Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk is bereid Oekraïense piloten te trainen

Frankrijk is bereid Oekraïense piloten te trainen

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Frankrijk is bereid Oekraïense piloten te trainen om gevechtsvliegtuigen te besturen. De Franse president Emmanuel Macron zegt dat ook een aantal andere Europese landen daar klaar voor is en hij "denkt" dat er ook over gesproken wordt met de Amerikanen.

Macron ontving zondag nog de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De Franse president zegt dat er niet gesproken is over het leveren van straaljagers, maar wel over de pilotenopleiding. "Er zijn geen taboes", laat Macron zich ontvallen tegen Franse televisie.

Zelensky vloog maandag door naar Londen en haalde daar al een toezegging voor de training binnen. De Britse premier Rishi Sunak zei dat zijn land Oekraïense piloten zal coachen in het gebruik van straaljagers. Hij zei geen gevechtsvliegtuigen te leveren, omdat Oekraïne gebruik wil maken van F-16's en die gebruiken de Britten zelf niet. Frankrijk maakt ook gebruik van andere gevechtsvliegtuigen.

Zelensky zei dat hij een straaljagercoalitie hoopt te vormen en dat hij in de nabije toekomst hierover "heel belangrijke beslissingen" verwacht. "Maar we moeten er nog een beetje meer aan werken."

Meer uit Buitenland

Trump lijkt grondaanvallen tegen drugskartels aan te kondigen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump leek in een interview op Fox News aan te kondigen dat de Verenigde Staten "grondaanvallen" tegen drugskartels in Mexico van plan zijn. "We gaan beginnen met grondaanvallen, wat de drugskartels betreft", zei Trump. "De kartels runnen Mexico. Het is heel erg triest om te zien wat er daar gebeurt."

31 minuten geleden
Trump zegt dat hij volgende week Venezolaanse Machado ontmoet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.

2 uur geleden
Grootschalige Russische bombardementen op Kyiv en Lviv

KYIV (ANP/AFP/DPA) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.

3 uur geleden
Trump: Diddy vroeg me om gratie, maar ik heb het niet overwogen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.

4 uur geleden
Federale agenten VS schieten twee mensen neer in Portland

PORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.

4 uur geleden
80.000 huishoudens in VK zonder stroom door storm Goretti

LONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.

5 uur geleden
Huis VS stemt voor drie jaar verlenging subsidies op zorgpremies

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.

5 uur geleden