Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk houdt minuut stilte voor door cycloon getroffen Mayotte

Frankrijk houdt minuut stilte voor door cycloon getroffen Mayotte

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft om 11.00 uur een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de cycloon op Mayotte, een Frans eiland ten oosten van Mozambique. Maandag is een nationale dag van rouw. De Franse vlag hangt in het hele land halfstok.

Mayotte werd 14 december getroffen door de zwaarste storm voor het eiland in negentig jaar. De dag van rouw is bedoeld om solidariteit te tonen met de mensen op Mayotte, zei premier François Bayrou. Frankrijk "is aanwezig om Mayotte weer op te bouwen en ervoor te zorgen dat de bevolking van Mayotte zich gesteund voelt door het hele land". Vorige week bezocht de Franse president Emmanuel Macron het eiland.

Volgens de autoriteiten zijn door de cycloon mogelijk duizenden doden gevallen, maar het officiële dodental staat op 35. Functionarissen zeggen dat overledenen mogelijk volgens religieuze gebruiken snel zijn begraven, voordat ze geteld konden worden. Daarnaast bestaat de kans dat veel van de omgekomen slachtoffers ongedocumenteerde immigranten waren.

Meer uit Buitenland

Britse krant: Trump overweegt aankoop Chagos-eilanden

WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.

16 minuten geleden
Trump loopt weg bij interview na vragen over verkiezingsfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.

59 minuten geleden
President Bolivia mag van Congres leger inzetten tegen protesten

LA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.

1 uur geleden
Parlementslid Iran: wij zullen aanval Israël op Beiroet vergelden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.

2 uur geleden
Doden door Israëlische luchtaanvallen op Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.

2 uur geleden
Trump: Iran moet ook beloven geen kernwapens te kopen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.

4 uur geleden
Israël bombardeert zuidelijke buitenwijken Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.

5 uur geleden