Frankrijk kritisch op Europese regels: belemmeren concurrentie
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Om de Europese Unie beter te laten concurreren met de rest van de wereld, moet de regelgeving in het landenblok flink worden herzien. Daarvoor pleit de Franse regering in een document dat is ingezien door persbureau Bloomberg. Brussel moet volgens het document beginnen met "een massale regelgevingspauze".
De Franse regering richt zich vooral op ESG-criteria, regels voor bedrijven op het gebied van milieu (Environment), maatschappij (Social) en goed bestuur (Governance). De Europese beleidsmakers willen deze rapportageverplichtingen verder uitbreiden, terwijl bedrijven in de Verenigde Staten zich voorbereiden op minder regels. Zo heeft de nieuwe president Donald Trump deze week een reeks duurzaamheidsmaatregelen teruggedraaid.
Het Franse document zet de Europese Unie verder onder druk om de regels aan te passen. Ook Duitsland uitte eerder kritiek op strenge rapportageverplichtingen voor bedrijven. Brussel heeft aangekondigd de vereenvoudiging van de regels centraal te stellen in de agenda voor de komende vijf jaar.
Trump liet zich tijdens een videotoespraak op het World Economic Forum donderdag uit over de strenge regels in de EU. "Veel Europese zakenmensen hebben enorme frustratie geuit over het regelgevingsregime", aldus de Amerikaanse president. "Zij schrijven de tragere groei hier toe aan tal van factoren, maar vooral aan de regelgeving."
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."
2 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - Veel brancheorganisaties voor het Duitse bedrijfsleven verwachten komend jaar banenverlies in hun sectoren door de aanhoudende zwakte van de Duitse economie. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen, dat een peiling hield onder 46 brancheorganisaties.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het beursjaar 2025 heeft in heel Europa in het teken van de kunstmatige intelligentie (AI) gestaan, waarbij de aandacht van beleggers vooral is uitgegaan naar de grote Amerikaanse techconcerns. Hoewel AI ook bij Nederlandse beleggers een rol speelde, blijkt uit analyse van meer dan 1 miljoen Nederlandse beleggersrekeningen bij broker DeGiro dat er in Nederland geen sprake was van een overweldigende dominantie van Amerikaanse techgiganten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij vuurwerkwinkels is het maandag al een grote drukte met mensen die bestellingen komen afhalen nu het dit jaar waarschijnlijk voor het laatst is dat Nederlanders consumentenvuurwerk mogen afsteken. Lange rijen met afhalers staan voor de winkels. Vooral de zogenoemde compounds, een cakebox met een enkele lont, doen het uitstekend. Vuurwerkverkopers zien dat mensen vaker in groepen gezamenlijk vuurwerk inkopen, bijvoorbeeld als vriendenclubs of in familieverband.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna alle gemeenten zijn er in 2025 net zoveel vuurwerkwinkels als een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers over het aantal vuurwerkverkooppunten in Nederland die het ANP heeft opgevraagd bij de omgevingsdiensten.
5 uur geleden