Frankrijk met drie centrale verdedigers tegen Zwitserland
BOEKAREST (ANP) - Wereldkampioen Frankrijk begint met drie centrale verdedigers aan het EK-duel in de achtste finales tegen Zwitserland (aanvang: 21.00 uur in Boekarest). Door personele problemen heeft bondscoach Didier Deschamps zijn opstelling en zijn tactiek voor de derde keer bij dit EK moeten wijzigen.
Raphaël Varane, Clément Lenglet en Presnel Kimpembe vormen tegen Zwitserland het hart van de Franse defensie. Lucas Digne, Marcus Thuram en Jules Koundé zijn niet beschikbaar en ook voor Lucas Hernández komt de wedstrijd in Boekarest nog iets te vroeg. De verdediger van Bayern München zit als reserve wel op de bank.
Benjamin Pavard en Adrien Rabiot spelen op de vleugels bij Frankrijk. De voorhoede bestaat opnieuw uit het supertrio Antoine Griezmann, Karim Benzema en Kylian Mbappé.
Zwitserland, dat acht dagen geleden tegen Turkije de laatste groepswedstrijd (3-1) speelde, treedt in Boekarest met een ongewijzigd elftal aan.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
6 uur geleden