Frankrijk is bereid Oekraïense piloten te trainen
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Frankrijk is bereid Oekraïense piloten te trainen om gevechtsvliegtuigen te besturen. De Franse president Emmanuel Macron zegt dat ook een aantal andere Europese landen daar klaar voor is en hij "denkt" dat er ook over gesproken wordt met de Amerikanen.
Macron ontving zondag nog de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De Franse president zegt dat er niet gesproken is over het leveren van straaljagers, maar wel over de pilotenopleiding. "Er zijn geen taboes", laat Macron zich ontvallen tegen Franse televisie.
Zelensky vloog maandag door naar Londen en haalde daar al een toezegging voor de training binnen. De Britse premier Rishi Sunak zei dat zijn land Oekraïense piloten zal coachen in het gebruik van straaljagers. Hij zei geen gevechtsvliegtuigen te leveren, omdat Oekraïne gebruik wil maken van F-16's en die gebruiken de Britten zelf niet. Frankrijk maakt ook gebruik van andere gevechtsvliegtuigen.
Zelensky zei dat hij een straaljagercoalitie hoopt te vormen en dat hij in de nabije toekomst hierover "heel belangrijke beslissingen" verwacht. "Maar we moeten er nog een beetje meer aan werken."
Meer uit Buitenland
MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
3 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
6 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
7 uur geledenMILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
7 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."
8 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.
9 uur geleden