Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk komt met extra coronamaatregelen in Lyon en Nice

Frankrijk komt met extra coronamaatregelen in Lyon en Nice

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk gaat extra maatregelen nemen om de coronabesmettingen in de steden Lyon en Nice te beteugelen, zei de minister van Volksgezondheid. In drie andere regio's die worden beschouwd als 'rode zones' van het virus zijn al eerder aanvullende maatregelen genomen.

Minister Olivier Veran zei niet wat die maatregelen zouden zijn, maar dat lokale ambtenaren in Lyon en Nice tot het weekend de tijd hebben om hun plannen voor extra maatregelen in te dienen bij de regering in Parijs.

De regio's waar al extra maatregelen zijn doorgevoerd zijn Marseille, Bordeaux en Guadeloupe, een Frans grondgebied in het Caribisch gebied.

Strengere regels op strand

De maatregelen die maandag in Marseille en Bordeaux van kracht werden, omvatten strengere regels voor strandbijeenkomsten, het bezoeken van ouderen in verzorgingstehuizen en het bijwonen van buitenevenementen.

Frankrijk heeft deze maand een heropleving van het aantal virusgevallen gezien. De aantallen opnamen in het ziekenhuis en op de intensive care met Covid-19 stijgen ook, hoewel ze nog ver onder de piek van het voorjaar zijn.

Het Franse ministerie van Gezondheid rapporteerde donderdag 10.593 nieuwe coronabesmettingen in de afgelopen 24 uur, een nieuw record. Een dag eerder waren er nog 9784 bevestigde gevallen.

In Frankrijk zijn het afgelopen etmaal vijftig mensen overleden aan de gevolgen van het virus. Het totale aantal doden komt daarmee op 31.095.

Meer uit Buitenland

Iran heropent luchtruim na urenlange sluiting

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.

1 uur geleden
VN-Veiligheidsraad vergadert donderdag over Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.

2 uur geleden
Franse militairen onderweg naar Groenland

PARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.

2 uur geleden
Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

3 uur geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

4 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

5 uur geleden
Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

6 uur geleden