Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk maakt korte metten met haatzaaierij op internet

Frankrijk maakt korte metten met haatzaaierij op internet

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk wil korte metten maken met haatboodschappen op het internet. Sociale media, platforms en zoekmachines moeten dergelijke inhoud binnen 24 uur verwijderen, anders kunnen de bedrijven zoals Facebook, Twitter, YouTube, Instagram en Snapchat een boete krijgen tot 1,25 miljoen euro.

Het Franse parlement heeft definitief ingestemd met de wet. Daar ging een lange discussie aan vooraf. Partijen links en rechts van het midden onthielden zich of stemden tegen. Zo zijn er zorgen over de vrijheid van meningsuiting, die volgens tegenstanders van de wet wordt bedreigd.

De te verwijderen inhoud moet "duidelijk" illegaal zijn, zoals het aanzetten tot haat en geweld en racistische of religieuze beledigingen. Volgens de nieuwe regels hebben sociale netwerken en andere online-aanbieders maximaal een uur om illegale inhoud over pedofilie en terrorisme aan te pakken. Bij rechtbanken komt een gespecialiseerde aanklager, die net als een nieuwe overheidsinstantie haatdragende taal online in de gaten gaat houden.

Het is de eerste wet in het Franse parlement in maanden die losstaat van de coronacrisis. Maar volgens de regering is de "onlinehaat" wel toegenomen toen het land op slot ging. De daders "voelden zich meer dan ooit onaantastbaar".

Meer uit Buitenland

Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

1 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

1 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

2 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

2 uur geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

2 uur geleden
Groen licht voor Artemis II om vaart te zetten richting maan

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.

5 uur geleden
Stafchef Amerikaans leger treedt met onmiddellijke ingang af

WASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.

5 uur geleden