Frankrijk krijgt grootste plasticrecyclefabriek ter wereld
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chemieconcern Eastman Chemical investeert 1 miljard dollar, omgerekend 875 miljoen euro, in de bouw van 's werelds grootste fabriek voor het recyclen van oud plastic in Frankrijk. De fabriek moet jaarlijks tot wel 160.000 ton aan moeilijk recyclebaar plastic gaan verwerken dat nu nog wordt verbrand, aldus Eastman.
Volgens Eastman is die hoeveelheid plastic voldoende om het grote voetbalstadion Stade de France in Parijs 2,5 keer te vullen. De fabriek moet in 2025 in gebruik worden genomen en zal Frankrijk helpen bij het verlagen van de uitstoot en het gebruik van fossiele brandstoffen. Ook moet die bijdragen aan de circulaire economie van Frankrijk, aldus Eastman. Bij de fabriek zal het oude plastic worden afgebroken tot de moleculaire bouwstenen, waarvan dan weer hoogwaardig nieuw plastic gemaakt kan worden.
Eastman wordt bij de bouw van de fabriek bijgestaan door de regering van president Emmanuel Macron. Volgens de Franse overheid wordt Frankrijk dankzij dit project een Europese leider op het gebied van nieuwe technologieën voor het recyclen en hergebruiken van plastic afval. Er werd niet gemeld waar de fabriek komt te staan.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft Nederlandse pensioenfondsen een knauw gegeven door scherpe koersdalingen op de financiële markten. De gemiddelde dekkingsgraad, een graadmeter voor de financiële gezondheid van een fonds, daalde in maart tot 123 procent. Dat maakte onderzoeksbureau Aon woensdag bekend. Eind februari was de dekkingsgraad nog 128 procent.
2 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is met een voorstel gekomen voor een kleine aanpassing in het Europese emissiehandelssysteem (ETS). Dat moet helpen de prijs van de uitstoot van broeikasgassen stabieler te houden en op die manier veel energie verbruikende bedrijven in Europa tegemoet te komen.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nike ging woensdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Het bedrijf wist de omzet op peil te houden, maar de verkopen in de Noord-Amerikaanse markt vielen tegen.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De topmannen van het failliete Carpetright, Gideon Tienkamp en Maikel Hofman, hebben de merkrechten van het oude bedrijf overgekocht. Daarmee zijn ze onder de naam Carpetright IP een nieuwe webshop gestart, zo bevestigt Tienkamp na berichtgeving van vakmedium Wonen360.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's is vrijwel volledig in handen gekomen van Keurig Dr Pepper. Dat Amerikaanse drankenconcern kondigde de overname vorig jaar al aan. Nu de koper meer dan 96 procent van de aandelen in bezit heeft, is zeker dat de beursnotering van JDE Peet's in Amsterdam wordt beëindigd. Dit gebeurt later deze maand. De resterende aandeelhouders hebben nog even de tijd om hun stukken aan te bieden.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Van de teruggeroepen hybrideauto's van Stellantis vanwege brandgevaar is tot nu toe bij twaalf voertuigen daadwerkelijk brand uitgebroken, heeft het concern bekendgemaakt. Het moederbedrijf van merken als Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Fiat en Opel riep eerder deze week wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een kans op brand in de motorruimte.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Ryanair-topman Michael O'Leary vreest voor verstoringen bij de leveringen van vliegtuigbrandstof aan Europa vanaf mei als de oorlog in het Midden-Oosten langer gaat duren. Dat heeft hij gezegd in een interview met nieuwszender Sky News. Hij verwacht ook dat de ticketprijzen flink kunnen gaan stijgen door de fors hogere kosten voor kerosine.
2 uur geleden