Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk mikt op versoepeling coronamaatregelen vanaf 2 mei

Frankrijk mikt op versoepeling coronamaatregelen vanaf 2 mei

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering is van plan de avondklok en reisbeperkingen binnen het land op 2 mei te versoepelen. Dan moet de verwachting dat het aantal nieuwe coronabesmettingen afneemt wel bewaarheid worden, zei een bron uit kringen rond president Emmanuel Macron.

Macron houdt vast aan het doel om restaurants vanaf half mei weer buiten gasten te laten bedienen. Restaurants en cafés zijn dicht sinds 30 oktober.

Ook bioscopen, theaters en musea zouden vanaf half mei weer open kunnen, maar wel met een beperkt bezoekersaantal. Ook niet-essentiële winkels zouden dan hun deuren kunnen heropenen.

Scholen moesten deze maand ook dicht, maar crèches en basisscholieren kunnen vanaf maandag weer naar de klas. Oudere leerlingen moeten wachten tot 3 mei.

Avondklok

In Frankrijk geldt vanaf 19.00 uur een avondklok. Inwoners moeten binnen een straal van 10 kilometer van hun huis blijven, tenzij ze een geldige reden hebben om verder te reizen

Die maatregelen kunnen worden versoepeld als het aantal nieuwe dagelijkse besmettingen daalt tot onder de 20.000. Dinsdag waren het er ruim 43.000, en werden er 375 coronadoden gemeld. De druk op de ziekenhuizen blijft hoog.

Macrons doel is dat 20 miljoen inwoners tegen half mei minstens één dosis van een coroanvaccin hebben gekregen. De teller staat nu op 13 miljoen.

Meer uit Buitenland

Ruim honderd partijgenoten spreken steun uit voor Starmer

LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.

41 minuten geleden
Duitsland ziet meer cyberaanvallen en wil gaan terugslaan

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.

3 uur geleden
Kritieke grens bereikt: 81 partijgenoten willen Starmer weg

LONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.

4 uur geleden
Libanon: 380 doden bij aanvallen sinds ingaan bestand met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.

4 uur geleden
Rusland bevestigt einde bestand met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.

4 uur geleden
Israël keurt oprichting tribunaal voor aanvallen 7 oktober goed

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.

5 uur geleden
Starmer zegt ondanks druk dat hij doorgaat met land besturen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."

6 uur geleden