Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk maakt miljarden vrij voor productie medische middelen

Frankrijk maakt miljarden vrij voor productie medische middelen

PARIJS (ANP/RTR/DPA) - De Franse regering trekt miljarden euro's uit om de productie van mondkapjes en beademingsapparatuur in eigen land snel van de grond te krijgen. President Emmanuel Macron ontvouwde dinsdag plannen ter waarde van zeker 4 miljard euro.

Het is volgens Macron de bedoeling dat Frankrijk binnen enkele weken 1 miljoen mondmaskers per dag produceert. Eind april moet het productieniveau vervolgens op 15 miljoen maskers per week liggen. De voorraad beschermende kapjes is volgens Macron te klein als men kijkt naar de snelheid waarmee het coronavirus zich verspreidt.

Om meer beademingsapparatuur te kunnen maken gaan de bedrijven Air Liquide, Valeo en Schneider Electric in een nieuw consortium nauw samenwerken. Ook autoproducent PSA sluit zich daar bij aan.

Ook Duitsland jaagt de productie van mondmaskers aan. Er staat volgens het ministerie van Financiën een hele rij bedrijven klaar om om te schakelen naar de productie van maskers. "Dat kan nu snel gebeuren, en wij zijn erbij om dat ook snel plaats te laten vinden", aldus minister Olaf Scholz. Het departement geeft als ondersteuning financiële garanties af.

Meer uit Buitenland

Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

33 minuten geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

1 uur geleden
Iran: weg naar mogelijk akkoord met VS ingeslagen

GENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.

2 uur geleden
België heeft Amerikaanse ambassadeur teruggefloten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, heeft dinsdag van de Belgische regering te verstaan gekregen dat elke inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van België in strijd is met de diplomatieke basisregels. Hij is "herinnerd aan de rol en de beperkingen van een ambassadeur die in België is geaccrediteerd", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag in een persbericht.

3 uur geleden
Doden door brand in appartementencomplex Catalonië

BARCELONA (ANP/RTR/AFP) - Vijf tieners van 14 tot 18 jaar zijn om het leven gekomen door een brand in een appartementencomplex in Catalonië. Enkele anderen raakten lichtgewond, aldus Spaanse media inclusief het Catalaanse dagblad El Periódico.

3 uur geleden
Trump roemt overleden burgerrechtenactivist Jackson

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft stilgestaan bij de dood van de Amerikaanse burgerrechtenactivist en predikant Jesse Jackson (84). In een bericht op Truth Social noemt hij Jackson iemand met "persoonlijkheid, doorzettingsvermogen en 'straatwijsheid'" en iemand die "werkelijk van de mensen hield".

4 uur geleden
VS-ambassadeur White: ik zou België nooit beledigen

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur Bill White zou België "nooit beledigen", zei hij dinsdag bij aankomst op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Daar moet hij verantwoording afleggen over zijn uithaal naar België.

4 uur geleden