Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk houdt minuut stilte voor door cycloon getroffen Mayotte

Frankrijk houdt minuut stilte voor door cycloon getroffen Mayotte

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft om 11.00 uur een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de cycloon op Mayotte, een Frans eiland ten oosten van Mozambique. Maandag is een nationale dag van rouw. De Franse vlag hangt in het hele land halfstok.

Mayotte werd 14 december getroffen door de zwaarste storm voor het eiland in negentig jaar. De dag van rouw is bedoeld om solidariteit te tonen met de mensen op Mayotte, zei premier François Bayrou. Frankrijk "is aanwezig om Mayotte weer op te bouwen en ervoor te zorgen dat de bevolking van Mayotte zich gesteund voelt door het hele land". Vorige week bezocht de Franse president Emmanuel Macron het eiland.

Volgens de autoriteiten zijn door de cycloon mogelijk duizenden doden gevallen, maar het officiële dodental staat op 35. Functionarissen zeggen dat overledenen mogelijk volgens religieuze gebruiken snel zijn begraven, voordat ze geteld konden worden. Daarnaast bestaat de kans dat veel van de omgekomen slachtoffers ongedocumenteerde immigranten waren.

Meer uit Buitenland

Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

1 uur geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

2 uur geleden
NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

3 uur geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

4 uur geleden
Opslagplaats Rode Halve Maan aangevallen in het zuiden van Iran

BUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.

5 uur geleden
Trump wijst JD Vance aan als 'fraude-tsaar'

WASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".

5 uur geleden
Opnieuw corruptieonderzoek naar hoge Chinese functionaris

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.

5 uur geleden