Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk meldt fors minder coronabesmettingen

Frankrijk meldt fors minder coronabesmettingen

PARIJS (ANP/RTR) - De gezondheidsautoriteiten in Frankrijk hebben maandag fors minder nieuwe coronabesmettingen gemeld. Het waren er afgelopen etmaal 4070, terwijl er vorige week meer dan 10.000 nieuwe gevallen per dag werden gerapporteerd. Het is wel zo dat het cijfer op maandag vaak lager is omdat op zondag minder wordt getest.

Het totaal aantal besmettingen in Frankrijk staat nu op ruim 542.000. Het aantal sterfgevallen door Covid-19 steeg met 81 tot 31.808.

Autoriteiten in onder meer Marseille hebben de afgelopen tijd strengere coronamaatregelen genomen. Er kwam veel protest tegen het besluit horecazaken zeker twee weken te sluiten.

In Parijs en een reeks andere steden moeten bars vanaf maandag uiterlijk om 22.00 uur dicht. Bijeenkomsten met meer dan tien personen in het openbaar zijn niet meer toegestaan. Fitnessclubs moeten helemaal sluiten.

Meer uit Buitenland

Céline Dion kondigt concertreeks in Parijs aan

PARIJS (ANP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een reeks van tien concerten. De eerste optredens zijn in september, meldt zij op Instagram.

6 minuten geleden
Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

1 uur geleden
Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

1 uur geleden
Mexicaanse immigrant overleden in ICE-detentiecentrum VS

ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.

3 uur geleden
Opnieuw Iraanse raket neergehaald boven Turkije

ANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.

4 uur geleden
Duitsland en Syrië willen grootschalige terugkeer vluchtelingen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.

4 uur geleden
Celstraf en geldboete voor kapitein vermeende schaduwvloottanker

BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.

6 uur geleden