Frankrijk klopt Duitsland en biedt Oranje herkansing voor Spelen
LYON (ANP) - Frankrijk heeft de Nederlandse voetbalsters een goede dienst bewezen door in de halve finale van de Nations League te winnen van Duitsland. In Lyon werd het 2-1 voor het gastland van de komende Olympische Spelen.
Omdat Frankrijk als organisator van de Spelen automatisch geplaatst is voor het olympische voetbaltoernooi gaat de plek voor de tweede finalist van de Nations League naar de winnaar van de troostfinale. Die gaat volgende week tussen Oranje en Duitsland. De wedstrijd wordt woensdag in Heerenveen gespeeld.
Frankrijk maakte tegen Duitsland vlak voor rust het verschil. Kadidiatou Diani zette de ploeg van coach Hervé Renard in de 41e minuut op voorsprong en in de extra tijd van de eerste helft maakte Sakina Karchaoui er uit een penalty 2-0 van. Vlak voor tijd kreeg ook Duitsland een strafschop, die door Giulia Gwinn werd benut. Verder dan dat kwamen de Duitse speelsters niet, waardoor Oranje over een paar dagen een herkansing krijgt.
Frankrijk neemt het in de finale op tegen regerend wereldkampioen Spanje, dat Oranje met 3-0 versloeg. De eindstrijd van de Nations League, bezig aan de eerste editie, wordt gespeeld in Sevilla en is ook op woensdag.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
9 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
10 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
11 uur geleden