Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk krijgt grootste plasticrecyclefabriek ter wereld

Frankrijk krijgt grootste plasticrecyclefabriek ter wereld

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chemieconcern Eastman Chemical investeert 1 miljard dollar, omgerekend 875 miljoen euro, in de bouw van 's werelds grootste fabriek voor het recyclen van oud plastic in Frankrijk. De fabriek moet jaarlijks tot wel 160.000 ton aan moeilijk recyclebaar plastic gaan verwerken dat nu nog wordt verbrand, aldus Eastman.

Volgens Eastman is die hoeveelheid plastic voldoende om het grote voetbalstadion Stade de France in Parijs 2,5 keer te vullen. De fabriek moet in 2025 in gebruik worden genomen en zal Frankrijk helpen bij het verlagen van de uitstoot en het gebruik van fossiele brandstoffen. Ook moet die bijdragen aan de circulaire economie van Frankrijk, aldus Eastman. Bij de fabriek zal het oude plastic worden afgebroken tot de moleculaire bouwstenen, waarvan dan weer hoogwaardig nieuw plastic gemaakt kan worden.

Eastman wordt bij de bouw van de fabriek bijgestaan door de regering van president Emmanuel Macron. Volgens de Franse overheid wordt Frankrijk dankzij dit project een Europese leider op het gebied van nieuwe technologieën voor het recyclen en hergebruiken van plastic afval. Er werd niet gemeld waar de fabriek komt te staan.

Meer uit Financieel

Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

1 uur geleden
Trump: Rusland gaat diesel leveren aan VS en wereldmarkt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.

2 uur geleden
Meeste olieproductie in Golf van Mexico stilgelegd om orkaan

NEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.

3 uur geleden
AEX sluit op nieuw record, ArcelorMittal uitblinker na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.

5 uur geleden
Vervoersbedrijven kunnen impact staking nog niet inschatten

DEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.

7 uur geleden
Curatoren verkopen fietsmerken Batavus en Babboe aan Dutech

AMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.

7 uur geleden
Sleijpen roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

AMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.

7 uur geleden