Frankrijk krijgt nieuwe waarschuwing over kredietwaardigheid
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Frankrijk heeft een nieuwe waarschuwing gekregen van een kredietbeoordelaar over zijn financiële status. Het kleinere Europese kredietbeoordelingsbureau Scope heeft de zogeheten outlook voor de Franse kredietwaardigheid verlaagd van stabiel naar negatief. Dat betekent dat Scope zijn oordeel over de Franse rating kan gaan verlagen, vooral vanwege zorgen over de hoge overheidsschuld.
Een maand geleden kwam het grotere bureau Fitch al met een daadwerkelijke verlaging van de Franse kredietrating van AA naar AA-. Daarbij wees Fitch ook op de hoge schulden en twijfels over de plannen van de Franse president Emmanuel Macron om de economie aan te jagen. Ook speelt de sociale onrust in Frankrijk over de verhoging van de pensioenleeftijd een rol, net als het risico op een impasse in de Franse politiek rond de plannen van Macron.
Frankrijk heeft te maken met een zeer hoge staatsschuld vanwege de grote overheidsuitgaven om de coronacrisis tegen te gaan. Ook heeft Parijs veel geld gespendeerd om huishoudens te beschermen tegen de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in Oekraïne. Macron wil de economie nu sterker laten groeien, terwijl de schulden omlaag gebracht moeten worden.
Scope valt buiten de drie grootste kredietbeoordelaars Fitch, Moody's en Standard & Poor's (S&P), maar is wel een erkend bureau bij de Europese autoriteiten. S&P zou volgende week met nieuws over de Franse beoordeling komen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Markt & Consument (ACM) gaat meer onderzoek doen naar de overname van de Nederlandse activiteiten van bouwbedrijf VolkerWessels door investeerder HAL. Volgens de toezichthouder zijn er risico's rond de concurrentie door die overname in de grond-, weg- en waterbouw (GWW). HAL mag daardoor nog geen uitsluitende zeggenschap verkrijgen over die activiteiten.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, maker van Delfts blauw, vreest dat de wereldwijde onrust door onder meer de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten voor een terugloop van het toerisme in Nederland kan zorgen. "Dit kan zijn weerslag hebben op het consumentenvertrouwen, het toerisme en de ontwikkeling van de kosten", waarschuwt de onderneming bij de presentatie van haar jaarcijfers.
1 uur geledenWOERDEN (ANP) - In een groot deel van Nederland is het nog onzeker of voetbalfans komende zomer wedstrijden van het WK voetbal in de horeca volledig kunnen bekijken. Van de in totaal 342 gemeenten hebben er pas 48, oftewel 14 procent, definitief besloten de openingstijden daarvoor te verruimen, komt naar voren uit cijfers van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen maandag hard omlaag door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen stegen na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump van afgelopen zaterdag dat hij Iraanse energiecentrales zal aanvallen als Iran niet binnen 48 uur de Straat van Hormuz volledig heropent voor de scheepvaart.
3 uur geleden