Frankrijk krijgt grootste plasticrecyclefabriek ter wereld
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chemieconcern Eastman Chemical investeert 1 miljard dollar, omgerekend 875 miljoen euro, in de bouw van 's werelds grootste fabriek voor het recyclen van oud plastic in Frankrijk. De fabriek moet jaarlijks tot wel 160.000 ton aan moeilijk recyclebaar plastic gaan verwerken dat nu nog wordt verbrand, aldus Eastman.
Volgens Eastman is die hoeveelheid plastic voldoende om het grote voetbalstadion Stade de France in Parijs 2,5 keer te vullen. De fabriek moet in 2025 in gebruik worden genomen en zal Frankrijk helpen bij het verlagen van de uitstoot en het gebruik van fossiele brandstoffen. Ook moet die bijdragen aan de circulaire economie van Frankrijk, aldus Eastman. Bij de fabriek zal het oude plastic worden afgebroken tot de moleculaire bouwstenen, waarvan dan weer hoogwaardig nieuw plastic gemaakt kan worden.
Eastman wordt bij de bouw van de fabriek bijgestaan door de regering van president Emmanuel Macron. Volgens de Franse overheid wordt Frankrijk dankzij dit project een Europese leider op het gebied van nieuwe technologieën voor het recyclen en hergebruiken van plastic afval. Er werd niet gemeld waar de fabriek komt te staan.
Meer uit Financieel
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft, na een sterk eerste halfjaar, ook in het derde kwartaal groei laten zien. Volgens Randstad-topman Sander van 't Noordende groeit het bedrijf inmiddels weer in driekwart van de markten waarin het actief is, waaronder de Verenigde Staten, Italië, Spanje en Nederland. Randstad had langere tijd te maken met zwakke marktomstandigheden, maar dit jaar keerde het tij.
19 minuten geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
12 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
13 uur geleden