Frankrijk is bereid Oekraïense piloten te trainen
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Frankrijk is bereid Oekraïense piloten te trainen om gevechtsvliegtuigen te besturen. De Franse president Emmanuel Macron zegt dat ook een aantal andere Europese landen daar klaar voor is en hij "denkt" dat er ook over gesproken wordt met de Amerikanen.
Macron ontving zondag nog de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De Franse president zegt dat er niet gesproken is over het leveren van straaljagers, maar wel over de pilotenopleiding. "Er zijn geen taboes", laat Macron zich ontvallen tegen Franse televisie.
Zelensky vloog maandag door naar Londen en haalde daar al een toezegging voor de training binnen. De Britse premier Rishi Sunak zei dat zijn land Oekraïense piloten zal coachen in het gebruik van straaljagers. Hij zei geen gevechtsvliegtuigen te leveren, omdat Oekraïne gebruik wil maken van F-16's en die gebruiken de Britten zelf niet. Frankrijk maakt ook gebruik van andere gevechtsvliegtuigen.
Zelensky zei dat hij een straaljagercoalitie hoopt te vormen en dat hij in de nabije toekomst hierover "heel belangrijke beslissingen" verwacht. "Maar we moeten er nog een beetje meer aan werken."
Meer uit Buitenland
KOEWEIT-STAD (ANP) - Na een droneaanval in Koeweit-Stad is brand uitgebroken in het complex waarin zowel het ministerie van Olie als de staatsoliemaatschappij KPC gevestigd zijn.
57 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.
3 uur geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
7 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
12 uur geleden