Frankrijk maakt officiële lijst met presidentskandidaten bekend
PARIJS (ANP) - De Constitutionele Raad van Frankrijk heeft de officiële lijst met kandidaten voor de Franse presidentsverkiezingen van volgende maand bekendgemaakt. De bekendste namen op de lijst zijn de huidige Franse president Emmanuel Macron, Marine Le Pen van het eurosceptische Rassemblement Nationale, de radicaal-rechtse Éric Zemmour en Anne Hidalgo, de huidige burgemeester van Parijs.
In totaal staan er twaalf namen op de lijst. Belangstellenden hadden tot afgelopen vrijdag om minstens vijfhonderd handtekeningen te verzamelen van volksvertegenwoordigers om mee te mogen doen.
De eerste stemronde van de presidentsverkiezingen is op 10 april. Als niemand een absolute meerderheid van de stemmen krijgt, volgt twee weken later een nieuwe ronde. Dan kan alleen nog worden gekozen tussen de twee populairste deelnemers.
In een zaterdag gepubliceerde peiling door het bureau Ipsos-Sopra-Steria stond Le Pen op 14,5 procent en Zemmour op 13 procent. Macron ligt volgens de peiling op koers om met 30,5 procent de eerste ronde van de presidentsverkiezingen te winnen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
5 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
7 uur geleden