Frankrijk kritisch op Europese regels: belemmeren concurrentie
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Om de Europese Unie beter te laten concurreren met de rest van de wereld, moet de regelgeving in het landenblok flink worden herzien. Daarvoor pleit de Franse regering in een document dat is ingezien door persbureau Bloomberg. Brussel moet volgens het document beginnen met "een massale regelgevingspauze".
De Franse regering richt zich vooral op ESG-criteria, regels voor bedrijven op het gebied van milieu (Environment), maatschappij (Social) en goed bestuur (Governance). De Europese beleidsmakers willen deze rapportageverplichtingen verder uitbreiden, terwijl bedrijven in de Verenigde Staten zich voorbereiden op minder regels. Zo heeft de nieuwe president Donald Trump deze week een reeks duurzaamheidsmaatregelen teruggedraaid.
Het Franse document zet de Europese Unie verder onder druk om de regels aan te passen. Ook Duitsland uitte eerder kritiek op strenge rapportageverplichtingen voor bedrijven. Brussel heeft aangekondigd de vereenvoudiging van de regels centraal te stellen in de agenda voor de komende vijf jaar.
Trump liet zich tijdens een videotoespraak op het World Economic Forum donderdag uit over de strenge regels in de EU. "Veel Europese zakenmensen hebben enorme frustratie geuit over het regelgevingsregime", aldus de Amerikaanse president. "Zij schrijven de tragere groei hier toe aan tal van factoren, maar vooral aan de regelgeving."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
12 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
14 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
17 uur geleden