Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk maakt begin met sluiting oudste kerncentrale

Frankrijk maakt begin met sluiting oudste kerncentrale

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft zaterdag een belangrijke stap gezet richting de sluiting van de oudste nog operationele kerncentrale van het land. Energiebedrijf EDF zegt dat een van de twee reactoren is uitgeschakeld in centrale Fessenheim, in de buurt van de grens met Duitsland en Zwitserland.

De tweede reactor wordt in juni uitgezet. Het duurt naar verwachting nog tot 2023 tot alle nucleaire brandstof is verwijderd.

Activisten dringen al jaren aan op sluiting van de ruim 40 jaar oude kerncentrale. Die zou qua veiligheidsstandaarden ver achterlopen op de kerncentrale in Fukushima, waar in 2011 een nucleaire ramp plaatsvond. Ook zou het risico op overstromingen en aardbevingen in de regio Elzas zijn onderschat.

Toenmalig president François Hollande beloofde enkele maanden na de kernramp in Japan al om Fessenheim te sluiten. Uiteindelijk gaf de regering van zijn opvolger Emmanuel Macron daar in 2018 definitief groen licht voor. Kernenergie is de belangrijke energiebron in Frankrijk.

Meer uit Buitenland

Kroatië maakt tragische balans op na natuurbrand aan kust

OMIS (ANP) - De grote natuurbrand die donderdag uitbrak aan de Kroatische kust ten zuiden van Split is volgens lokale media snel onder controle gebracht, maar de gevolgen zijn dramatisch. Kroatische media melden dat er bij "de rampzalige brand" een dode en meer dan veertig gewonden zijn gevallen. Veertien gewonden zijn in ziekenhuizen opgenomen van wie de helft in levensgevaar verkeert.

22 minuten geleden
Veiligheidstroepen Marokko stoppen mensen aan grens van Ceuta

FNIDEQ (ANP) - Veiligheidstroepen in bergen aan de Marokkaanse kant van de Spaanse Noord-Afrikaanse exclave Ceuta hebben volgens Spaanse media enkele honderden mensen ervan weerhouden een poging te doen de zwaarbewaakte grens over te steken. Het zou niet om Marokkanen gaan, maar overwegend om mensen uit zuidelijker gelegen Afrikaanse landen.

23 minuten geleden
Brandweer in Hürtgenwald boekt succes met onder meer brandgangen

GEY (ANP/DPA) - De grote natuurbrand in het Duitse Hürtgenwald, circa 20 kilometer ten zuidoosten van Aken, wordt volgens de autoriteiten met succes bestreden. "De nacht was goed", zei lokaal bestuurder Ralf Nolten over het blussen. Belangrijk onderdeel van de bestrijding was ook de aanleg van meer of bredere brandgangen door het Duitse leger. Daarbij zijn vier gepantserde bergingsvoertuigen van de Bundeswehr ingezet.

1 uur geleden
Aardbeving met kracht van 5.0 in Spaanse stad Granada

GRANADA (ANP/RTR) - De Spaanse stad Granada is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 5.5. De autoriteiten berichten dat er schade is aan onder meer auto's en panden. Maar de schade zou meevallen en er zijn geen gewonden gevallen. De autoriteiten hebben gewaarschuwd uit de buurt van gevels van panden te blijven waar mogelijk iets naar beneden kan vallen. Aan een aantal panden heeft de politie roodwitte linten als waarschuwing opgehangen.

2 uur geleden
Doden bij aardbeving van 7.7 bij Indonesisch eiland Flores

KUPANG (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 7.7 voor de noordkust van het Indonesische eiland Flores zijn zeker 38 doden gevallen, meldden de autoriteiten op een persconferentie. Er zijn voor zover bekend twee mensen zwaargewond geraakt en elf mensen liepen licht letsel op.

3 uur geleden
Aardbeving van 7.7 bij Indonesisch eiland Flores

ENDE (ANP) - ⁠Bij het Indonesische eiland Flores heeft een aardbeving met een kracht van 7.7 plaatsgevonden. De autoriteiten hebben een tsunamiwaarschuwing afgegeven en vooral de bevolking langs de kust opgeroepen hun woningen onmiddellijk te verlaten en hogere gebieden op te zoeken.

8 uur geleden
Venezuela laat politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse regering heeft vrijdag aangekondigd 131 politieke gevangenen vrij te laten. Hun detentie zou worden omgezet in andere, niet nader omschreven maatregelen.

10 uur geleden