Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk maakt begin met sluiting oudste kerncentrale

Frankrijk maakt begin met sluiting oudste kerncentrale

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft zaterdag een belangrijke stap gezet richting de sluiting van de oudste nog operationele kerncentrale van het land. Energiebedrijf EDF zegt dat een van de twee reactoren is uitgeschakeld in centrale Fessenheim, in de buurt van de grens met Duitsland en Zwitserland.

De tweede reactor wordt in juni uitgezet. Het duurt naar verwachting nog tot 2023 tot alle nucleaire brandstof is verwijderd.

Activisten dringen al jaren aan op sluiting van de ruim 40 jaar oude kerncentrale. Die zou qua veiligheidsstandaarden ver achterlopen op de kerncentrale in Fukushima, waar in 2011 een nucleaire ramp plaatsvond. Ook zou het risico op overstromingen en aardbevingen in de regio Elzas zijn onderschat.

Toenmalig president François Hollande beloofde enkele maanden na de kernramp in Japan al om Fessenheim te sluiten. Uiteindelijk gaf de regering van zijn opvolger Emmanuel Macron daar in 2018 definitief groen licht voor. Kernenergie is de belangrijke energiebron in Frankrijk.

Meer uit Buitenland

Japanse defensie vraagt tientallen miljarden voor modernisering

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse ministerie van Defensie heeft om een recordbedrag gevraagd om verder te kunnen moderniseren. De nadruk moet meer worden gelegd op het tegengaan van "nieuwe oorlogsvoeringsmethoden" en het gebruik van drones en kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
Pakistan: meer landen overwegen toetreding tot nieuw defensiepact

ISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG) - Zes tot zeven overwegend islamitische landen hebben volgens Pakistan belangstelling getoond voor toetreding tot een nieuw bondgenootschap, het Defensiepact van Mekka. Er wordt volgens de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken gewerkt aan een manier om het eenvoudiger voor landen te maken om toe te treden.

3 uur geleden
China bestraft mensen om 'misinformatie' na overstromingsramp

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese autoriteiten zeggen dat tien mensen zijn bestraft voor het verspreiden van misinformatie na de overstromingsramp in het grensgebied met Nepal. Ze zouden bijvoorbeeld de indruk hebben gewekt dat het aantal doden en vermisten veel hoger lag dan in de officiële bronnen is gemeld.

3 uur geleden
Rusland waarschuwt voor escalatiegevaar NAVO-oefeningen Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland waarschuwt dat NAVO-oefeningen op Groenland, waaraan ook Nederland later deze week begint, zomaar uit de hand kunnen lopen. "Incidenten" kunnen genoeg zijn voor een "gewapende confrontatie met potentieel rampzalige gevolgen", houdt buitenlandminister Sergej Lavrov deelnemende landen voor. Hij beschouwt de activiteiten van de NAVO in het Hoge Noorden als "een rechtstreekse bedreiging voor Ruslands veiligheid".

3 uur geleden
Leider Moonsekte veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de leider van de Verenigingskerk, ook wel de Moonsekte genoemd, twee jaar gevangenisstraf opgelegd. Ze is schuldig bevonden aan het omkopen van functionarissen, inclusief de vrouw van de toenmalige president.

4 uur geleden
Twintigtal mensen vermist na kapseizen veerboot bij Noord-Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Na het kapseizen van een veerboot bij het noorden van Cyprus worden nog bijna twintig mensen vermist. Er worden duikers ingezet om te zoeken naar slachtoffers.

5 uur geleden
Iran veroordeelt aanval VS en noemt reactie zelfverdediging

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft de Amerikaanse aanval op het eiland Larak veroordeeld. Dat Iraanse troepen daarna tegenaanvallen uitvoeren, was volgens het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken "legitieme zelfverdediging".

6 uur geleden