Frankrijk laat ingeënte reizigers uit EU vanaf 9 juni toe
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk laat reizigers uit andere landen van de Europese Unie en enkele andere Europese landen vanaf 9 juni toe als ze zijn ingeënt met een van de vier in Europa goedgekeurde coronavaccins. Dit heeft de staatssecretaris voor Toerisme, Jean-Baptiste Lemoyne, tegenover de nieuwszender BFMTV bevestigd.
Het is niet nodig ook een negatieve coronatest te tonen als men volledig gevaccineerd is met middelen van AstraZeneca, Janssen (Johnson&Johnson), Moderna of Pfizer. Maar andere reizigers, zoals die vanuit het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten, moeten hoe dan ook een negatieve test laten zien.
Frankrijk gaat 9 juni de grenzen verder openen en daarvoor wordt net als in andere landen een beoordelingssysteem ingevoerd waar landen kleuren van een stoplicht krijgen. Die moeten aangeven in welke mate ze nog door het coronavirus geplaagd worden. De beperkingen voor het inreizen zijn dan net als in ons land afhankelijk van de groene, oranje of rode kleur waarmee het land van herkomst is aangemerkt.
Groot-Brittannië en VS oranje
Voor de 'groene' landen geldt dat reizigers geen dringende noodzaak hoeven te hebben om naar Frankrijk te gaan. Ze moeten wel een negatieve coronatest hebben die niet ouder dan 72 uur is als ze niet zijn ingeënt. Ingeënte reizigers moeten op de dag van aankomst in Frankrijk minstens veertien dagen eerder volledig zijn gevaccineerd. Bij het vaccin van Janssen is dat minstens een maand eerder. De groene landen zijn momenteel Australië, Israël, Japan, Libanon, Nieuw-Zeeland, Singapore, Zuid-Korea en de landen van wat de Europese Ruimte wordt genoemd. Dat zijn de landen van de EU, Andorra, Liechtenstein, Monaco, Noorwegen, San Marino, Vaticaanstad en Zwitserland.
De oranje landen zijn nu onder meer Groot-Brittannië en de VS. Reizigers die zijn ingeënt moeten ook een test bij zich hebben. Niet gevaccineerde reizigers moeten een recente negatieve test hebben en moeten zichzelf zeven dagen isoleren. En zij moeten dan ook een dringende reden hebben gehad het land in te reizen.
De sector rood beslaat landen waarvoor de beperkingen strenger zijn. Gevaccineerden moeten behalve een dringende reden om te reizen, ook een test hebben gedaan en ze moeten zichzelf zeven dagen isoleren. Niet-gevaccineerden moeten een dringende reden hebben naar Frankrijk te komen, een negatieve test kunnen tonen en dan zeven tot tien dagen in een quarantaine onder toezicht. Onder de 'rode' landen zijn momenteel Argentinië, Brazilië, India, Suriname, Turkije en Zuid-Afrika.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
10 minuten geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
29 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
1 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
3 uur geledenGENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.
4 uur geleden