Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk maakt officiële lijst met presidentskandidaten bekend

Frankrijk maakt officiële lijst met presidentskandidaten bekend

PARIJS (ANP) - De Constitutionele Raad van Frankrijk heeft de officiële lijst met kandidaten voor de Franse presidentsverkiezingen van volgende maand bekendgemaakt. De bekendste namen op de lijst zijn de huidige Franse president Emmanuel Macron, Marine Le Pen van het eurosceptische Rassemblement Nationale, de radicaal-rechtse Éric Zemmour en Anne Hidalgo, de huidige burgemeester van Parijs.

In totaal staan er twaalf namen op de lijst. Belangstellenden hadden tot afgelopen vrijdag om minstens vijfhonderd handtekeningen te verzamelen van volksvertegenwoordigers om mee te mogen doen.

De eerste stemronde van de presidentsverkiezingen is op 10 april. Als niemand een absolute meerderheid van de stemmen krijgt, volgt twee weken later een nieuwe ronde. Dan kan alleen nog worden gekozen tussen de twee populairste deelnemers.

In een zaterdag gepubliceerde peiling door het bureau Ipsos-Sopra-Steria stond Le Pen op 14,5 procent en Zemmour op 13 procent. Macron ligt volgens de peiling op koers om met 30,5 procent de eerste ronde van de presidentsverkiezingen te winnen.

Meer uit Buitenland

VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

13 minuten geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

1 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

1 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

1 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

3 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

3 uur geleden
Rodríguez stelt amnestie voor politieke gevangenen Venezuela voor

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.

3 uur geleden