Frankrijk kondigt buitenlandse investeringen á 4 miljard euro aan
PARIJS (ANP/AFP) - Buitenlandse bedrijven zullen op korte termijn 4 miljard euro investeren in projecten in Frankrijk, meldt het Elysée zondag. De investeringen zouden meer dan 10.000 nieuwe banen moeten creëren. Ook zouden de investeringen tot 16.000 uitzendbanen moeten leiden, waarvan de invulling door uitzendbedrijf Manpower zal worden verzorgd.
Het gaat om 21 "voornamelijk industriële" projecten. Zo steekt het Amerikaanse Eastman 850 miljoen euro in een fabriek voor het recyclen van kunststof. De Zweedse meubelfabrikant Ikea investeert in de komende drie jaar 650 miljoen euro in Frankrijk, terwijl de Duitse chemiegigant BASF plannen heeft voor investeringen ter waarde van 300 miljoen euro.
De investeringen zijn het resultaat van de vijfde editie van 'Choose France', een evenement waarvoor bestuursvoorzitters van multinationals doorgaans worden uitgenodigd in het Paleis van Versailles, nabij Parijs. Dit jaar vond Choose France vanwege de pandemie virtueel plaats.
De overheidssteun die wordt toegekend om deze investeringen te verkrijgen, ligt over het algemeen tussen 5 en 10 procent van het geïnvesteerde bedrag, aldus het Elysée.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
4 uur geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
5 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
7 uur geleden