Frankrijk heropent terrasjes op 19 mei
PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk gaan op 19 mei de terrasjes weer open, als een van de komende versoepelingen van de coronamaatregelen. Ook kunnen dan weer alle winkels de deuren openen, maar met een beperkt aantal klanten, maakte de Franse premier Jean Castex bekend. Volgens hem is Frankrijk "eindelijk" bezig om op een duurzame manier uit de coronacrisis te komen.
De terrasjes van bars, cafés en restaurants mogen maar op halve capaciteit draaien. Vanaf 9 juni zijn gasten ook binnen welkom, maar ook daar met hooguit de helft van de mogelijke klandizie. De beperkingen voor winkels zouden op 30 juni moeten verdwijnen.
Meer uit Buitenland
MONSCHAU (ANP/DPA) - In de Duitse grensplaats Monschau zijn inwoners geëvacueerd vanwege de grote natuurbrand in de Belgische Hoge Venen. De autoriteiten hebben bewoners van zeventien huizen opgedragen onmiddellijk te vertrekken. Het gaat om maximaal dertig mensen.
1 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in Luik opent een onderzoek naar de oorzaak van de grote natuurbrand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen. Vooralsnog wordt rekening gehouden met "onopzettelijke brandstichting", maar het OM benadrukt dat dit in de loop van het onderzoek nog kan veranderen.
1 uur geledenZARAGOZA (ANP/AFP) - Bij het blussen van een natuurbrand in de Spaanse regio Aragón is een militair omgekomen. President van de regio Jorge Azcón heeft de familie en collega's van het slachtoffer gecondoleerd op X.
2 uur geledenKARIBA (ANP/AFP) - Het dodental na het kapseizen van een veerboot op het Karibameer in Zimbabwe is verder opgelopen naar 84, meldt de politie. Eerder werden al 68 doden gemeld bij het ongeval met de veerboot, die 90 mensen mocht vervoeren, maar minstens 114 mensen aan boord zou hebben gehad.
2 uur geledenHÜRTGENWALD (ANP/DPA) - De natuurbrand in het Duitse Hürtgenwald is onder controle, melden de lokale autoriteiten. Een dag eerder werd al gemeld dat de brandweer succes boekte bij het bestrijden van de brand in de buurt van Aken, bij de Nederlandse grens.
4 uur geledenCEUTA (ANP/RTR) - Honderden migranten die recent de Spaanse exclave Ceuta zijn binnengekomen demonstreren op het strand. Ze dringen er bij de Spaanse autoriteiten op aan hen asiel te verlenen in plaats van hen terug te sturen naar Marokko.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Arabische Emiraten, Qatar, Egypte, Saudi-Arabië, Jordanië, Turkije, Indonesië en Pakistan hebben het afwijzen van een vredesplan voor Gaza door Israël veroordeeld. Het gaat om een plan van de zogenoemde Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump, dat werd goedgekeurd door Hamas.
5 uur geleden