Frankrijk meldt meer dan 200.000 nieuwe besmettingen
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft woensdag met het aantal coronabesmettingen een nieuwe mijlpaal bereikt. Voor het eerst rapporteerde het land in 24 uur meer dan 200.000 positieve tests. Het aantal nieuwe gevallen kwam om precies te zijn uit op 208.099, zowel een landelijk als een Europees record.
Eind vorige week ging Frankrijk voor het eerst over de grens van 100.000. In een aantal dagen is dat cijfer dus verdubbeld. Dinsdag werden ruim 179.800 nieuwe besmettingen gemeld.
De Franse volksgezondheidsminister Olivier Véran liet eerder op de dag aan het parlement weten dat minstens 1 miljoen Fransen op dit moment besmet zijn met corona. Gemiddeld testen iedere seconde meer dan twee mensen positief op het virus. En het aantal gevallen met de omikronvariant verdubbelt volgens Veran iedere twee á drie dagen.
"We zien cijfers waar je duizelig van wordt", aldus de minister, die verwacht dat iedereen die niet gevaccineerd is sowieso besmet zal raken deze golf.
De Franse regering heeft deze week wel al strengere maatregelen aangekondigd, maar ze wil vooralsnog geen lockdown instellen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
6 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.
9 uur geleden