er niet veel op doel", zei Deschamps na afloop. "Je moet ervan genieten, je moet het niet bagatelliseren, we staan in de kwartfinales en zij gaan naar huis", zei hij.

Mogelijke tegenstander

Het elftal van Deschamps maakte in de groepsfase nog niet zoveel indruk. Frankrijk won de eerste wedstrijd tegen Oostenrijk dankzij een eigen doelpunt van Maximilian Wöber (1-0). De duels met Nederland (0-0) en Polen (1-1) eindigden onbeslist.

Frankrijk treft in de kwartfinales Portugal of Slovenië. Die twee landen trappen om 21.00 uur af in Frankfurt voor hun achtste finale. De Portugezen wonnen het EK in 2016. In de finale versloegen ze Frankrijk met 1-0.

Meer uit Voetbal

NAC Breda haalt transfervrije Ghanese aanvaller Ayew (36)

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.

1 uur geleden
Belgisch voetbal wint zaak om uitzendrechten en blijft op tv

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.

3 uur geleden
Arteta ziet na zege op Villa dat koploper Arsenal op goede weg is

LONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.

4 uur geleden
Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

14 uur geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

15 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

17 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

17 uur geleden