Frankrijk klopt Duitsland en biedt Oranje herkansing voor Spelen
LYON (ANP) - Frankrijk heeft de Nederlandse voetbalsters een goede dienst bewezen door in de halve finale van de Nations League te winnen van Duitsland. In Lyon werd het 2-1 voor het gastland van de komende Olympische Spelen.
Omdat Frankrijk als organisator van de Spelen automatisch geplaatst is voor het olympische voetbaltoernooi gaat de plek voor de tweede finalist van de Nations League naar de winnaar van de troostfinale. Die gaat volgende week tussen Oranje en Duitsland. De wedstrijd wordt woensdag in Heerenveen gespeeld.
Frankrijk maakte tegen Duitsland vlak voor rust het verschil. Kadidiatou Diani zette de ploeg van coach Hervé Renard in de 41e minuut op voorsprong en in de extra tijd van de eerste helft maakte Sakina Karchaoui er uit een penalty 2-0 van. Vlak voor tijd kreeg ook Duitsland een strafschop, die door Giulia Gwinn werd benut. Verder dan dat kwamen de Duitse speelsters niet, waardoor Oranje over een paar dagen een herkansing krijgt.
Frankrijk neemt het in de finale op tegen regerend wereldkampioen Spanje, dat Oranje met 3-0 versloeg. De eindstrijd van de Nations League, bezig aan de eerste editie, wordt gespeeld in Sevilla en is ook op woensdag.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
7 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
8 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
11 uur geleden