Frankrijk klopt Duitsland en biedt Oranje herkansing voor Spelen
LYON (ANP) - Frankrijk heeft de Nederlandse voetbalsters een goede dienst bewezen door in de halve finale van de Nations League te winnen van Duitsland. In Lyon werd het 2-1 voor het gastland van de komende Olympische Spelen.
Omdat Frankrijk als organisator van de Spelen automatisch geplaatst is voor het olympische voetbaltoernooi gaat de plek voor de tweede finalist van de Nations League naar de winnaar van de troostfinale. Die gaat volgende week tussen Oranje en Duitsland. De wedstrijd wordt woensdag in Heerenveen gespeeld.
Frankrijk maakte tegen Duitsland vlak voor rust het verschil. Kadidiatou Diani zette de ploeg van coach Hervé Renard in de 41e minuut op voorsprong en in de extra tijd van de eerste helft maakte Sakina Karchaoui er uit een penalty 2-0 van. Vlak voor tijd kreeg ook Duitsland een strafschop, die door Giulia Gwinn werd benut. Verder dan dat kwamen de Duitse speelsters niet, waardoor Oranje over een paar dagen een herkansing krijgt.
Frankrijk neemt het in de finale op tegen regerend wereldkampioen Spanje, dat Oranje met 3-0 versloeg. De eindstrijd van de Nations League, bezig aan de eerste editie, wordt gespeeld in Sevilla en is ook op woensdag.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
53 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.
1 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
6 uur geleden