Frankrijk laat ook in Kiev punten liggen in WK-kwalificatie
KIEV (ANP) - Frankrijk heeft opnieuw punten laten liggen in de WK-kwalificatie. De regerend wereldkampioen moest in Kiev tegen Oekraïne genoegen nemen met 1-1. Drie dagen eerder was in Straatsburg ook het duel met Bosnië en Herzegovina in 1-1 geëindigd.
De ploeg van bondscoach Didier Deschamps is in groep D wel nog steeds ongeslagen. Frankrijk staat aan kop met 9 punten uit vijf wedstrijden. Begin dit jaar eindigde de thuiswedstrijd tegen Oekraïne in het Stade de France ook al in 1-1.
Mikola Sjaparenko schoot de Oekraïners kort voor rust op voorsprong in het Olympisch Stadion van Kiev. Anthony Martial trok de stand aan het begin van de tweede helft gelijk, nadat een kopbal van Antoine Griezmann via de rug van een verdediger van Oekraïne voor zijn voeten was beland. De Fransen misten onder anderen Kylian Mbappé en N'Golo Kanté vanwege blessures.
Finland
Finland heeft in dezelfde poule net als Oekraïne 5 punten, maar de Finnen speelden pas drie wedstrijden. Ze wonnen zaterdag met 1-0 van Kazachstan door een doelpunt van Joel Pohjanpalo.
In groep H boekte Kroatië een moeizame zege bij Slowakije: 0-1. Marcelo Brozovic maakte in de 86e minuut het doelpunt voor de verliezend finalist van het WK 2018. De Kroaten kwamen daardoor op 10 punten, evenveel als Rusland, dat in Nicosia met 2-0 won van Cyprus. Slovenië klopte Malta met 1-0 door een strafschop van Sandi Lovric en doet met 7 punten ook mee in de strijd om de groepswinst.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
12 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
17 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
19 uur geleden