Frankrijk met teruggekeerde Kanté tegen Oostenrijk
DÜSSELDORF (ANP) - De Franse voetbalploeg begint het EK om 21.00 uur met N'Golo Kanté in de basis tegen Oostenrijk. Middenvelder Kanté kwam begin juni in actie tegen Luxemburg en Canada, nadat hij twee jaar eerder voor het laatst een interland had gespeeld. Hij won met de nationale ploeg de wereldbeker in 2018.
Naast Kanté staan onder anderen grote namen als Antoine Griezmann en Kylian Mbappé aan de aftrap in Düsseldorf. Bij Oostenrijk krijgen onder meer oud-Ajacieden Florian Grillitsch en Maximilian Wöber het vertrouwen. Gernot Trauner (Feyenoord) begint op de bank.
Frankrijk en Oostenrijk zitten in de poule met het Nederlands elftal, dat zondag met 2-1 van Polen won. Oranje speelt vrijdag in Leipzig tegen de Franse ploeg.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
10 minuten geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
7 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
8 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
8 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
9 uur geleden