Frankrijk houdt minuut stilte voor door cycloon getroffen Mayotte
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft om 11.00 uur een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de cycloon op Mayotte, een Frans eiland ten oosten van Mozambique. Maandag is een nationale dag van rouw. De Franse vlag hangt in het hele land halfstok.
Mayotte werd 14 december getroffen door de zwaarste storm voor het eiland in negentig jaar. De dag van rouw is bedoeld om solidariteit te tonen met de mensen op Mayotte, zei premier François Bayrou. Frankrijk "is aanwezig om Mayotte weer op te bouwen en ervoor te zorgen dat de bevolking van Mayotte zich gesteund voelt door het hele land". Vorige week bezocht de Franse president Emmanuel Macron het eiland.
Volgens de autoriteiten zijn door de cycloon mogelijk duizenden doden gevallen, maar het officiële dodental staat op 35. Functionarissen zeggen dat overledenen mogelijk volgens religieuze gebruiken snel zijn begraven, voordat ze geteld konden worden. Daarnaast bestaat de kans dat veel van de omgekomen slachtoffers ongedocumenteerde immigranten waren.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is naar eigen zeggen "verbijsterd" dat hij destijds niet voldoende is ingelicht over Peter Mandelson, die hij in 2024 ambassadeur in Washington maakte. "Dat me niet is gezegd dat Mandelson de veiligheidscheck niet was doorgekomen voor hij werd benoemd, is verbijsterend", aldus de premier. "En niet alleen werd mij niks gezegd, geen enkele minister werd op de hoogte gesteld en daar ben ik woedend over", aldus Starmer.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt meer en meer berichten te krijgen over de vernietiging van documenten bij overheidsinstellingen. Eerder beschuldigde hij het ministerie van Buitenlandse Zaken al van het vernietigen van documenten rond de Europese sancties tegen Rusland.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie wil de politieke betrekkingen met Syrië herstellen. Ze wil daarmee onder meer de weg vrijmaken voor nauwere economische en veiligheidsbanden. Dit blijkt uit een document dat Reuters heeft ingezien. Daarin zou ook staan dat de EU de sancties tegen Syrië verder wil verzachten. Op 11 mei zouden de gesprekken hierover op hoog politiek niveau beginnen met de Syrische overgangsautoriteiten.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah heeft verklaard "de vinger aan de trekker te hebben" voor het geval Israël de wapenstilstand schendt. Het tiendaagse bestand is vrijdag van kracht geworden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van de Partij voor de Dieren, SGP, PVV en BBB roepen op tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergadering in Straatsburg vanwege de dreigende energietekorten. Dat doen ze in een brief aan voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola. Daarin vragen ze alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden tot het rustiger is in het Midden-Oosten.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".
5 uur geleden